SOUTĚŽ: Champagne De Castellane – exkluzivně
Středa, 28 Březen 2007 00:00

SOUTĚŽ: Champagne De Castellane – exkluzivněNa poslední soutěž zaměřenou na kreativní myšlení a představivost dnes naváže čtyřmi znalostními úkoly lemované klání o lahve pravého šampaňského s kompletním příslušenstvím. Na jednoho z vás čeká vlajková loď domu Cuvée Commodore 1998 s originálním chladičem a dvěma šampuskami, na druhého Brut Millésimé 2000 také s dvěma originálními šampuskami. Milovníci kvalitních šumivých vín, račte vstoupit.

 

Soutěž

soutezKdo by zde čekal podrobnosti o fenoménu vín šampaňského „typu“, bude zklamán. Ne z důvodu, že bych se o ně s vámi nechtěl podělit, ale jen a pouze díky tomu, že tento typ informací je předmětem připravených soutěžních otázek.


Pravidla

pravidlaJelikož se jedná o alkohol, nebude se zajisté nikdo divit, že soutěže se může zúčastnit pouze osoba starší osmnácti let. Ze správných a úplných odpovědí budou vylosováni dva výherci, kteří obdrží níže uvedené ceny. Odpovědi na otázky odesílejte na email:

soutez(zavinac)gurmetklub(tecka)cz *

 

Email musí obsahovat následující údaje:

 • Odpovědi na otázky.
 • Vaše jméno, adresu, kontakt.*

 

* závorky nahraďte požadovanými parametry.
** pokud nebude výherce z Prahy, bude mu výhra po dohodě zaslána.

 

Ceny pro vítěze

Cuvée Commodore 1998 + originální chladič a dvě šampusky

jednaV originální a jedinečné lahvi je ukryto šampaňské špičkových charakteristik, vyrobeno z těch nejkvalitnějších hroznů domu, výjimečných ročníků Cuvée Commodore je typické pro epikurejské „hledání velkého šampaňského“, pro stvoření požitku, pro požitek samotný. Je skladováno ve sklepích 5 až 10 let dle ročníku, podává se jako jednorázový aperitiv, nebo k slavnostnímu jídlu při čestném stolování - zejména na jeho konci, nebo doprovází hodnotnou francouzskou kuchyni, hovězí maso, nebo i ovocný koláč. Ženské křivky a temné odrazy mystéria lahve, činí toto šampaňské unikátním.


Millésime De Castellane 2000 + dvě šampusky

dvaJedinečné spojení hroznů několika odrůd vypěstovaných v roce 2000, umocněné čtyřmi roky zrání ve sklepích. Jeho svěžest a komplexnost se projevuje časem, nově získané aroma se stává ještě jemnějším a bezesporu překvapujícím pro ty, kteří ochutnají. Jeho elegance, struktura a bohaté aroma zvýrazní každé jídlo, zejména se doporučuje k rybám, více než vhodné je toto šampaňské k bílému masu.


Soutěžní otázky

Odpovědi můžete hledat kde chcete. Kdo bude v koncích, může využít oficiální stránky Castellane.cz. Zdroj není důležitý, hlavní je správné řešení :-)

 

1)    Kdo je autorem citátu „Šampaňské ještě nikomu neublížilo“ ?
2)    Z kolika oblastí se skládá region Champagne ?
3)    Z jakých tři odrůd se vyrábí šumivé víno z oblasti Champagne ?

4)    Co to je cuvée?


 UZÁVĚRKA SOUTĚŽE JE 14.4.2007

SOUTĚŽ JE UKONČENA

Vyhodnocení soutěže ZDE.

Ceny do soutěže věnoval Champagneshop.cz 

Fotogalerie

fotografieNemohl jsem si pomoci a nafotil pro vás několik motivačních snímků. Tvar láhve Cuvée Commodore (na prvním snímku) se stal mým osobním "modelem večera". První fotografie zobrazuje první cenu soutěže, obdobné to je s druhým záběrem.

Image

Image

Image

Image

Image

 

Líbil se vám článek? Zalinkujte ho klinutím na ikonku pro další čtenáře :-)

pošli na vybrali.sme.sk
Přidat komentář
 • Honzie  - uzávěrka?
  Já teda už odpověď poslal, ale kdy je uzávěrka soutěže?
 • Ondrej - GurmetKlub.cz  - Uzaverka
  Uzaverka je doplnena - 14.4.2007. Vzhledem k zajmu ctenaru si ale asi budu muset pujcit "losovaci zarizeni":))
 • zaslepenec
  Losovaciho zarizeni netreba. Staci, kdyz vyhraju jednu z cen :D
Komentářů (3)