Reportáže
Pozvánka: Veletrh Biostyl 2007
Čtvrtek, 08 Březen 2007 14:31

Pozvánka: Veletrh Biostyl 2007Jste zarytí BioKonzumenti nebo vás zajímají nové trendy v pěstování a produkování ekologicky nezávadných potravin? Konečně nemusíte být ani v jedné ze zmíněných skupin a přesto pro vás může být Biostyl místem, kde si rozšíříte gastronomické obzory a načerpáte „probiotické“ názory (pokud tedy nezavítáte na souběžně běžící veletrh Esoterika:)) Podrobnosti a termíny naleznete v pozvánce.

 
REPORTÁŽ: Audience Grand Cru Classé - Bordeaux
Středa, 21 Únor 2007 00:00

REPORTÁŽ: Audience Grand Cru Classe BodreauxDnešní reportáž si zaslouží přívlastek exkluzivní. A aby ne, měl jsem možnost navštívit degustaci nazvanou Audience GCC a pořádanou dovozcem vína, firmou Merlot d'Or. Pod zkratkou GCC se skrývá kvalitativní hodnocení vinic, z kterých pocházela prezentovaná vína. Hosté Míčovny Pražského hradu měli možnost za přítomnosti zástupců jednotlivých Châteaux degustovat 35 vzorků vín Grand Cru Classe ročníku 2004.

 
REPORTÁŽ: Jak (ne)ztratit Apetit
Sobota, 17 Únor 2007 11:50

REPORTÁŽ: Jak (ne)ztratit ApetitNávštěva gastronomického veletrhu Apetit, který v těchto dnech (15. -18. 2. 2007) probíhá na holešovickém výstavišti, mě postavila vstříc zcela nové definici pojmu zklamání. Apetitu byl přidělen montovaný „přístřešek“ v těsné blízkosti jednoho z křídel Průmyslového paláce. Složení stánků a úroveň vystavovatelů odpovídaly cca situaci v polské příhraniční tržnici. Konečně rozlícená „teleshopingová“ Mrs. Božský Vysavatch mluví za vše :-(

 
REPORTÁŽ: Večer s Beaujolais Nouveau
Středa, 29 Listopad 2006 00:00

REPORTÁŽ: Večer s Beaujolais NouveauMalinko s křížkem po funuse přicházím s reportáží z ochutnávky letošního Beaujolais Nouveau. Na druhou stranu neuškodí malé ohlédnutí za oslavou uvedení letošního ročníku na pulty obchodů a stoly restaurací. Akce proběhla ve čtvrtek 16.11. ve večerních hodinách. Beaujolais se v tu dobu smělo prodávat rovných 20 hodin. Atmosféra tedy byla ušetřena „předpůlnočního šílenství“. A ačkoli se nejednalo o klasickou degustaci, byl jsem spokojen.

 
EXKLUZIVNĚ: Svatomartinské posvícení 2006
Pondělí, 13 Listopad 2006 00:00

REPORTÁŽ: Svatomartinské posvícení 2006Letošní Svatomartinské posvícení jsem strávil v pražském Hotelu Regina. Kromě „husích hodů“ zde proběhla řízená degustace prvního ročníku (2005) vín nového vinařství Galant. Odborný komentář k jedenácti ochutnávaným vzorkům poskytoval ing. Zdeněk Peřina a celým večerem hosty provázela cimbálová hudba Kasanica. Akce se velmi povedla a v následujícím článku jsem pro vás připravil detailní reportáž s 20 fotografiemi. Račte vstoupit a ochutnat.

 
REPORTÁŽ: Cukrář roku 2006
Pátek, 03 Listopad 2006 00:00

REPORTÁŽ: Cukrář roku 2006 Druhý díl reportáže z veletrhu HORECA se ponese na sladké vlně finálového klání soutěže Cukrář roku 2006. Tradiční akce organizovaná Asociací Kuchařů a Cukrářů tímto vrcholila finálovým kolem, kterého se zúčastnilo osmnáct nejlepších ve dvou kategoriích – junior, senior. Zachytil jsem pro vás několik velmi neobvyklých situací a soutěžícím doslova koukal pod „nůž“. Velká škoda, že soutěžní "dortíky" nebyly k ochutnání. Jedlo se jen očima.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další > Konec >>