Víno
ÚVAHA: Moravská vína versus Evropa
Čtvrtek, 21 Prosinec 2006 00:00
ÚVAHA: Moravská vína versus EvropaPsát na toto téma je dnes oblíbenou záležitostí a já se nechci pouštět do dalších výčtů úspěchů a neúspěchů tuzemských vín, do srovnávání ploch vinic jednotlivých zemí a produkce vína na jednoho obyvatele. Stačí kliknout na webovou adresu svcr.cz a každý čtenář má podrobné informace od Svazu vinařů ČR. Je jisté, že moravská vína, potažmo i česká vína, mají potenciál na to, aby se prosadila na evropském trhu.
 
TEST: Müller Thurgau 3x jinak
Pátek, 24 Listopad 2006 00:00
TEST: Müller Thurgau 3x jinakPro první test jsem zvolil odrůdu Müller Thurgau, která je široce zastoupená v obchodní síti. Je to oblíbené víno lehčího typu, které zná i méně zasvěcený milovník vína. Kritériem výběru byla pouze cena do 100,- Kč a tuzemský výrobce i původ vína. Paradoxně jsem vybral všechny vzorky ročníku 2004, přitom „Müllerka“ je reprezentantem spíše mladších svěžích vín, ale je to dáno širokým zastoupením tohoto ročníku v nabídce. Podrobný test v článku.
 
VÍNO: Beaujolais Nouveau Est Arrivé
Středa, 15 Listopad 2006 00:00
VÍNO: Beaujolais Nouveau Est ArrivéKdyž se mi dostane do rukou sklenička mladého Beaujolais, kladu si otázku, jestli je toto víno synonymem kvalitního, tradičního a poctivého francouzského vína nebo je prototypem marketingově veleúspěšného vinařského projektu. Pravdu nacházím někde uprostřed. Ale ať už se na Beaujolais koukáte jakkoli, vždy se jedná o příležitost setkat se se svými přáteli, které se vám nedaří zastihnout v běžném shonu všedních dnů. Více v článku.
 
VÍNO: Úvod do testování vín
Neděle, 05 Listopad 2006 00:00

VÍNO: Úvod do testování vínV sekci Víno na GurmetKlubu by se nemělo jen filozofovat o víně a vinařích, ale měly by se zde objevit také praktické testy nebo řekněme recenze vín, které si může každý čtenář „ošahat“ a zdegustovat sám doma. Úkol pro mne jako „testéra“ zdá se být jednoduchý. Koupit láhev vína dle určitého klíče v běžném obchodním řetězci, zhodnotit obsah láhve podle nějakého transparentního systému a vynést závěrečný verdikt.

 
ÚVAHA: Investice do vína
Neděle, 22 Říjen 2006 10:11
ÚVAHA: Investice do vínaZ vlastní zkušenosti vím, že investice do výsadby vinice není zrovna výnosným obchodním záměrem, zvlášť když nemáte k dispozici pěkných pár hektarů pozemků ve viniční trati. V denním tisku i na internetu jsem našel několik návodů a rad jak investovat do vína a dokonce se zde hovoří o finančním zisku. Celá problematika je ale mnohem složitější. Představa o snadném miliónovém businessu je bohužel mylná.  Víno nejsou diamanty!
 
NÁZOR: Víno a jídlo
Čtvrtek, 12 Říjen 2006 00:00
Víno a jídloHarmonický vztah vína a jídla je všeobecně znám a tak akceptován. Ale v českých zemích, kde je za zcela přirozenou považována pivařská tradice, nemá u jídelního stolu víno takovou váhu. Je to nápoj vhodný pro slavnostní příležitosti, ne pro běžnou spotřebu. Pokud chceme změnit přístup běžného konzumenta, je víno třeba popularizovat jako přirozenou součást jídla.
 
NÁVOD: Domácí výroba vína
Úterý, 10 Říjen 2006 00:00

NÁVOD: Výroba domácího vína Vzhledem k dostupnosti a šířce „vinné“ nabídky v naší milované vlasti si asi málokdo položí otázku: „Jak se to víno vlastně vyrábí? Víno se přeci kupuje..“ Takovéto odosobnění odvádí konzumenta od podstaty vinařství, kterou je tvrdá práce na vinici a posléze i ve sklepě. Lahev vína, jak ji běžně známe, je až na úplném konci dlouhé a mnohdy svízelné cesty. Chcete si v domácích podmínkách vyzkoušet vyrobit vlastní víno, v článku se dovíte jak na to.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

Strana 2 z 3