Káva: Na půl cesty k espressu s Bialetti
Úterý, 13 Červen 2006 12:43

Na půl cesty k espressu s BialettiInspirován článkem pana Cuketky jsem se i já rozhodl prezentovat svou domácí náhradu profesionálně připraveného espressa. Mít doma vlastní stroj na espresso je nejen finančně náročné (od 20 000 Kč dále), ale hlavně velmi komplikované na údržbu. Pro přípravu několika porcí denně je poměr mezi náklady, prací na zakoupení, udržování stroje a výslednou cenou/kvalitou uvařené kávy velmi nevýhodný. Osvědčená kavárna je rozhodně lepší volbou. Jako kompromis se nabízí příprava v  moka konvičce..

 
RECEPT: Brokolicový krém
Neděle, 11 Červen 2006 22:38

RECEPT: Brokolicový krémRychle připravený a zdravý. Takové nároky jsem měl na dnešní oběd. Ano, mohl jsem si dát chleba se syrovou mrkví, popřípadě jablko a kus sýra. Ale to bych nebyl já. Rozhodl jsem se tedy využít procházejících domácích zásob a připravil si expresní brokolicový krém. Mám rád jednodruhové polévky jako celerový, cibulový krém a další. Jako první recept ale shlédnete přípravu brokolicového krému. Recept zvláštní, ale s chutným výsledkem. Postup a fotografie v článku..

 
TEST: Amoroso Bergader
Úterý, 06 Červen 2006 13:48
TEST: Amoroso BergaderDalší sýr původem z Německa - přesněji z Bavorska. Amoroso, plnotučný sýr s modrou plísní na povrchu i uvnitř hmoty od výrobce Bergader, si zaslouží pozornost. Pokud si sýr necháte doma dozrát, změní se jeho chuť z plně smetanové a jemně pikantní na krémovou a velmi pikantníV posledním stádiu je potřeba ke konzumaci přistupovat velmi odpovědně a jako moderátor chuti použít víno nebo ovoce. Více v článku. 

 
Víno a destiláty 2006 - Třetí díl
Pondělí, 05 Červen 2006 00:53
Víno a destiláty 2006Představuji vám třetí díl reportáže z veletrhu Víno a destiláty 2006. Díky velkému množství materiálu se popis degustací nevešel do druhé části zpravodajství. Doufám tedy, že si aspoň někdo prohlédne všechny tři díly. Bylo by škoda přijít o hodnocení vítězného vína Coyam, řadu fotek a možnost stažení kompletních výsledků mezinárodní soutěže vín - Víno a destiláty 2006. Takže ještě jednou a už opravdu naposledy se prosím uvelebte u svého PC a  klikněte na odkaz. 
 
 
Víno a destiláty 2006 - Druhý díl
Sobota, 03 Červen 2006 23:12
Víno a destiláty 2006Druhý díl reportáže z veletrhu Víno & Destiláty 2006 se ponese výlučně v duchu degustací. Všechny ochutnané vzorky jsem se snažil následně vyfotografovat. Již teď mohu předeslat, že až na jeden vzorek v hodnocení žádný nepropadl. Naprosto extatickým způsobem zapůsobilo víno Coyam roč. 2002 oceněné ve veletržní soutěži jako nejlepší. Pochvalu si zaslouží dovozce tohoto „skvostu“, že nešetřil a umožnil "láhev" v ceně 700 Kč bez DPH ochutnat širokému okruhu návštěvníků.

 
TEST: Fiorucci - Fiorillo
Pátek, 02 Červen 2006 15:50
Fiorucci FiorilloProdukty značky Fiorucci nejsou na našem trhu novinkou. Díky jejich dostupnosti, šíři sortimentu a vysoké kvalitě si lze užívat chuti a vůně typických italských uzenin prakticky kdykoli. Je libo originální Prosciutto di Parma? Nebo si vystačíte s Riserva Prosciutto – méně vyzrálou alternativou této delikatesy? V dnešním testu se zaměřím na „salámek“ Fiorillo - decentní fermentovaný, vyrobený z vepřového masa.
 
