Reportáž: GurmetKlub.cz vyráží na expedici - UPDATE
Středa, 12 Červenec 2006 11:48
naceste

A je to tady. Tým GurmetKlub.cz vyráží na premiérový letní „sběr“ gastronomických dat. Navštívíme Jižní Čechy, Šumavu a příhraniční oblasti Rakouska a Německa. V průběhu následujících několika dní se vás pokusím zásobovat aktuálními informacemi. Držte nám palce :-)

 
BLOG: Na chalupě u lesa
Neděle, 09 Červenec 2006 23:23

BLOG: Na chalupě u lesaÚmorné vedro posledních dnů mě doslova vyhnalo mimo dočervena rozpálený domov. Azyl jsem našel na chalupě mých přátel. Masivní kamenné zdi starého stavení společně s mohutným ořechem poskytovaly tolik ceněný stín a chlad. Víkend se nesl v poklidném duchu. Návštěva střídala návštěvu, inu klasický „letní provoz“. Až na přípravu nedělního oběda byla má role čistě pozorovatelská. Nachomýtl jsem se k přípravě domácího rybízového vína a jahodového koláče.

 
Preview: Restaurace Jarmark – Praha
Pátek, 07 Červenec 2006 00:00
Preview: Restaurace Jarmark – Praha

V médiích začala „okurková sezóna“, tak se aspoň zde na Gurmetovi pokusím dodržovat pravidelný příspěvkový servis nezatížený svátky a úmorným horkem. Připravil jsem pro vás preview známého pražského „VIP fastfoodu“, restaurace Jarmark. Provoz první filiálky v pasáži paláce Lucerna byl zahájen v roce 1998. Od té doby Jarmark nabobtnal a jeho provozovny můžete najít v řadě nákupních center v Praze i mimo ní.  Více v článku.

 
BIOVÍNO: Cabernet Moravia 2004 – Abrle Pollau
Středa, 05 Červenec 2006 00:00

BIOVÍNO:  Cabernet Moravia 2004 – Abrle Pollau

V návaznosti na reportáž z ekofarmy Pollau rodiny Abrlových jsem pro vás připravil menší ohlédnutí v podobě představení produktu Cabernet Moravia 2004. Víno je jakostní, suché a bylo vyrobeno v kvalitě BIO. Produkt pyšnící se touto značkou musí splňovat řadu kritérií. Jedním z nich je i velmi omezená možnost „stabilizace“ nalahvovaného vína. S tím souvisí jeho neustálá „živost“ a nutnost skladovat lahve za tmy  a při teplotách 10-15 oC. Podrobné informace na jdete v článku.

 
RECEPT: Jahodový shake
Pondělí, 03 Červenec 2006 00:00

RECEPT: Jahodový shake

Souběžně s pečením jahodového koláče proběhlo zpracování zbylého množství jahod do podmanivě jednoduché jahodové formy:  [šejku]. Příprava je velmi jednoduchá, chuť jedinečná. Hlavní problém této dobroty tkví v tom, že neodložíte mixér do té doby, než „padne“ poslední jahoda. Doporučuji následující postup. Než hotový shake ochutnáte, umyjte a ukliďte veškeré použité nádobí. Hrozí zde velmi reálná jahodová recidiva!!

 
RECEPT: Babiččin jahodový koláč
Sobota, 01 Červenec 2006 23:18

RECEPT: Jahodový koláčJsou tomu dva dny, co jsem se stal majitelem košíku plného jahod. Ruku v ruce s počínajícím pocitem silné jahodové bezradnosti jsem požádal o radu čtenáře. Z došlých emailů a příspěvků v diskuzi jsem celý jahodový problém vyřešil ve dvou konzumačních krocích. Prvním z nich byl babiččin jahodový koláč. Recept a fotografie jsou k dispozici uvnitř článku. Dobrou chuť..

