PREVIEW: Čajovna U Zeleného čaje
Čtvrtek, 18 Květen 2006 23:30

U Zeleného čajeČajovnu U zeleného čaje najdete v horní polovině Nerudovy ulice. Léta utíkají, podniky a majitelé se mění. Čajovna U zeleného čaje zůstává trvalou jistotou při cestě z Pražského hradu na Malou stranu.  Pln nostalgie vzpomínám, jak jsem zde před lety ochutnal svůj první „opravdový“ čaj. Aby jste získali aspoň základní předstvu o tomto dnes již klasikém podniku, přečtěte si celý článek. A nebo ještě lépe, navštivte ho osobně.

 

Image
Račte vstoupit..

Image

 

 

Interiér je zařízen spíše jako kavárna. Prostředí je kultivované, zaměřené na "nenáročnou klientelu", která neholduje sezení na podlaze sklepní místnosti :-) Takové „fajnšmekry“ je třeba poslat například do čajovny U dvou šálku nedaleko Nám. Míru.

 

Image

Image

 

Masala - čaj nečaj, můj oblíbený nápoj. Co čajovna, to originál. Někde je míň sladká, jinde víc pikantní. Někdo přidá víc koření, jiný místo mléka používá "Tatru"...ale pokaždé si výtečně pochutnám.

Image 

www.uzelenehocaje.cz - stránky čajovny

Máte rádi Masalu? Kde vám chutná nejvíce?
Přidat komentář
 • Jirka
  Čajovnu U zeleného čaje najdete v horní polovině Nerudovi ulice. Fakt?
 • GurmetKlub.cz  - Lokalita
  Dobra pripominka. Jedna se o dolni polovinu Nerudovy ulice :-)
 • Guest  - gramatika
  Zajímavé stránky, ovšem na šel jsem zde celou řadu gramatických chyb - to mi celkem kazí dojem (viz. např. Nerudov-i-)
 • GurmetKlub.cz  - Chyby
  Bohuzel nekdy se stane, ze utece carka... nekdy i "y". Snazim se veskere texty cist dvakrat a i tak mi dost chyb utece. Korektor zase, vzhledem k objemu clanku, nestiha. Pokazde, kdyz zpetne objevim nejakou chybu, citim se velmi trapne. To mi verte. Celou situaci resim. Vzhledem k narustajici navstevnosti je nutne krome obsahu "drzet" i "formu". Kazdopadne diky za pripominku!
 • Guest  - Masala
  Masalu si nejradeji davam v cajovne Daruma. Podle zkusenosti je tam lepsi nez jinde.. A k Dvoum salkum.. ten podnik nemam rada.. moc lidi.. malo utulne.. dlouha cekaci doba.. ja doporucuji Darumu na Palackeho namesti.
 • Guest  - Masala
  nejlepší v čajovně shangri-la
 • čajomilka  - web
  Popisovaná čajovna je na webu pod adresou http://www.uzelenehocaje.cz/
Komentářů (7)