Víno
FOTOREPORT: Toulání po moravských vinařstvích
Středa, 13 Září 2006 00:00

PHOTOBLOG: Toulání po moravských vinařstvíchBlíží se doba vinobraní a tak jsem si pro vás přichystal fotoreportáž z letní akce VínoTour 2006. Během několika dní se mi podařilo navštívit pěknou řádku vinařství, poznat mnoho velmi příjemných lidí a ochutnat nejedno skvělé víno. V dnešním článku budete moci nahlédnout do vinařství Tanzberg, Kovacs, Winberg a vinného sklepa rodiny Zatloukalových. Bylo krásné zjistit, že víno není o "kvalitě hroznů a zbytkovém cukru", ale hlavně o lidech kolem něj. A o tom to je....

 
BIOVÍNO: Cabernet Moravia 2004 – Abrle Pollau
Středa, 05 Červenec 2006 00:00

BIOVÍNO:  Cabernet Moravia 2004 – Abrle Pollau

V návaznosti na reportáž z ekofarmy Pollau rodiny Abrlových jsem pro vás připravil menší ohlédnutí v podobě představení produktu Cabernet Moravia 2004. Víno je jakostní, suché a bylo vyrobeno v kvalitě BIO. Produkt pyšnící se touto značkou musí splňovat řadu kritérií. Jedním z nich je i velmi omezená možnost „stabilizace“ nalahvovaného vína. S tím souvisí jeho neustálá „živost“ a nutnost skladovat lahve za tmy  a při teplotách 10-15 oC. Podrobné informace na jdete v článku.

 
Reportáž: biovíno z ekofarmy pana Abrleho
Čtvrtek, 29 Červen 2006 18:31
Reportáž: biovíno z ekofarmy pana AbrlehoK produktům se značkou BIO jsem dlouho choval určitou nedůvěru. Více než cesta za podstatou mě veškerá produkce a propagace takto certifikovaných výrobků přišla jako vynikající „módní business“. Po návštěvě bio farmy Pollau rodiny Abrlových jsem radikálně změnil názor. „Bio“ není jen o příkazech a omezeních, ale i o přístupu, způsobu myšlení. Přečtěte si reportáž z návštěvy ekofarmy rodiny Abrlových, která se specializuje na produkci vinné révy a bylinek.

 
Víno a destiláty 2006 - Třetí díl
Pondělí, 05 Červen 2006 00:53
Víno a destiláty 2006Představuji vám třetí díl reportáže z veletrhu Víno a destiláty 2006. Díky velkému množství materiálu se popis degustací nevešel do druhé části zpravodajství. Doufám tedy, že si aspoň někdo prohlédne všechny tři díly. Bylo by škoda přijít o hodnocení vítězného vína Coyam, řadu fotek a možnost stažení kompletních výsledků mezinárodní soutěže vín - Víno a destiláty 2006. Takže ještě jednou a už opravdu naposledy se prosím uvelebte u svého PC a  klikněte na odkaz. 
 
 
Víno a destiláty 2006 - Druhý díl
Sobota, 03 Červen 2006 23:12
Víno a destiláty 2006Druhý díl reportáže z veletrhu Víno & Destiláty 2006 se ponese výlučně v duchu degustací. Všechny ochutnané vzorky jsem se snažil následně vyfotografovat. Již teď mohu předeslat, že až na jeden vzorek v hodnocení žádný nepropadl. Naprosto extatickým způsobem zapůsobilo víno Coyam roč. 2002 oceněné ve veletržní soutěži jako nejlepší. Pochvalu si zaslouží dovozce tohoto „skvostu“, že nešetřil a umožnil "láhev" v ceně 700 Kč bez DPH ochutnat širokému okruhu návštěvníků.

 
Víno a destiláty 2006 - Miss "mladé víno"
Pátek, 26 Květen 2006 00:22
MissDvacet fotografií do mini soutěže GurmetKlubu. "Miss mladé víno" - aneb komu to na veletrhu Víno destiláty 2006 nejvíce slušelo. Většina fotek vznikla náhodou a narazil jsem na ně až při promazávání fotomateriálu. Ale jsem toho dojmu, že člověk není "živ jen vínem" a tak si vás dovoluji pozvat k prohlédnutí tohoto velmi odpočinkového "článku". Dámy nechť mi prominou.
 
Víno a destiláty 2006 - První díl
Čtvrtek, 25 Květen 2006 22:20

Víno destiláty 2006Víno a destiláty ovládly ve dnech 16.5. - 18.5. 2006 výstavní prostory Průmyslového paláce v Praze Holešovicích. 9. ročník tohoto veletrhu nabídl návštěvníkům desítky expozic, tisíce lahví vína a nekonečně degustačních zážitků. Stačilo si u vchodu do haly proti záloze zapůjčit „degustační sklo“ a vyrazit do světa tisíce a jedné chuti. Jak uspěl veletrh Víno a destiláty v souboji s letošním Vinexem? To a mnohem více se dozvíte v prvním nealkoholickém díle této jinak lehce „opilé“ reportáže..

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

Strana 3 z 3