RECENZE: Kavárna Artesa - Praha
Neděle, 25 Červen 2006 12:31
RECENZE: Kavárna Artesa - PrahaVelmi často se pohybuji v okolí Vítězného Náměstí v Praze Dejvicích. A jako nefalšovaný „kávomilec“ velmi často řeším otázku – kam zajít na kávu. Když spěchám, dávám přednost „take away“ latte (35 Kč) z Bageterie Boulevard na Vítězném Náměstí (mléčnou pěnu připravují z mléka, které se chladí v specializovaném přístroji). Pokud si ale chci na chvíli sednout, přečíst noviny, popřípadě napsat článek, potřebuji něco více. Příjemnou obsluhu, vyladěný interiér, špičkovou kávu a klid.

 

Lokalita a interiér

Kavárnu najdete v těsné blízkosti restaurace KFC na Vítězném Náměstí. Přesněji řečeno na začátku Dejvické ulice. Dostupnost metrem i tramvají je téměř „absolutní“. Před Artesou se nachází typická letní zahrádka. O poznání nápaditější je nad vchodem umístěné logo kavárny, které tímto chválím.

RECENZE: Kavárna Artesa - Praha

Interiér si zaslouží velkou pochvalu. Líbí se mi obklady na a za barem. Tyto v kombinaci s nerezovým provedením obslužného nábytku působí velmi čistým, svěžím a moderním dojmem. Čisto je i v okolí kávovaru...čisto je jednoduše všude. To, při nepřetržité přípravě kávy, hodnotím velmi kladně. Z vlastní zkušenosti vím, jak je složité udržovat nerezové a „lesklé“ plochy. Designově povedeným lze nazvat i zbytek vybavení jako jsou stolky a židle.

 RECENZE: Kavárna Artesa - Praha


Obsluha a nabídka

napojNabídka nápojů je „standardně obsáhlá“. Přirovnání to možná není úplně ideální, ale vystihuje podstatu. Naleznete zde kompletní sortiment kávy a širokou paletu nealkoholických i alkoholických nápojů a jejich mixů tak, jak je to v dnešní době od „podniku na úrovni“ očekáváno. K dispozici je i omezená nabídka zákusků. Zde bych měl výtku ke zvolené cenové úrovni. Porce jablečného závinu za 29 Kč se mi jeví jako přemrštěná. Obsluha je rychlá, příjemná a dokáže poradit s výběrem vhodného druhu přípravy kávy, což považuji za velmi důležité.

RECENZE: Kavárna Artesa - Praha

 

Káva

kavaPřipravovaná káva nese značku Lavazza. Kávovar značky Faema, konkrétně typ E92, je nejen funkčním prvkem, ale díky povedenému modernímu designu i okrasou interiéru. Párování konkrétních značek kávy a kávovarů např.: Lavazza + Faema, je poměrně časté.

RECENZE: Kavárna Artesa - Praha 

Technologii máme probranou a přichází řada na testovací espresso lungo a ristretto. Servis espressa představoval klasickou kombinaci cukru a smetánky – vše ve „stájových barvách Lavazza“. Připravená káva ve verzi espresso předčila mé očekávání. Lepší Lavazzu jsem v životě nepil. Úžasné čokoládovo-oříškové aroma doplněné hedvábnou a harmonickou chutí uvedlo mé chuťové pohárky do stavu ne nepodobného euforii. Při další návštěvě jsem zvolil koncetrovanější ristretto, které potvrdilo mou předchozí pozitivní zkušenost.

 • Ceny: Espresso lungo resp. ristretto - 26 Kč

RECENZE: Kavárna Artesa - Praha 

RECENZE: Kavárna Artesa - Praha

 

Verdikt

verdiktDejvická Artesa stojí za návštěvu. Během posledních deseti dní jsem zde byl již třikrát a vždy odcházel maximálně spokojený. Jak tak přemýšlím, nevím co víc napsat. Kávu z Artesy je jednoduše potřeba „zažít“.

