PHOTOBLOG: Jak chutná Skandinávie
Středa, 30 Srpen 2006 00:00
PHOTOBLOG: Jak chutná Skandinávie7500 Km za 16 dní. Tak takovou vzdálenost museli absolvovat ctění tvůrci následujících fotografií, abyste se mohli pokochat scenériemi norských, finských a švédských tržišť a rybáren :-) Ale dost komentování, dnešní článek je photoblogem v  jeho nejryzejší podobě. Otevřete si sardinky, losos na tisíc a jeden způsob přichází...
 

 

Úvodní slovo 

fotoNásledující fotogalerie vám přináší ten nejšťavnatejší fotomateriál od čestných členů redakce GurmetKlub.cz. Komentář by vystačil na deset článků...

Omluvte sníženou kvalitu fotografií, jsou pořízené 6 let starým digitálním fotoaparátem.

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Laponcovo sobí maso

Od tohoto Laponce mám dovežené pravé sušené sobí maso! Těšte se na TEST.

 

Image 

 

Líbil se vám článek? Zalinkujte ho klinutím na ikonku pro další čtenáře :-)

Přidat komentář
 • Guest  - tip
  Nadhera, uplne se mi pri pohledu na oranzovo ruzove skvosty polarniho kruhu sbihaji sliny:-). Mel bych ale mimodek jeden (ne az tak souvisejici) gurmansky tip. V zaveru clanku pisete o susenem sobim masu. To ve me vyvlalo asociaci na nedavno pozite velice chutne susene ruske ryby. Doporucuji Vam proto v pripade zajmu o nevsedni gastronomicky zazitek navstivit rusky obchod potravinami самовар [Samovar] na Pavlove nedaleko Kladna. Najdete zde vyjma bohate nabidky rozlicnych susenych ryb tez radu dalsich ruskych pochutin.
 • pan Cuketka  - sušený rybky a ruské speciality
  mají taky v obchůdku blízko Puškinova nám. na Praze 6 ;)
 • Ondrej - GurmetKlub.cz  - Rusko v Pavlove
  Tak presne tam se chystam.. Nekolikrat jsem jel kolem a koukal na ceduli - Potraviny z Ruska 100m.. ale obchudek nikde.. Priste budu hledat lepe :-)
 • Guest  - Re: Rusko v Pavlove
  Kdyz jedes po hlavni silnici jako smerem od Braskova, tak je ten kramek prakticky hnedle na dost na kraji Pavlova po leve ruce. Pred kramem jsou vetsinou vystaveni trpaslici a jine kycoviny. Ale po vstupu dovnitr projdes prvni nevkusnou mistnosti s trpaslikama do raje ruskych potravin. Ryby, spek, vodka, 10tky druhu bonbonu, chalva, kvas atd. Vse popsano azbukou, obsluha s lamanou cestinou ale jinak velice prijemna a co ja mam zkusenosti tak nabizejici spoustu veci jen tak ochutnat.
 • Ondrej - GurmetKlub.cz  - Diky za upresneni:)
  Zitra tam vyrazim.. hmm maji otevreno v sobotu? :-)
 • Guest  - myslim ze jo ale....
  jistej si tim nejsem:-)
 • Ondrej - GurmetKlub.cz  - Pro jistotu
  Tam zajedu az pres tyden :-)
 • Lenka z Lulea - www.lenkakatil  - Sobi maso, losi maso...
  Susene sobi maso je jiste zajimavost, ale na spravne udelany biftek z cerstveho losa nema. Nicmene, doporucila bych k tomu neco susenych mochomurek Murkla a pravy polarni chleba. :-)
Komentářů (8)