BLOG: Jen tak se zastavit aneb den bez PFF
Čtvrtek, 13 Září 2007 00:00

BLOG: Jen tak se zastavit aneb den bez PFFPoslední dva týdny ve znamení očekávání, absolvování a reportování PFF mě stály víc energie a času, než bych si přál. Dnešním článkem se s celou věcí virtuálně obrazově i niterně duševně vypořádám. Probudím se, smočím nohy v ranní trávě, pokynu natvrdlé slepici, pozdravím letitého kocoura a na prosluněném zápraží se zakousnu do voňavé makové bábovky. Nechcete se přidat? Ještě kousek zbyl.

 

Profesionální fotograf
REPORTÁŽ: Prague Food Festival 2007 – In natura
Neděle, 09 Září 2007 00:00

REPORTÁŽ: Prague Food Festival 2007 – In naturaMé pocity ze čtyř hodin strávených na prvním ročníku Prague Food Festivalu jsou smíšené. Velkolepá myšlenka, luxusní lokalita a skvěle vypadající program. Tím vším jsem byl lákán, sváděn a musím říct, že úspěšně. Pokud je vaším cílem ochutnávka a „nakoukání“ do co největšího počtu kuchyní, budete zklamáni. Chcete si u sklenky vína popovídat s přáteli a dát dva předkrmy, pak je to akce přesně pro vás.

 
VÍNO: Letní vinařská reportáž – Badacsony – Maďarsko
Čtvrtek, 06 Září 2007 00:00
VÍNO: Letní vinařská reportáž – Badacsony – MaďarskoTuristické centrum Badacsony s přilehlými obcemi Badacsonyörs, Balatontomaj nebo Balatontőrdemic, nabízí široké možnosti ubytování v rodinných penzionech nebo v kempech, s klasickou nabídkou vodních sportů a zábavy. V okolí je možno navštívit mnohé historické i přírodní zajímavosti. Ovšem každý milovník vína ví, že největším lákadlem tohoto kraje je vinařství.
 
POZVÁNKA: Prague Food Festival 2007 - Sovovy mlýny
Pondělí, 03 Září 2007 00:00

POZVÁNKA: Prague Food Festival 2007 Vrcholných, na širokou veřejnost zaměřených, gastronomických akcí u nás zatím moc neproběhlo. Troufnu si dokonce tvrdit, že Prague Food Festival, pořádaný Pavlem Maurerem, je první svého druhu. Oficiální program slibuje jedinečnou gourmetí „zábavu“. Já jsem ve svých očekáváních malinko opatrnější, ale i tak maximálně natěšený. Vše propukne 7. 9. ve 12.00.

 
VÍNO: Degustace jedenácti brazilských vín - Finále
Pátek, 31 Srpen 2007 00:00
VÍNO: Degustace jedenácti brazilských vín - FináleDokončení degustace jedenácti brazilských vín je připraveno k vaší ctěné pozornosti. Vinné téma zpracoval Jaroslav Kolečkář a za sebe mohu říct, že si dal jako vždy hodně záležet. Následující text budiž jedinečnou nápovědou, které víno si lze přes internet bez obav zakoupit. Další vinný článek vás zavede na exkurzi po maďarských vinicích, vínech a specialitách.
 
Je mi 27 let, piju pivo a nejmenuji se Barney Gumble
Středa, 29 Srpen 2007 00:00

ZPOVĚĎ: Je mi 27 let, piju pivo a nejmenuji se Barney GumbleNečekaně bohaté ohlasy na první pivní článek na Gurmetovi mě duševně podpořil k šokujícímu odhalení. Činím tak i za vědomí, že se tím v diskredituji ve vlivných gastronomických kruzích. Ano, piji pivo. Půjdu ještě o kousek dál, mám rád pivo. Cítím, jak mi bije srdce, ale musí to ven. Život bez piva by pro měl byl o pěkný kousek nudnější a chudší. Kdo chce, nyní nechť po mně hodí prázdnou lahví :-)

 
PIVO: Konec pivní kultury v Čechách
Úterý, 28 Srpen 2007 00:14

PIVO: Konec pivní kultury v ČecháchStav tuzemského pivovarnictví lze popsat jednoduchým slovním spojením: globalizovaný úpadek. Nenasytné molochy pohlcují menší pivovary a s nafouklým portfóliem začínají hrát hru na konkurenci. Z hlediska ekonomického je to logický posun ve jménu globalizace. Balanc s reklamou, image a uměním prodat impotentní europivo naproti tomu připomíná špatnou „grotesku ze sladovny“.

