Nazory a Media
KULTURA: Ute Lemper - Voyage
Pondělí, 25 Září 2006 00:00
KULTURA: Koncert Ute Lemper - VoyageV neděli 24.9.2006 jsem měl možnost účastnit se zahajovacího koncertu festivalu Struny podzimu, který proběhl v Národním divadle pod „taktovkou“ šansoniérky Ute Lemper. Možná si říkáte, že něco takového na Gurmeta nepatří. Já jsem opačného názoru, jednalo se totiž o hudební delikatesu nejvyšší kategorie. Ute Lemper se podařilo naservírovat exkluzivní dvanáctichodové gourmet menu, které jen těžko snese srovnání s čímkoli, co jsem kdy „ochutnal“.

 
NÁZOR: Hudba v restauraci – dobrý sluha, zlý pán
Sobota, 09 Září 2006 00:00

NÁZOR:  Jídlaso a hudba – dobrý sluha, zlý pánVlivů psychologicky ovliňující výsledný gastronomický zážitek je několik. Mezi ty nejznámější patří (v případě, že mluvíme o návštěvě restaurace) kvalita obsluhy, interiér restaurace a čistota toalet. Na mě ale působí ještě jeden prvek a tím je „zvuková kulisa“. Mnoho restauratérů tento fakt naprosto opomíjí, nebál bych se užít slova – ignoruje. Hudba je trochu jako víno. Ke každému pokrmu a prostředí se hodí jiný žánr. Pojďte se společně trochu zamyslet nad tím.. jak chutná hudba...

 
TELEVIZE: Kluci v akci – co je moc, to je moc
Pátek, 01 Září 2006 00:00

TELEVIZE: Kluci v akci – co je moc, to je mocSouhrou náhod jsem se v dnešních odpoledních hodinách stal svědkem vysílání „kuchařské show“ - Kluci v akci. Jednalo se o reprízu dílu ze dne 27.2.2006 s názvem – Studentská. K pořadu jako takovému mám řadu výhrad. Na jednu stranu si cením snahy vytvořit českou mutaci svěže moderovaného pořadu typu „Duo - Jamie Oliver“, na druhou mě provokuje často až násilná snaha být maximálně free, in a cool. Pohár trapnosti přetekl a GurmetKlub.cz tak obdržel první kritický článek.

 
INSPIRACE: GurmetKlub.cz jako téma
Pondělí, 21 Srpen 2006 11:24
InspiraceJídlo jako inspirace. Tak bych nazval dnešní téma, kterým jsem se rozhodl trošku odbočit od klasické formy příspěvků na serveru GurmetKlub.cz. Jídlo samotné, stejně jako prostředí kaváren a restaurací, skrývá řadu tvůrčích podnětů. Já jsem si pro vás připravil reprodukci obrazu, který vytvořil můj bratr. Přeji příjemný umělecký zážitek.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další > Konec >>