Tak nám otevřeli Palladium, paní Müllerová
Sobota, 27 Říjen 2007 00:12

Tak nám otevřeli Palladium, paní MüllerováVšem čokoládomilcům se omlouvám. V pozoru stojící souprava naložená sladkostmi a zarámovanými fotografiemi uvolňuje nástupiště expresní, a za svůj vznik, pouhé shodě náhod, vděčící reportáži z otevření nákupního centra Palladium. „Český Lafayette“ se pyšní nejen čtyřmi poschodími obchodů, ale i přítomností speciálního „gourmet patra“. Račte vstoupit :-)

 

Profesionální fotograf
Ochutnávka: Sametové potěšení Madame Setsuko
Čtvrtek, 25 Říjen 2007 05:00

Ochutnávka: Sametové potěšení madame SetsukoPříprava reportáže ze Salon du Chocolat se protáhla. Úprava několika desítek fotek trvá déle, než bych si přál. Nicméně zkrátka nepřijdete. Připravil jsem pro vás drobnou ochutnávku cukrářského umění Madame Setsuko (japonská cukrářská firma se sídlem v Tokyu): Sametové miniválečky s podivnou barvou a nezvykle komponovanou chutí.  100% konopí FREE ;-)

 
PHOTOBLOG: Pařížské degustační menu - Bon appetit
Středa, 24 Říjen 2007 09:14

PHOTOBLOG: Pařížské degustační menu - Bon appetitNávrat z podzimním sluncem zalité Paříže do studené a zatažené Prahy s sebou přináší i některá pozitiva. Mezi ty příjemnější patří i zpracování zážitků a fotografií pro vás, čtenáře GK. Dnes Vám předložím francouzské menu a hned od zítřka začnu servírovat jednotlivé chody. Bude jich minimálně pět a co pokrm to žánrová specialita + čokoládový bonus zdarma!

 
REKLAMA: I muži mají své dny – Fernet Stock boduje
Pátek, 19 Říjen 2007 13:04

REKLAMA: I muži mají své dny – Fernet Stock bodujeČasto to nedělám, ale dnes si nemohu pomoci. Kdo jste ještě neviděl novinkovou, extrémně povedenou, reklamu na Fernet Stock, tak teď máte šanci. Slogan - „I muži mají své dny“ zůstává a je kombinován s nově vystavěnou, typicky mužskou, zápletkou. O druhotném využití celé myšlenky ve stylu České sody lze už pouze spekulovat. 

 
PIVO: Zámecký pivovar Chyše
Úterý, 16 Říjen 2007 00:00

PIVO: Zámecký pivovar ChyšeCestu z kvalifikace Mistra kávy 2007 jsem si zpestřil zastávkou v zámeckém pivovaru Chyše. Kdo ho ještě nezná, má možnost doplnit si své pivní vzdělání. Vyhlášená západočeská památka zrekonstruovaná rodinou Lažanských láká nejen k ochutnání zdejšího piva, ale i k návštěvě opravených zámeckých interiérů a krásné zahrady. Nepasterováno :-)

 
VAROVÁNÍ: Člen GottGang se zlobí
Pondělí, 15 Říjen 2007 20:25

VAROVÁNÍ:  Člen GottGang se zlobíMoje poslední návštěva Gott Gallery skončila neodolatelnou výměnou osobních údajů za kouzelné slevové kartičky. Další „kreditka“ přináší, do už tak přeplněné peněženky, možnost konzumace se slevou rovných 10%. Kromě toho vás karta opravňuje si na dva dny v roce bezplatně pronajmout mistrovu ochranku. Fikce? Realita? Nechte se překvapit.

