Gastro Hradec 2006 - Druhý díl
Sobota, 29 Duben 2006 00:00
Gastro Hradec 2006Po zaplacení symbolického vstupného 50 Kč a obdržení vrácenky ve formě razítka na ruku (připadal jsem si jako v rockovém klubu:) se mi otevřela cesta do prvního patra budovy. Velký sál Aldisu praskal ve švech. Desítky naaranžovaných stolů, stovky návštěvníků a vydýchaný vzduch. Takové byly moje první pocity. Popravdě nečekal jsem ani poloviční počet exponátů. Budiž to důkaz, jak dobře na tom „česká gastronomie“ je.

Odkazy na články související s Gastro Hradec 2006

Gastro Hradec - První díl
Gastro Hradec - Druhý díl

Gastro Hradec - Fotogalerie I.
Gastro Hradec - Fotogalerie II.

Gastro Hradec - Galerie vítězů

Hodnocení exponátů a konzultace s komisaři

Gastro Hradec 2006Gastro Hradec 2006 Gastro Hradec 2006

Vyhlášení vítězů

Gastro Hradec 2006Vrcholem dne bylo vyhlášení vítězů Gastro Hradec. Mé původní představy byly takové, že dojde k ocenění prvních třech nejlepších z každé kategorie a „půjde se domů“. Pořadatelé se nakonec rozhodli pro jinou variantu. OdměněniGastro Hradec 2006 byli všichni soutěžící, což znamenalo cca 224 vyhlášených jmen a gratulací. Je zřejmé, co k tomuto kroku organizátory vedlo – alespoň symbolické ocenění všech, kdo do Hradce přijeli. Z pohledu soutěžících je to krok vpřed, který působí jako silná motivace do dalších ročníků. Pro mou maličkost to představovalo 150 minutový maraton. Téměř tři hodiny držení fotoaparátu ve stavu „střídmé pohotovosti“ spojené se snahou vše vidět a nepřekážet byly zničující. Naopak jako příjemné a svěží hodnotím moderování večera panem Hladíkem.

 

Image
Průvodce vyhlášením p. Hladík

Image
Poháry pro vítěze
 

Image 

 

Oficiální gratulace od samotného primátora

Gastro Hradec 2006

 Gastro Hradec 2006

Radost i dojetí

Někteří ocenění si dokázali svých "pět minut slávy" patřičně užít. 

Gastro Hradec 2006 Gastro Hradec 2006

 Kam s tím?

 Pobrat všechny dary působilo některým oceněným (příjemné) problémy.

Gastro Hradec 2006

 Gastro Hradec 2006

 Blížíme se k vítězům

Začíná předávání pohárů a to je neklamný znak blížícího se ocenění vítězů.

Gastro Hradec 2006 Gastro Hradec 2006

Shrnutí

Gastro Hradec 2006Gastro Hradec 2006 je moderní soutěží. Velký počet vysoce kvalitních exponátů a dobrá organizace zaručily neopakovatelný gastronomický zážitek. Do Hradce se za rok určitě vrátím. Nikdy bych nečekal, že v našem „GastroBarbarově“ může proběhnout soutěž podobných rozměrů. Malinkatou připomínku bych měl pouze k reklamní vsuvce v průběhu vyhlašování - společnost Vitana (hlavní partner AKC) na trh uvedla směs pro přípravu nového pečeného dezertu jménem Brownies. Na druhou stranu chápu, že sponzor je sponzor a hájí si své zájmy.

Velmi mě mrzelo, že na vyhlášení nebyly u medailových pozicí na dataprojektoru promítnuty fotografie vítězných prací. Během prohlídky exponátů není možné evidovat konkrétní jména a tak jsem nakonec ani nevěděl, za co si soutěžící své ocenění odnášejí.

Spontánní  reakce vítěze Gastro Junior a třetího absolutně v Hradci - Františka Maděry

Gastro Hradec 2006
 

Gratulace

Mé velké uznání si zaslouží všichni zúčastnění a obrovské gratulace všichni vítězové. Blahopřeji panu Maděrovi z českého juniorského kuchařského týmu, který vítězství na Gastro Junior 2006 korunoval v Hradci prvním místem v kategorii kuchař junior a třetím místem absolutně! Gratuluji i panu Radku Davidovi z Cafe La Veranda – kuchaři, držiteli titulu „Mistr republiky“, slečně Čermákové Radmile – cukrářce, držitelce titulu „Mistryně republiky“ a všem ostatním na stupních vítězů. A vám čtenářům, doporučuji navštívit příští ročník.

Galerie vítězů naleznete v samostatném článku zde

 

Přidat komentář
Komentářů (0)