RECESE: Příběh pana Cheese
Čtvrtek, 22 Červen 2006 20:54

RECESE: Příběh pana CheeseMáte „dvě pětky“ a chcete si náramně užít? Neznám moc lidí, kteří by řekli NE. A tak není překvapením, že i já podlehl podmanivě otupující super kampani našeho milovaného „McStrýčka Gurmeta“ a zakoupil si věhlasný dvacetikorunový „číííz“. Dvacka sklouzla do obtloustlé ruky cílevědomé McManažerky a já se stal majitelem měkkého, teplého, v papíru zabaleného Cheese. Za hymny pípajících fritéz opouštím McKostel s očekáváním nebeského kulinářského zážitku. 

 

Jak to všechno začalo

V dnešní době plné tolerance a porozumění mohu bez obav říct, že mám s panem Cheesem letitou známost. Na začátku devadesátých let minulého století jsem k němu vytrvale vzhlížel. Statut světoběžníka, známé osobnosti a americký původ, to vše posilovalo můj obdiv. Na osobní schůzku s panem Cheesem jsem si ale musel počkat až do podzimu roku 1996. To jsem se, jako dospívající chlapec, díky své píli dostal na pozici pomocné síly do jeho famózní rezidence. Po zapracování mi bylo umožněno se dostat až váženému - uctívanému. Byly to dny a týdny neuvěřitelné hrdosti. Možnost dotýkat se jeho tvárného a měkkého těla, starat se o ošacení a vůbec o všechny jeho potřeby bylo splněním mého životního snu. Ale jak plynul čas, na vlastní kůži jsem poznal, že pan Cheese není onen ideál z mých snů. Celé dny dokázal jen nehnutě sedět, byl nepříjemně konzervativní a všechno s čím přišel do styku divně zapáchalo....

Za první výplatu jsem zakoupil videokazetu s filmem The Wall a dal výpověď. V následujících letech jsem o panu Cheesovi moc neslyšel, nezajímal mě. To se ale minulý týden změnilo.


Dvě pětky a máš, co chceš.. řekla maminka svému synovi a vytáhla rákosku...

junkA tak jsem vzal dvě pětky a zašel ke svému lokálnímu distributorovi „kulinářských zážitků“. „Prosil bych jednoho Cheese.“ řekl jsem. „Tady nebo s sebou?“ zeptala se odevzdaně cool motivovaná obsluha. „S sebou,“ odvětil jsem. Uplynulo deset vteřin a Cheese se choulil v mém náručí.

Image
Pan Cheese se dostává na JIP
 

 

Mohly to být dvě, tři minuty, když jsem si všimnul, že Cheese ztrácí svou teplotu. Zmocnil se mě panický strach a jen za pomocí taxi se podařilo Cheese převést na jednotku intenzivní péče.


Neslavný konec pana Cheese

nuzAčkoli od převzetí Cheese do jeho umístění na JIP uplynulo necelých 15 minut, musel jsem na základě teploty a „posmrtného změknutí“ konstatovat, že pan Cheese skonal. Následující fotografie nechť široké veřejnosti zdokumentují jeho cestu na věčnost.

 

VAROVANÍ NÁSLEDUJÍCÍ ZÁBĚRY JSOU NEVHODNÉ PRO LIDI PŘED OBĚDEM


Image
Přípravy k oživovacím procesům

Image
Pan Cheese ve stadiu klinické smrti

Image
Odpojení od přístrojů a začétek pitvy

Image
Pohled do útrob

Image
Příprava k poslenímu rozloučení

 

Poslední rozloučení 

Pan Cheese nebyl dobrý a rozhodně na něj nebudu vzpomínat. Veškeré podobnosti s věcmi živými i mrtvými jsou čistě náhodné.

Zažili jste ve vlastním životě něco podobného? Rád Váš příběh uveřejním.

