Dortík z Venezie - Kladno
Středa, 10 Květen 2006 23:18
Dortík z Venezie

Toho odpoledne mě strašným způsobem „honila mlsná“. Odolával jsem dlouho, ale jak už to s „lidskou chutí“ bývá, podlehl jsem a při cestě do městem zamířil do cukrárny Venezia v Kladně. Pobyl jsem, popil jsem a jak mě chutnalo vám popíšu v dnešním článku. Kompletní recenze cukrárny Venezie se sice chystá, ale proč si nedat malinký „předkrm“. Dva dorníky prošly minitestem GurmetKlubu.

 
Cukrárna Venezie je charakterizovatelná dvěma znaky. Je situována v samém centru Kladna a jako jedna z mála neprodukuje „normované zákusky“. Tím myslím, že zde nekoupíte rakvičky, větrníky apod. Osobně nemám nic proti dobře udělanému věnečku s vanilkovým krémem nebo poctivému indiánku (nejdokonalejší indiánek v mém životě jsem ochutnal minulé léto v jedné malinkaté, časem zapomenuté cukrárně na jičínském náměstí). Venezie se ale snaží prezentovat jako „italská cukrárna“ a v tomto případě by klasické zákusky působily kontraproduktivně i jako pouhý doprovodný sortiment.


Ochutnáváme

Většina zákusků ve Venezii je „sednvičového typu“. Různě ochucené vrstvy „těsta“ jsou promazávány příslušně laděnými krémy. Horní část dortů je zdobena několika typy ovoce zalitého želatinou. Působí to na mě „standardizací“ a sériovostí" výroby .


JAHODO-JOGURTOVÝ DEZERT  -  25 Kč

Cukrárna Venezie - Kladno

Svěží jahodová chuť doplněná jemným „jogurtovým“ krémem se zakončením v podobě kakaového korpusu.

 

BORŮVKOVÝ ŘEZ  -  25 Kč

Cukrárna Venezie - Kladno

Plná chuť „čerstvých“ borůvek prolínající se s krémem s lehkou vanilkovým tónem. To vše proložené křehkým „světlým těstem“.

Servis

Servis zákusků je akceptovatelný. Výtku zaslouží možná až příliš malé talířky (navíc trojúhelníkového tvaru). Porce je na talíři napasovaná jako já v čerstvě vypraných kalhotách :-) Chvílemi jsem se obával přepadnutí ukrojeného sousta na stoleček.

Verdikt

Tentokrát se zdržím detailního hodnocení. To si budete moct přečíst v podrobné recenzi cukrárny Vezezie. Nicméně aspoň malému shrnutí se nevyhnu. Oběma kouskům by prospělo lepší „dílenské“ zpracování. Z hlediska chuti nelze dezertům nic moc vytknout. Svěžest, šťavnatost a ovocnost jim není cizí. Jen jsem se nemohl zbavit pocitu, že jím ten samý zákusek, jen naladěný na jinou chuť. Struktura řezu je v obou případech více než podobná.

 


Přidat komentář
  • Mišule  - Mnamky
    Hej mnamky bych si dala upe víc ale ten první..mnamky du si pr zakusek páá=)
  • K  - Nej ...
    Cukrárna Venezie, je nejlepší cukrárnou v Kladně. Po projití všech cukráren v Kladně a vyzkoušení zákusků, je tato cukrárna opravdu nejlepší. Je zde velký výběr zákusků a zmrzlin. Dělala jsem zde brigádu a zákusky jsou denně brzo ráno pečeny a nachystány. Také jsou zde čerstvé snídaně a když Café není takové jaké by mělo být, tak se udělá další. V Ostravě nikde není tak vynikající cukrárna jako zde v Kladně. Opravdu si ji zamilujete :-)
Komentářů (2)