Víno a destiláty 2006 - Miss "mladé víno"
Pátek, 26 Květen 2006 00:22
MissDvacet fotografií do mini soutěže GurmetKlubu. "Miss mladé víno" - aneb komu to na veletrhu Víno destiláty 2006 nejvíce slušelo. Většina fotek vznikla náhodou a narazil jsem na ně až při promazávání fotomateriálu. Ale jsem toho dojmu, že člověk není "živ jen vínem" a tak si vás dovoluji pozvat k prohlédnutí tohoto velmi odpočinkového "článku". Dámy nechť mi prominou.
 
Víno a destiláty 2006 - První díl
Čtvrtek, 25 Květen 2006 22:20

Víno destiláty 2006Víno a destiláty ovládly ve dnech 16.5. - 18.5. 2006 výstavní prostory Průmyslového paláce v Praze Holešovicích. 9. ročník tohoto veletrhu nabídl návštěvníkům desítky expozic, tisíce lahví vína a nekonečně degustačních zážitků. Stačilo si u vchodu do haly proti záloze zapůjčit „degustační sklo“ a vyrazit do světa tisíce a jedné chuti. Jak uspěl veletrh Víno a destiláty v souboji s letošním Vinexem? To a mnohem více se dozvíte v prvním nealkoholickém díle této jinak lehce „opilé“ reportáže..

 
RECENZE: Krásný ztráty - Praha
Pátek, 19 Květen 2006 12:35
Krásný ztrátyKavárnu a bar „Krásný ztráty“ najdete v blízkosti divadla Na Zábradlí, Karlova mostu a Smetanova nábřeží. Na místě recenzovaného podniku jste v minulosti mohli narazit na prodejní galerii umění. Následná rekonstrukce změnila prostor k nepoznání. Toto místo jsem si oblíbil hned po první návštěvě. Stylový nábytek, nenucená a velmi příjemná obsluha a hlavně neopakovatelná atmosféra, dělají z Krásných ztrát jedno z mých nejoblíbenějších míst v Praze. Více v celé recenzi...
 
 
Víno a destiláty 2006
Sobota, 13 Květen 2006 23:43

Chystáme pro vás reportáž z veletrhu Víno a destiláty 2006, který proběhne 16.-18.5.2006 v Praze. Jak obstojí Vinex z letošní Salimy v porovnání se specializovaným veletrhem?

Image
 
RECENZE: Staré Kladno
Sobota, 13 Květen 2006 19:56
RECENZE: Staré KladnoAčkoli název podniku vzbuzuje pocit staleté tradice, není tomu tak. Restaurace je otevřena teprve několik let na místě bývalé galanterie a prodejny drobné konfekce. Najdete ji na pěší zóně v samém centru města Kladna. Původem úžasná kavárna, potom hledající se restaurace a nyní sebevědomý podnik nabízející posezení u kávy i příjemně strávenou večeři ve dvou. Jaké je „nové“ Staré Kladno? Mohu vám prozradit, že moc dobře.. Více v kompletní recenzi..
 
TEST: Cambozola
Sobota, 13 Květen 2006 14:05

TEST: Cambozola Camembert + Gorgonzola = Cambozola. Takto jednoduchou rovnicí lze charakterizovat hlavní rysy sýru s bílou plísní na povrchu a modrou uvnitř hmoty. Mezi další zajímavosti patří téměř extrémní obsah tuku v sušině – 70% a lehce pikantní chuť. Sýr pochází z Německa. Za otce má zmíněný francouzský camembert a maminkou není nikdo jiný než italská gorgonzola. Co dobrého od svých rodičů potomek podědil, se dozvíte v celém článku..

 
Dortík z Venezie - Kladno
Středa, 10 Květen 2006 23:18
Dortík z Venezie

Toho odpoledne mě strašným způsobem „honila mlsná“. Odolával jsem dlouho, ale jak už to s „lidskou chutí“ bývá, podlehl jsem a při cestě do městem zamířil do cukrárny Venezia v Kladně. Pobyl jsem, popil jsem a jak mě chutnalo vám popíšu v dnešním článku. Kompletní recenze cukrárny Venezie se sice chystá, ale proč si nedat malinký „předkrm“. Dva dorníky prošly minitestem GurmetKlubu.

 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>