Vyhodnocení: Soutěž Champagne Castellane
Neděle, 22 Duben 2007 00:00

Vyhodnocení: Soutěž Champagne CastellaneOd ukončení soutěže uběhlo několik dní a po vyřešení problémů s tvorbou losovacího osudí vám přináším dlouho očekávané vyhodnocení a s tím související uveřejnění dvou šťastných výherců. Zájem ze strany čtenářů GurmetKlubu byl překvapivý. Do soutěžní schránky přišlo téměř 300 emailů. Všem zúčastněným děkuji za zaslané odpovědi. Výherce najdete po kliknutí na název článku.

 

Zadání soutěže je zde.

Vylosovaní výherci

vyherciPo vyřazení neúplných odpovědí a emailů typu „hlasuje celá vesnice“ - na písmenko stejná odpověď zaslaná v několika minutách z celé řady emailů, zůstalo 241 adeptů na výhru. Losování proběhlo za pomoci generátoru náhodných čísel z očíslovaného seznamu emailů za vzniku následujících výsledků.

 

První cena

Jiří Steindler - Praha

 

Druhá cena

Julie Kalodová - BrnosampanskeVýhercům gratuluji a přeji jim ty nejkrásnější chvíle strávené ve společnosti šampaňského*. Vám, kteří jste nevyhráli, děkuji za účast v soutěži a panu Coufalovi z Champagneshop.cz za poskytnutí lákavých cen.

* Výherci budou kontaktování emailem.


Správné odpovědi

1) George Bernard Shaw

2) Z pěti.

3) Chardonnay, Pinot Noir a Pinot Meunier.

4) Nejdetailnější charakteristiku termínu Cuvée obsahovala odpověď Heleny Baker. Přirozeně  jsem akceptoval i cokoli ve smyslu níže uvedeného „třetího“ významu.

Cituji:
Nekolik vyznamu, napr. (1) v oblasti Champagne se jako cuvee oznacuje prvnich 75 litru vylisovaneho mostu ze 100 litru (zbyvajicich 25 litru vylisovaneho mostu se nazyva "taille"); (2) urcita partie vina nebo znacka (nemusi to byt zrovna smes dvou ci vice vin/odrud) jako napr. oznaceni Cuvee de Prestige v oblasti Champagne pro vlajkovou lod podniku; (3) smes vznikla scelenim ruznych partii vin nebo odrud (franc."assemblage", angl. "blend").

 

Image 

Image

 

Líbil se vám článek? Zalinkujte ho klinutím na ikonku pro další čtenáře :-)

pošli na vybrali.sme.sk
Přidat komentář
 • Julie  - Mám radost!!!
  Já jsem vyhrála!!!!! No to mám obrovskou radost :-))) Díky díky díky!!! Milý Ondřeji, já snad přijedu do Prahy osobně...mohli bychom si dát nějakou dobrou kávičku :-)))
 • Ondrej - GurmetKlub.cz  - Vyhra
  Julie: To je rychlost.. a to teprve budu vyhercum posilat email:)) No pokud si budete chtit udelat maly vylet s dobrou kavou, nebyl bych proti, naopak:) Malinko se obavam poslani dvou sklenicek a lahve "postou":(
 • Guest  - Julie
  No právě, pošta a šampusky - uau...dobrou kávu s výhrou si nenechám ujít :-) Na výherní mail se samozřejmě těším tak jako tak, já si to neprozradím :-)
 • Dave
  jejéj, tak jsem sice nevyhrál, ale každopádně gratuluji těm co vyhráli :-) Doufám že bude foto z předávačky výhry, noc nic, ještě jednou velká gratulace ;-)
 • Otiik  - gr
  gratuluji vyhercum a na odreje smeruji dotaz, kdy bude foto z gastro hradec? nemohu se dockat :) mimo jiné: fotka s kávou se již vyřešila, díky za nabídku
 • Ondrej - GurmetKlub.cz  - Gasro Hradec 2007
  Otiik: No ani mi nemluvte:( Letosni Gastro Hradec jsem musel na posledni chvili zrusit. Je mi moc lito, minuly rocnik byl uzasny. Dotazy na report se mnozi ze vsech stran, az me to zaskocilo:(
 • HC  - Gratulce
  Gratuluji výhercům a doufám, že šampaňské chutnalo :)[URL=http://champagneshop.cz]šampaňské[/URL]
Komentářů (7)