OCHUTNÁVKA & TEORIE: Sherry, Portské - likérová vína
Úterý, 31 Červenec 2007 00:00

OCHUTNÁVKA: Sherry, Portské - likérová vínaKaždá návštěva Holandska je pro mě malým vinným svátkem. Ptáte se proč? Odpověď je jednoduchá, mají tam extrémně levné sherry a portské. Upřímně řečeno i ostatní světová vína jsou běžně nabízena za ceny, které v Čechách nenajdete. Naštěstí jsem se naučil ovládat a tak v košíku zůstává pouze několik lahví kategorie: „chutná všem“. Letos jsem na zkoušku přihodil i nejlevnější portské na krámě. Nechám se překvapit :-)

 

Profesionální fotograf
PHOTOBLOG: Amsterdam - red light and marihuana FREE
Pátek, 27 Červenec 2007 14:44

PHOTOBLOG: Amsterdam - red light and marihuana FREEPáteční dávka fotografií je vám k dispozici. Dnešní phohotoblog je ale jen obrazovou ochutnávkou před hlavním menu. Amsterdam je velmi příjemné a pulzující město. Snoubí se v něm holandský smysl pro pořádek a řád s nekonečnými volnomyšlenkářskými orgiemi v podobě Coffeshopů a „Redlightu“. To vše do sebe perfektně zapadá a s leitmotivem nezbytných bicyklů tvoří neopakovatelnou atmosféru.

 
HOLANDSKO: Návštěva tradičních rybích trhů
Úterý, 24 Červenec 2007 00:00

HOLANDSKO: Návštěva rybích trhůSliboval jsem rybí trhy, tady je máte. Díky enormnímu množství fotomateriálu bude sýrovým, zeleninovým a květinovým trhům věnovaný samostatný článek. Záběry byly pořízeny na dvou místech: v obci Putten a městě Gouda. Pestrost nabídky odpovídá cílové skupině zákazníků, mezi které patří obyčejní občané zajišťující si potraviny na několik dní dopředu.

 
PHOTOBLOG: Umění v jídle, jídlo v umění
Pondělí, 23 Červenec 2007 00:00

PHOTOBLOG: Umění v jídle, jídlo v uměníCesta zpět do ČR byla delší a komplikovanější, než jsem očekával. Přesto si nemůžu pomoct a z posledních sil upravuji a přikládám několik koláží. Veškeré záběry byly pořízeny v prostorách muzea Kroller Muller a přilehlém parku De Hoge Veluwe (Holandsko). Budiž použito jako appetizer. Hlavní chod se chystá.

 
NA CESTÁCH: Holandsko delikátní i nudné
Pátek, 20 Červenec 2007 00:00
HolandskoMůj první letní zahraniční výlet je v plném proudu a mně to nedá, abych se s vámi nepodělil o několik postřehů a nalákal vás na vydatný seriál. V Holandsku jsem po sedmé a jelikož tyto návštěvy probíhaly v intervalu třinácti let, nebojím se malinko srovnávat. V každém případě to je zem kouzelná, kompaktní a pestrá. Multikulturní metropole střídají typizovaná venkovská městečka a malebné farmářské usedlosti. Pár let bych tu žít rozhodně vydržel.
 
FOTORECEPT: Pekelný nášup – podávejte s krucifixem
Úterý, 17 Červenec 2007 00:00

FOTORECEPT: Pekelný nášup – podávejte s krucifixemNa začátku byl potrhlý recept, který postupem času zdegeneroval v pokrm podivuhodný, temný a bezcitný. Všeobjímající temnota je svědkem skonání všeho chutného a ušlechtilého. Obnažené torza pokušení uboze trčí z jezera zatracení. Co se děje pod hladinou si netroufne odhadnout ani zkušený exorcista. Přichystejte si sklenici svěcené vody, naleštěte krucifix a račte vstoupit.

 
VÍNO: Degustace jedenácti brazilských vín - Díl první
Sobota, 14 Červenec 2007 00:00

VÍNO: Degustace jedenácti brazilských vín - Díl prvníKolega Jaroslav Kolečkář přichází s dalším obsáhlým testem jedenácti vzorků vín. Tentokrát se se svou „degustační jednotkou“ zaměřil na vína z Brazílie. Složení „wine listu“ bylo následující: Pět červených, pět bílých a jedno růžové víno. Kromě objektivního hodnocení je nutné zmínit i fakt, že vína byla zakoupena přes internet a nic tedy nebrání komukoli z vás si výsledky degustace potvrdit v klidu domova.