Přesto bych měl tip na zlepšení. Tím by měla být náhrada "balené smetánky" teplým mlékem servírovaným v samostatné konvičče.

Lokalita    90

Interiér     91

Obsluha   85

Nabídka   88

Káva        90

 

Celkem*   89 %

Kritéria a pravidla hodnocení naleznete zde

UPDATE - 4.10.2006 

Kavárna změnila jméno, provozovatele - Espresso s.ro. a zvýšila ceny. Espresso šlo z 26 na 32 Kč, stejně tak podražily i ostatní nápoje.  Kvalita služeb je zatím stejná - velmi dobrá :-) Jen ta smetánka...

Zaráží mě, že přestože je majitelem kavárny výhradní dovozce kávy Lavazza a strojů Faema, nedokáže ke svým produktům zajistit adekvátní "servis". Espresso za 32 Kč MUSÍ být nejen kvalitně připravené, ale i bezchybně naservírované!

 

Přidat komentář
 • pan Cuketka  - díky za tip!
  vypadá to skvěle a mám to pod nosem ;) je to opravdu ristretto??? vypadá to totiž jako normální lungo....
 • pan Cuketka  - chm,
  ale tak snad tam na to maj ten správný čudlik...
 • GurmetKlub.cz  - Fotografie
  Na fotografii je klasicke espresso. Ristretto jsem nefotil, nemel jsem u sebe fotak :-)
 • pan Cuketka  - vida!
  odhalil jsem vás Donalde ;) nen já jen, že oblíbený kousek českého baristy/obslhujícího je ristretto order ignorovat a prdnout tam lungo...
 • GurmetKlub.cz  - Artesa - obsluha
  V Artese je obsluha "znala":) Tedy aspon "senior" servirka (nikoliv vekem!), ktera me obsluhovala. Pri objednavce espressa se zeptala jestli chci "mensi nebo vetsi" coz je ac krkolomnym zpusobem receno docela pokrok! :-) ..chapu to jako rozhodnuti piccolo vs. normalni espresso. Jinak ona je ta terminologie vubec dost zmatena. Ja bych za klasicke espresso bral ekvivalent piccola.. Stejne se podava v Italii a Francii.. U nas je espresso opravdu spise Lungo.. a ja s tim pocitam. Rozdeluji - dle velikosti od nejvetsiho mnozstvi vody: espresso, picollo, ristretto. Zatim se mi nestalo, ze bych "narazil":)
 • pan Cuketka  - btw .)
  tady jsem se zasekl na pěkně dlouho: http://www.home-barista.com/howtos.html
 • GurmetKlub.cz  - Diky za link!
  Diky za odkaz.. www.home-barista.com bude zdrojem inspirace :-)
 • Guest
  S dovolením: "Přesto bych měl typ na zlepšení." Správně je: "t[B]i[/B]p" Jinak díky za článek :)
 • Ondrej - GurmetKlub.cz  - Diky :-)
  Takove chyby se snazim eliminovat..ale obcas to cloveku ujede:(
 • Karolína F.  - Artesa
  Dobrý den, dnešní návštěva této kavárny byla jedno velké rozčarování.Seděli jsme v přední části kavárny. Pro velmi špatnou akustiku jsme museli překřikovat nejen hudbu, ale i rachot mašiny kávovaru, takže předpokládám, že paní sedící za námi zná veškeré naše trable. Ceny přemrštěné, v tom s Vámi souhlasím. Ke kávě se nepodává ani kapka vody. Na vyžádání nabízí obsluha vodu balenou (30,-kč za 3 dcl). Podávat jinou vodu - např. z kohoutku - je prý zakázané. Ano, káva byla dobře udělaná, i obsluha byla příjemná (když pominu záměnu objednávky - asi nebylo slyšet přes ten rachot). Kavárnu nemohu, bohužel, doporučit.
 • Despite  - 2013
  Tak nejenže opět zvedli ceny, ale dokonce zmenšili velikost latté. Obsluha nepříjemná, prostor nevyhovující. Za sebe už nikdy více.
Komentářů (11)