 

 

Přidat komentář
 • pan Cuketka  - cheese ;)
  Je to ode mně sice nečekaný, ale cheese od McD prostě miluju! Nevím jestli v tom hraje roli nějaká genetická zátěž nebo nějaké receptorové změny, ale na "číze" prostě nedám dopustit :) Jinak samozřejmě - LOL :D
 • GurmetKlub.cz  - Pravda "boli"
  No.. neni to tak jednoduche, jak se z "clanku" zda:) Kdyz jdu po Prikopech, umiram hlady a specham.. mam dve moznosti Hotdog na Vaclavaku nebo pan Cheese.. co myslis, ze zvolim? :-))
 • Dan
  No tak já se taky hnedky přiznam: cheese nemusim, zato aleo skutečně ocenim "hama" a "biga"...
 • pan Cuketka  - LOL aneb...
  ...v mekáči jedl každý a kdo říká že ne , stravuje se tam dodnes ;)
 • GurmetKlub.cz  - a kdo říká, že ne......
  :-)) Tohle porekadlo je casto uzivano v mnoha "pikantnejsich" souvislostech :-) Ja "mekace" vyuzivam pri cestach po dalnici. Rovnez v zahranici se jedna o relativne levny zpusob "restauracniho stravovani" (zde je treba zminit u nas neexistujici retezec Burger King :-)
 • huk
  teda s lehkou dávkou bizarnosti a perverze se musím taktéž přiznat k tomu, že jestli mi v Mekáči něco opravdu chutná, tak je to právě zběsilost v podobě číze:))
 • GurmetKlub.cz  - Pan Cheese...
  Chystám se sepsat mé zážitky z brigádničení u McDonalda.. :-)
 • Ja  - Nejedl sem v "Mekaci"
  No no!! ;o) Ne kazdy jedl v "Mekaci". Ja treba ne. Ale u Taco Bell jo :O)
 • Guest  - brr
  dopoledne bez snídaně...měla jsem strašnej hlad, než jsem se podívala na tyhle fotky....brrr! :D Kdysi dávno, když jsem byla ještě malá a hloupá, jsem "mekáč" milovala. Ale jednou jsem si zašla na jakousi slevovou kartičku na Bigmeka...jelikož byl ale na mou minipusinku moc velký, rozložila jsem si ho na dvě půlky...to jsem ovšem neměla dělat...jak jsem se tak zakousla, něco cítím...jakoby zrovna kolem "restaurace" projel povoz s hnojem...ale nikde nic, hm, divný... ale hned mi došlo, co ta vůně byla...ono "čerstvé maso"... fujtajblík...zkuste si k tomu někdy čuchnout a až někdy zase budete mít hlad, vzpomeňte si na tu neuvěřitelnou vůni....bleeee
 • Milanius  - je to hnus, já vím
  ale já si prostě čas od času "dalbčíze" dám :-)
 • Guest  - hah
  placku za dvacku moc často nemusím ale občas když není čas tak se hodí :)
 • Domi
  No co se k tomu dá říct...zasytí, nenadchne, ale musí do toho dávat nějakou návykovou drogu, protože na něj mám občas chuť, mám ráda tu sladkou housku...:-) je to prostě taková nouzovka když člověk spěchá...Jediné co mi u McStrýce chutná je jahodový šejk a ovocná taštička...
 • Milan  - MC Donalds
  No vždycky když procházím okolo MC Donalds a vidím ty tzn. lidi uvnitř, začnu se smát. Jde o to, že téměř všichni co tam uvnitř vidím jsou obézní, žerou, s někým klábosejí - asi rodina - taky obézní a všemu se smějou. Kdo byl někdy v Americe, ví jak tito tzn. lidé vypadají. Samý Fast food, málo pohybu a konečně obchody s nadměrnými velikostmi. Ovšem tam je to snídaně, oběd, večeře. Především si neuvědomují co to dělá s jejich zdravím a později přijdou zdravotní problémy. Potom je mi jich pouze líto se slovy: Dobře vám tak prasata ! Pokud si někdo zajde jednou za čas a dá si nějaké menu u MC Donalds, nebo u KFC, pak to chápu a klidně to udělám také. Nedělejte z toho hlavně každodení záležitost, protože pak budete těmi prasaty se zdravotními problémy. Jo a k chuti burgrů u MC Donalds - vyžkoušejte si dát třeba Big Mac a nechte ho 15 minut vychladnout. Vyjměte pouze maso a zkuste si ho samotné ochutnat. Humus ! Se sýrem, okurčičkou atd. to chutná normálně, ale samotné je to opravdu hnus.
 • Guest  - kouba
  Jako kuhař tomu musím dodat že MC donald a také pan cheese je humus. je to nouzovka o ano ale řeknětě zasytil vás někdy cheese??
Komentářů (14)