 
Reportáž: biovíno z ekofarmy pana Abrleho
Čtvrtek, 29 Červen 2006 18:31
Reportáž: biovíno z ekofarmy pana AbrlehoK produktům se značkou BIO jsem dlouho choval určitou nedůvěru. Více než cesta za podstatou mě veškerá produkce a propagace takto certifikovaných výrobků přišla jako vynikající „módní business“. Po návštěvě bio farmy Pollau rodiny Abrlových jsem radikálně změnil názor. „Bio“ není jen o příkazech a omezeních, ale i o přístupu, způsobu myšlení. Přečtěte si reportáž z návštěvy ekofarmy rodiny Abrlových, která se specializuje na produkci vinné révy a bylinek.

 
Babička přijela: jahodové šílenství začíná
Středa, 28 Červen 2006 17:49
Máte nějaký nápad, co s takovým množstvím jahod podniknout? Diskuze je Vám k dispozici.
 
Babička přijela - jahodové šílenství začíná 
 
RECENZE: Kavárna Artesa - Praha
Neděle, 25 Červen 2006 12:31
RECENZE: Kavárna Artesa - PrahaVelmi často se pohybuji v okolí Vítězného Náměstí v Praze Dejvicích. A jako nefalšovaný „kávomilec“ velmi často řeším otázku – kam zajít na kávu. Když spěchám, dávám přednost „take away“ latte (35 Kč) z Bageterie Boulevard na Vítězném Náměstí (mléčnou pěnu připravují z mléka, které se chladí v specializovaném přístroji). Pokud si ale chci na chvíli sednout, přečíst noviny, popřípadě napsat článek, potřebuji něco více. Příjemnou obsluhu, vyladěný interiér, špičkovou kávu a klid.

 
RECESE: Příběh pana Cheese
Čtvrtek, 22 Červen 2006 20:54

RECESE: Příběh pana CheeseMáte „dvě pětky“ a chcete si náramně užít? Neznám moc lidí, kteří by řekli NE. A tak není překvapením, že i já podlehl podmanivě otupující super kampani našeho milovaného „McStrýčka Gurmeta“ a zakoupil si věhlasný dvacetikorunový „číííz“. Dvacka sklouzla do obtloustlé ruky cílevědomé McManažerky a já se stal majitelem měkkého, teplého, v papíru zabaleného Cheese. Za hymny pípajících fritéz opouštím McKostel s očekáváním nebeského kulinářského zážitku. 

 
KNIHA: Labužníkův lexikon
Úterý, 20 Červen 2006 20:00
KNIHA: Labužníkův lexikonJelikož jsem dnes ve stavu „oslaveneckém“, musím se pochlubit s jedním mooc šikovným darem. Je jím Labužníkův lexikon známého českého publicisty Vladimíra Poštulky. Čím víc se člověk snaží proniknout do tajů gastronomie jako takové, tím víc naráží na neznalost některých pojmů. Jako rytíř O´Světa vysvobozující mou mysl ze zakletí Nevěd O´Mosti působí tato encyklopedie obsahující na 6000 gastrohesel.
 
RECEPT: Plněné zapékané žampióny
Neděle, 18 Červen 2006 11:05

RECEPT: Plněné zapékané žampiónyPo receptu na Brokolicový krém je tu další, tentokrát monstrózně žampiónový. Motivace k přípravě byla stejná jako u polévky – zpracovat zbytkové a procházející suroviny. Za cca 30 minut se mi podařilo vytvořit velmi příjemný předkrm, který v mém případě úspěšně suploval i roli hlavního chodu a dezertu. Recept lze samozřejmě modifikovat a přidat například slaninu, já jsem se při výběru surovin striktně držel „best-before systému“. Popis přípravy, seznam ingrediencí a fotografie naleznete v článku.

 
RECENZE: La Trattoria Turbanti - Praha
Pátek, 16 Červen 2006 00:26

RECENZE: La Trattoria Turbanti - PrahaPizzerii La Trattoria Turbanti naleznete v Horních Počernicích. Než jsem na vlastní „jazyk“ ochutnal jak v Turbanti vaří, přečetl jsem si na internetu řadu recenzí bobtnajících superlativy a chválou na místní kuchyni. Bohužel většina ohlasů se vázala k letům 2000-2004.  Jaká je realita v polovině roku 2006? Je zdejší pizza z pece na dřevěné uhlí opravdu ta „nejlepší“? Hodnocení a rozsáhlou fotogalerii naleznete v celém článku.

 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>