Potraviny
TEST: Máslo nebo margarín, co je lepší?
Pondělí, 30 Říjen 2006 00:00

TEST: Máslo nebo margarín, co je lepší?Troufnu si tvrdit, že v našich domácnostech stále převládá návyk mazat veškeré pečivo nejprve „tukem“. Takzvaný chléb s máslem pravděpodobně hned tak z našich stolů nezmizí a tudíž nebude od věci podívat se podrobněji na problematiku másel a jejich náhražek. V testu najdete nejen informace ohledně jejich skutečného složení, ale i test čtyř výrobků – dvou másel a dvou margarínů. Kdo zvítězil, se dozvíte v článku.

 
TEST: Sušené rybí maso aneb.... Fiš is gut :-)
Neděle, 08 Říjen 2006 00:00
TEST: Sušené ryby aneb.... Fiš is gut :-)Postupné sušení je jedna z nejstarších konzervačních technik. Kromě křížal a švestek lze tímto způsobem uchovávat i nejrůznější druhy masa. Od vepřového a hovězího až k rybímu. V dnešním testu jsem pro vás připravil malou ochutnávku sušených ryb velikosti „snack“. Tyto 7-10 cm dlouhé exempláře se doporučuje konzumovat k pivu namísto klasických chipsů a buráků. Více v článku.

 
TEST: Kozí sýr z ekofarmy Žalmanov
Pondělí, 25 Září 2006 13:24
TEST: Kozí sýr z ekofarmy ŽalmanovV dnešním testu vám představím sýr z kozí ekofarmy paní ing. Králové. Na ne zcela ideální a lehce dvojsmyslné webové adrese kozicky.unas.cz najdete veškeré podrobnosti nejen o produktech z kozího mléka. Na testovaný sýr jsem narazil během biojarmarku v Toulcově dvoře. Stánek paní Králové mě zaujal na první pohled absencí reklamních poutačů a barevných propagačních materiálů. Přesto byl stále v obležení a v krátké době i kompletně vyprodaný.

 
TEST: Jelítkový prejt v plechovce – Jídlo? To stěží!!
Úterý, 19 Září 2006 00:00

TEST: Jelítkový prejt v plechovce – To lze jíst??Na základě velkého ohlasu na recenzi hotové polévky Vitana vám přináším test, dle mého názoru, té nejodpornější potraviny, jakou jsem kdy v životě viděl. Obsah plechovky mě zcela konsternoval.. Napadá mě jediné slovo.. HNUS. Doufám, že se tímto testem dotknu pomyslného „gastronomického dna“ a nic horšího už v životě neochutnám. Co dodat, pokud máte silný žaludek, račte vstoupit do světa, kde vládne Zvrat Kin..

 
TEST: Hotová polévka Vitana Selection
Pondělí, 11 Září 2006 00:00

TEST: Hotova polévka Vitana SelectionPravděpodobně neexistuje Čech, který by v životě alespoň jednou neochutnal instantní polévku. Vždyť je to tak jednoduché: rozmíchat ve vodě, pět minut vařit a podávat. Osobně jsem velký odpůrce čehokoli instantního a razím heslo, že je lepší kus dobrého chleba, než talíř zaPětMinutDelikatesy. V dnešním testu udělám výjimku a předvedu vám novinku společnosti Vitana hotová polévka v krabici.

 
TEST: Avokádový olej - PREMIÉRA V ČR
Čtvrtek, 07 Září 2006 00:00
TEST: Avokádový olej - PREMIÉRA V ČRV dnešním testu vám představím novozélandský panenský avokádový olej od firmy Olivado. A to jako první médium v ČR! Použití avokádového oleje pro potravinářské účely je novinka a náš trh patří mezi první v Evropě, kde lze takový produkt zakoupit. A jaký avokádový olej je? Má jemnější aroma než jeho olivový „bratříček“, obsahuje velké množství nenasycených kyselin, vitamínů a umožňuje tepelnou úpravu až do teploty cca 255 oC!
 
 
MASO: Vše o kuřecích játrech
Pátek, 25 Srpen 2006 00:00
MASO: Kuřecí játraDroby, vnitřnosti – slova, která v nemalé části populace vyvolávají pocity inverzní k příjmu potravy. V miniseriálu o vnitřnostech se pokusím tuto, z mého pohledu velmi podceňovanou, kategorii surovin rehabilitovat. Jsem si vědom, že se pouštím do boje s armádou „uctívačů kuřecích prsou“, ale tato skutečnost mě nemůže ani v nejmenším odradit, položit za játra svůj křehký "blogerský život".
 
 
TEST: Čistý alkohol - potravina nebo chemikálie
Pondělí, 07 Srpen 2006 00:00
TEST: Čistý alkohol - potravina nebo chemikálieS nasazením vlastního života jsem pro vás otestoval 96% "alkoholový likér". Tento skvost pochází z Itálie, kde byl zakoupen v bezcelní zóně za v přepočtu několik desítek korun. Jeden můj kamarád má pro tuto delikatesu velmi specifické využití. Ledově vychlazenou jí podává jako wellcome drink zamaskovaný za "slabší vodku". To, co se následně odehrává ve tvářích konzumentů, mohl do této doby spatřit pouze profesionální travič.
 
TEST: Amoroso Bergader
Úterý, 06 Červen 2006 13:48
TEST: Amoroso BergaderDalší sýr původem z Německa - přesněji z Bavorska. Amoroso, plnotučný sýr s modrou plísní na povrchu i uvnitř hmoty od výrobce Bergader, si zaslouží pozornost. Pokud si sýr necháte doma dozrát, změní se jeho chuť z plně smetanové a jemně pikantní na krémovou a velmi pikantníV posledním stádiu je potřeba ke konzumaci přistupovat velmi odpovědně a jako moderátor chuti použít víno nebo ovoce. Více v článku. 

 
TEST: Fiorucci - Fiorillo
Pátek, 02 Červen 2006 15:50
Fiorucci FiorilloProdukty značky Fiorucci nejsou na našem trhu novinkou. Díky jejich dostupnosti, šíři sortimentu a vysoké kvalitě si lze užívat chuti a vůně typických italských uzenin prakticky kdykoli. Je libo originální Prosciutto di Parma? Nebo si vystačíte s Riserva Prosciutto – méně vyzrálou alternativou této delikatesy? V dnešním testu se zaměřím na „salámek“ Fiorillo - decentní fermentovaný, vyrobený z vepřového masa.
 
TEST: Cambozola
Sobota, 13 Květen 2006 14:05

TEST: Cambozola Camembert + Gorgonzola = Cambozola. Takto jednoduchou rovnicí lze charakterizovat hlavní rysy sýru s bílou plísní na povrchu a modrou uvnitř hmoty. Mezi další zajímavosti patří téměř extrémní obsah tuku v sušině – 70% a lehce pikantní chuť. Sýr pochází z Německa. Za otce má zmíněný francouzský camembert a maminkou není nikdo jiný než italská gorgonzola. Co dobrého od svých rodičů potomek podědil, se dozvíte v celém článku..

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

Strana 2 z 3