 
VÝZVĚDY: Kde si pochutnat ve víkendové Paříži
Čtvrtek, 11 Říjen 2007 00:00

VÝZVĚDY: Kde si pochutnat ve víkendové PařížiPříští víkend se chystám na malou exkurzi po pařížských kavárnách a restauracích. Pátrám, hledám, zkoumám, pídím se po tipech na zajímavé podniky. Nebojím se přistěhovaleckých čtvrtí a čínských bister, ale rád bych ochutnal i něco typicky francouzského. Můj denní „ToEatList“ zatím zeje prázdnotou a převahu získávají kavárničky navštívené v minulých letech. Poradíte mi? :-)

 
EXKLUZIVNĚ: Mandarin Oriental s „hvězdičkou“
Úterý, 09 Říjen 2007 00:00

EXKLUZIVNĚ: Mandarin Oriental s „hvězdičkou“V naší silně pokrokové, gastronomickým zítřkům nakloněné zemi si pod „menu s hvězdičkou“ můžete představit leda tatarský biftek servírovaný ve společnosti lepých děv. Cesta Allegra k národnímu „michelinovému“ prvenství skončila bez úspěchu a tak nezbývá, než se za certifikovaným kulinářským zážitkem vydat do zahraničí. Nebo tento měsíc do Mandarin Oriental:)

 
BLESKOVĚ: Mistr kávy 1. Kvalifikace - Karlovy Vary
Čtvrtek, 04 Říjen 2007 00:00

BLESKOVĚ: Mistr kávy 1. Kvalifikace - Karlovy VaryPrvní kolo kvalifikace Mistra kávy 2007 je za námi. V rámci partnerství s řetězcem Tesco proběhlo v prostorách stejnojmenného karlovarského hypermarketu. Prostředí pravda nezvyklé, ale pokud to má pomoci rozšířit povědomí o kvalitní kávě mezi širokou veřejnost, proč ne. Kdy se lidem poštěstí vidět v akci profesionálního baristu za současného tlačení vozíku s týdenním nákupem.

 
RECEPT: Houby, houby a trochu toho hovězího
Pátek, 28 Září 2007 00:00
RECEPT: Houby, houby a trochu toho hovězíhoPoslední dva týdny byly doslova „na houby“. Přesněji řečeno na houbách. Měl jsem možnost pracovat s dvakrát čtyřmi kilogramy toho nejlepšího, co lze najít v lesním porostech v okolí Kladna. Co s takovým množstvím hub? Mohu vám prozradit, že ani zdřevnatělá nožka „zasloužilého kozáka“ nepřišla nazmar. To vše bez zavařování a zamrazování. Snědeno, vychutnáno, uklizeno.
 
RECENZE: Gott Gallery Praha – Gott mit uns
Pondělí, 24 Září 2007 01:04

RECENZE: Gott Gallery Praha – Gott mit unsPo dlouhé době pěchuji tašku fotovýbavou s jediným cílem, přichystat pro vás recenzi restaurace. A ne ledajaké. Nově otevřený podnik, pojmenovaný po stálici naší popové scény, láká nejen na špičkově navržený interiér. Zajímavý koncept se smělými plány ve stylu „Planet Hollywood“ nabízí v centru Prahy spojení cenové dostupnosti a gastronomické pestrosti se „zlatými kohoutky na toaletách“. Pokračování v článku.

 
FOTOHÁDANKA: Tajemné, asijské cosi – Kdo ví, odpoví
Pátek, 21 Září 2007 01:12

FOTOHÁDANKA:  Tajemné, thajské, asijské cosi – Kdo ví, odpovíZačínám navážet čerstvé články. Spíž voní novotou a já vymýšlím nejvhodnější systém skladového hospodářství. Bez prodlení expeduji jednu lákavou a exotickou fotohádanku. Ta překvapí faktem, že v prvním případě sám nevím správnou odpověď. Čemu patří podivně lahodná a lehce nakyslá chuť jednoho z plodů? To je má otázka pro vás, inteligentní a v exotických plodinách se orientující, čtenáře :-) 

 
SUMÁŘ: Zametám v gurmetí spíži – šest článků v jednom
Pondělí, 17 Září 2007 09:32
SUMÁŘ: Zametám v gurmetí spíži – šest článků v jednomV posledním postu jsem se slavnostně zastavil a z hluboka nadechl. Dnes přišel čas na velký podzimní úklid, vymetání adresářů a objevování ztracených fotografií k neexistujícím článkům. S plnou lopatkou zamýšlím stát se první osobou chlubící se vlastním smetím. Využijte jedinečné možnosti shlédnout kompilaci zapomenutého a zrušeného. Spěchají, začínám navážet čerstvé zboží :-)
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>