 
Káva: Nespresso Boutique & Bar – Ochutnávka
Čtvrtek, 23 Srpen 2007 00:00

Kava Nespresso Boutique Bar – Ochutnavka espressa a cappuccinaNení tomu tak dlouho, co jsem psal o systémech kávových kapslí určených k přípravě espressa. Na základě doporučení a díky mé nekonečné zvědavosti, jsem navštívil Nespresso Boutique v pražské Pařížské ulici. Tato turisticky exponovaná lokalita je prvním a zároveň jediným místem v ČR, kde můžete Nespresso nejen ochutnat, ale i zakoupit potřebné vybavení k jeho domácí přípravě. 

 
REPORTÁŽ: Vinné know-how pro novináře - Valtice
Neděle, 19 Srpen 2007 00:00

FOTOREPORT: Vinné know-how pro novinářeJednoho krásného dopoledne mi do schránky přišel email s pozvánkou na kurz Vinařské akademie – ABC o víně. S vidinou informačně nabitých dvou srpnových dní prakticky neexistovala jiná varianta, než svou účast potvrdit a začít se těšit na výlet do „země“ vínu zaslíbené. Výsledek předčil mé očekávání, a jen těžko se mi v pátek odpoledne odjíždělo. Dvojnásob těžko po pečeném koleně U Bazalů :-)

 
RECENZE 2.0: Les Moules – Mušle a pivo po belgicku
Středa, 15 Srpen 2007 00:00

RECENZE 2.0: Les Moules – Mušle a pivo po belgickuDruhá Recenze 2.0 proběhla ve vyhlášeném belgickém podniku Les Moules v pražské Pařížské ulici. Útulný interiér, široká nabídka belgického piva, ryb, mořských plodů a mušlí dělají z tohoto podniku  ideální místo pro neformální schůzky, stejně jako pro exkurze do světa kvalitních gourmetských zážitků. Přirozeně, i zde jsme narazili na řadu „ale“ a o tom se dočtete v následujícím, fotografiemi bohatě zásobeném textu (opraveno, doplněno).

 
ESPRESSO: Káva v kapslích – POD, E.S.E. a Senseo
Čtvrtek, 09 Srpen 2007 00:12

ESPRESSO: Káva v kapslích – POD, E.S.E. a SenseoPříprava kvalitního espressa v domácích podmínkách vyžaduje větší míru nasazení a času, než je většina potenciálních konzumentů akceptovat. Kupování mleté kávy je většinou krokem do slepé uličky a mazat se kvůli každému „shotu“ s kávomlýnkem, je řešení pouze pro opravdové nadšence. Cesta výrobců za kvalitní a komfortně připravenou kávou dala vzniknout technologii PODů, které je věnovaný dnešní článek.

 
AMSTERDAM: Jíme v centru – La Place Mangerie a další
Pondělí, 06 Srpen 2007 00:00

AMSTERDAM: Obědváme v centru – La Place Mangerie, take awayPro ty, kteří se mohou cítit lehkou únavu z posledního „holandského“ týdnu, mám dobrou zprávu. Od příštího článku se bude cestovatelské téma střídat s tuzemským obsahem:) Než se tak stane připravil jsem pro vás nahlédnutí do podniku La Place Mangerie (kde se nesmělo fotit), několik slov ke stravování na ulici, čínských restauacích a mnoho dalšího. Račte vstoupit.

 
POZVÁNKA: Oslavy svatého Vavřince 2007
Čtvrtek, 02 Srpen 2007 00:00

Image

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>