 
EXKLUZIVNĚ: To nejlepší z chřestu v sedmi chodech
Úterý, 10 Červenec 2007 00:10

EXKLUZIVNĚ: To nejlepší z chřestu v sedmi chodechS dnešním článkem jsem si dal na čas. Chřestománie pominula a tak je ideální doba se k tomuto tématu vrátit. Na následujících řádcích vás čeká exkluzivní a detailními fotografiemi naplněný report z chřestového banketu, jehož jsem se měl tu čest v květnu zúčastnit. Šest chodů v chřestu a delikátní dezert doprovázelo deset vzorků vín ročníku 2006. Gourmetí zážitek nejvyšší kategorie je vizualizován a připraven k servírování.

 
BLESKOVĚ: Mistrovství světa baristů Antwerpy 2007
Sobota, 07 Červenec 2007 00:00

BLESKOVĚ: Mistrovství světa baristů Antwerpy 2007Mezi 18.-20.5. 2007 proběhlo v belgických Antwerpách SCAE mistrovství světa baristů a to hned ve třech kategoriích. Soutěž se konala pod patronátem mezinárodní organizace SCAE a doplnila World barista championship, které se koná v Tokyu na přelomu července a srpna. V obou soutěžích nás reprezentovali nebo teprve reprezentovat budou, celkem tři soutěžící: Petra Veselá, Jiří Richter a František Roháček.

 
RECEPT: Die Suppe – Hovězí potěšení
Pondělí, 02 Červenec 2007 11:36

RECEPT: Die Suppe – Hovězí potěšeníPo odmlce způsobené malým putováním po krásách naší milé vlasti se vracím s jednoduchým receptem na jednu z mých nejoblíbenějších polévek. Silný hovězí vývar se zeleninou. Nenáročný na ingredience, s vysokými požadavky na dobu přípravy, jejíž větší část se naštěstí obejde bez vaší asistence. Přeji vám dobrou chuť. Upozornění: Masox, Maggi i Vegetu zanechte prosím před domovními dveřmi.

 
TEST: Rostlinná šlehačka – Horor o pěti dějstvích
Středa, 27 Červen 2007 00:00

JUNKFOOD: Rostlinná šlehačka – Co s ní?Nedávno jsem vedl dlouhou debatu na téma role méněcenných potravinářských výrobků na současném trhu. Nechtěným výsledkem byl velmi nerozvážný nákup několika typů produktů s nižší než malou použitelností. Po procházce supermarketem zůstaly v sítích mé nekonečné zvědavosti dvě balení rostlinné šlehačky za cca 13 Kč kus. Všechno, co jsem s nimi prožil, najdete v následujícím servítky si neberoucím článku.

 
Odhalení: Kdo je kdo na GurmetKlub.cz
Neděle, 24 Červen 2007 00:39

Odhalení: Kdo je kdo na GurmetKlub.czMyslím, že by nebylo úplně od věci poodkrýt tajemství zahalující mou osobu. Příjemným zjištěním budiž, že osobně potkávám čím dál tím víc lidí, kteří znají stránky GurmetKlubu. Když ale přijde na „slavnostní“ odhalení mého autorství, řada z nich zcela spontánně projeví svůj údiv. Dle představ většiny bych měl být rentiér po čtyřicítce, co si psaním zpestřuje přicházející krizi středního věku, zajímavé :-)

 
Recenze 2.0: Restaurace Mozaika - 12 chodů pod lupou
Středa, 20 Červen 2007 01:12

Recenze 2.0: Restaurace Mozaika - 12 chodů pod lupouA je to tady. Dovoluji si vám předložit první Recenzi 2.0. Troufnu si tvrdit, že se jedná o první hodnocení takového rozsahu a hloubky dostupné v Čechách. Nekompromisní čtyřčlenná degustační skupina podrobila detailnímu rozboru 12 chodů od předkrmu až k dezertu. Slídivému oku recenzentovu neušla ani kvalita servisu, obsluhy a čistota toalet. 14 detailních fotografií a vyčerpávající hodnocení všech zúčastněných je tu jen a jen pro vás. Račte vstoupit!

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>