Víno
VÍNO: Letní vinařská reportáž – Badacsony – Maďarsko
Čtvrtek, 06 Září 2007 00:00
VÍNO: Letní vinařská reportáž – Badacsony – MaďarskoTuristické centrum Badacsony s přilehlými obcemi Badacsonyörs, Balatontomaj nebo Balatontőrdemic, nabízí široké možnosti ubytování v rodinných penzionech nebo v kempech, s klasickou nabídkou vodních sportů a zábavy. V okolí je možno navštívit mnohé historické i přírodní zajímavosti. Ovšem každý milovník vína ví, že největším lákadlem tohoto kraje je vinařství.
 
VÍNO: Degustace jedenácti brazilských vín - Finále
Pátek, 31 Srpen 2007 00:00
VÍNO: Degustace jedenácti brazilských vín - FináleDokončení degustace jedenácti brazilských vín je připraveno k vaší ctěné pozornosti. Vinné téma zpracoval Jaroslav Kolečkář a za sebe mohu říct, že si dal jako vždy hodně záležet. Následující text budiž jedinečnou nápovědou, které víno si lze přes internet bez obav zakoupit. Další vinný článek vás zavede na exkurzi po maďarských vinicích, vínech a specialitách.
 
OCHUTNÁVKA & TEORIE: Sherry, Portské - likérová vína
Úterý, 31 Červenec 2007 00:00

OCHUTNÁVKA: Sherry, Portské - likérová vínaKaždá návštěva Holandska je pro mě malým vinným svátkem. Ptáte se proč? Odpověď je jednoduchá, mají tam extrémně levné sherry a portské. Upřímně řečeno i ostatní světová vína jsou běžně nabízena za ceny, které v Čechách nenajdete. Naštěstí jsem se naučil ovládat a tak v košíku zůstává pouze několik lahví kategorie: „chutná všem“. Letos jsem na zkoušku přihodil i nejlevnější portské na krámě. Nechám se překvapit :-)

 
VÍNO: Degustace jedenácti brazilských vín - Díl první
Sobota, 14 Červenec 2007 00:00

VÍNO: Degustace jedenácti brazilských vín - Díl prvníKolega Jaroslav Kolečkář přichází s dalším obsáhlým testem jedenácti vzorků vín. Tentokrát se se svou „degustační jednotkou“ zaměřil na vína z Brazílie. Složení „wine listu“ bylo následující: Pět červených, pět bílých a jedno růžové víno. Kromě objektivního hodnocení je nutné zmínit i fakt, že vína byla zakoupena přes internet a nic tedy nebrání komukoli z vás si výsledky degustace potvrdit v klidu domova.

 
Reportáž: Místní výstava vín - Napajedla
Úterý, 01 Květen 2007 00:00
Reportáž: Místní výstava vín - NapajedlaK pravidelným kratochvílím vinařů na Moravě patří jarní místní výstavy vín, tzv. košty. Jsou to akce s bohatou tradicí, oblíbené mezi širokou vinařskou i nevinařskou veřejností. Pro vinaře je zde příležitost pochlubit se vlastním vínem, které doma ve sklepě celý rok opatruje, pro milovníka vína je tu zase příležitost ochutnat spoustu zajímavých vín různých odrůd a různé kvality. Podrobnosti najdete v kompletní reportáži.
 
VÍNO: Degustace 10 „kabernetů“ - Vyhodnocení
Pátek, 30 Březen 2007 00:00

Degustace 10 „kabernetů“ - VyhodnoceníPo delší absenci vinné tématiky vám GurmetKlub společně s první degustační jednotkou pod vedením Jaroslava Kolečkáře přináší detailní vyhodnocení testu deseti vín „kabernetového“ typu (první díl najdete zde). A když se řekne detailní, tak si pod tím můžete představit komplexní hodnocení každého vzorku včetně detailního popisu barvy, buketu a chuti. Doporučuji k pečlivému prostudování, ideálně se sklenkou dobrého červeného v ruce.

 
VÍNO: Degustace 10 „kabernetů“ - Díl první
Pátek, 02 Únor 2007 21:45

VÍNO:  Degustace 10 „kabernetů“Červená kabernetová vína osloví každého vínomilce nemluvě o tom, že nabídka vín tohoto typu je velmi pestrá. Cílem naší degustace bylo tedy vybrat cca 10 lahví odrůdy Cabernet Sauvignon různé provenience, pokud možno průřez produkcí vinařských zemí celého světa. Cenová relace do 300,- Kč za láhev (objednávka proběhla přes internet). Jak se nám to podařilo, můžete posoudit v následujícím článku. Díl první - přivítejme Cabernet Sauvignon.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

Strana 1 z 3