PHOTOBLOG: Jak chutná Skandinávie
Středa, 30 Srpen 2006 00:00
PHOTOBLOG: Jak chutná Skandinávie7500 Km za 16 dní. Tak takovou vzdálenost museli absolvovat ctění tvůrci následujících fotografií, abyste se mohli pokochat scenériemi norských, finských a švédských tržišť a rybáren :-) Ale dost komentování, dnešní článek je photoblogem v  jeho nejryzejší podobě. Otevřete si sardinky, losos na tisíc a jeden způsob přichází...
 
 
RECEPT: Grilovaná medová žebírka
Úterý, 29 Srpen 2006 00:00
RECEPT: Grilovaná medová žebírkaTak tohle je opravdová klasika a mohu ji s klidným svědomím doporučit všem, kteří rádi obírají kosti. Vepřová žebra totiž nejsou panenka a použití horních končetin při konzumaci je nezbytné. Pokud jste ochotni přistoupit na fakt, že po jídle skončíte „po krk“ umatlaní od delikatesní medové marinády, dovoluji si vás pozvat k přečtení dnešního receptu. Varování: tento pokrm není ani v nejmenším vhodné podávat „oficiálním návštěvám“. Lidé se prý pod tíhou této medové slasti přestávají ovládat!
 
TECHNIKA: Myčka nádobí – pomocník i zrádce
Neděle, 27 Srpen 2006 13:53

TECHNIKA:  Myčka nádobí – pomocník i zrádceJídlo a vaření především není jen o chutích, vůních a úžasných zážitcích. Ruku v ruce s dovařenou a snědenou delikatesou dochází k produkci tolik nenáviděného artiklu – špinavého nádobí. Není tomu tak dlouho, co většina českých domácností místo rozjímání nad výtečnou večeří, odcházela meditovat nad dřez s horkou vodou. Ale ani v dnesění době, kdy se myčka nádobí stává samozřejmostí, nejsou na místě hlasité ovace – má své pro a proti. Informace o fenoménu "myčka" najdete v článku.

 
MASO: Vše o kuřecích játrech
Pátek, 25 Srpen 2006 00:00
MASO: Kuřecí játraDroby, vnitřnosti – slova, která v nemalé části populace vyvolávají pocity inverzní k příjmu potravy. V miniseriálu o vnitřnostech se pokusím tuto, z mého pohledu velmi podceňovanou, kategorii surovin rehabilitovat. Jsem si vědom, že se pouštím do boje s armádou „uctívačů kuřecích prsou“, ale tato skutečnost mě nemůže ani v nejmenším odradit, položit za játra svůj křehký "blogerský život".
 
 
Reportáž: Oslavy sv. Vavřince – Obžerství vrcholí
Čtvrtek, 24 Srpen 2006 00:00
Reportáž: Oslavy sv. Vavřince – ObžerstvíOd prvního dílu reportáže s Gastro Vavřinec 2006 sotva týden a to je ideální doba dát vám k dispozici díl druhý. Po kliknutí na odkaz vás čeká obrovské množství fotografií nejen nabízených pokrmů, ale i „futrujících“ se návštěvníků a kmitajících kuchařů. V souvislosti s tím bych vás rád varoval, některé záběry mohou působit drasticky. Veletrh obžerství začíná!..
 
 
RECEPT: Tak trochu Caprese
Středa, 23 Srpen 2006 00:00
RECEPT: Tak trochu CapreseSrpnová smršť receptů na GurmetKlub.cz vrcholí. Přicházím s provokativně modifikovanou extraKlasikou – salátem Caprese. Popisovanou verzi úspěšně používám jako lehký předkrm pro čtyři osoby. Na první pohled je zřejmé, čím se můj recept odlišuje od běžného Caprese. Uprostřed talíře se nachází „kopeček“ cottage sýra. Kombinace rajčat, mozzarelly, cottage sýra, olivového oleje, bazalky a balsamika dělá zázraky!

 
INSPIRACE: GurmetKlub.cz jako téma
Pondělí, 21 Srpen 2006 11:24
InspiraceJídlo jako inspirace. Tak bych nazval dnešní téma, kterým jsem se rozhodl trošku odbočit od klasické formy příspěvků na serveru GurmetKlub.cz. Jídlo samotné, stejně jako prostředí kaváren a restaurací, skrývá řadu tvůrčích podnětů. Já jsem si pro vás připravil reprodukci obrazu, který vytvořil můj bratr. Přeji příjemný umělecký zážitek.
 
RECEPT: Bramborová mánie
Neděle, 20 Srpen 2006 00:00
RECEPT: Bramborová mánieVíte, co se stane, když se v kuchyni sejde půl druhého kilogramu brambor, v ledničce  kousek klobásy, hrst parmezánu a člověk dostane chuť na něco „rafinovaného“? Propukne bramborová mánie! Jelikož se jednalo o brambory „nového typu“, rozhodl jsem se je připravit ve slupce zcela neobvyklým způsobem. Brambory zastaly roli „masa“ i přílohy. Zapékaný pikantní brambor a jeho bazalkové bratrstvo vás vítají. Dobrou chuť!
 
PHOTOBLOG: Když se ztrácí chuť k jídlu
Pátek, 18 Srpen 2006 00:49
PHOTOBLOG: Když se ztrácí chuť k jídluBěhem psaní recenze restaurace slovenského hotelu Tulipán, jsem narazil na následující snímky. Pocházejí z mého letošního výletu do Vysokých Tater. Zdejší porosty byly v loňském roce postiženy ničivou vichřicí, která doslova srovnávala se zemí celé lesy. Pohled na pusté paseky ve mně vzbuzuje velmi nepříjemné pocity. Ráz krajiny připomínal „temeno čerstvě oholeného brance...“. Rezignace.. prázdnota.. to a ještě víc sálá z následujících fotografií.. více v článku.
 
RECEPT: Když se vaří pro dva – já a pes
Středa, 16 Srpen 2006 00:00

RECEPT:  Když se vaří pro dva – já a pesA je to tady. Kontroverzní a pro několik z vás jistě šokující článek o společném vaření pro psa a jeho pána. Lze vůbec připravit pokrm, který bez jakýchkoli kompromisů vyhoví oběma strávníkům? Možné to je, ale budete si muset sehnat bezmála 100 kuřat :-)) Ano, čtete správně. K přípravě totiž budeme potřebovat půl druhého kilogramu kuřecích žaludků. Pokud si nepotrpíte na kuřecí droby a vnitřnosti obecně, možná bude lepší, když si na několik následujících řádků zakryjete oči :-)

 
Reportáž: Oslavy svatého Vavřince – Díl první
Úterý, 15 Srpen 2006 00:00

Reportáž: Oslavy svatého Vavřince – Díl prvníSvatý Vavřinec, patron všech kuchařů a cukrářů, přebral záštitu nad kulinářskými slavnostmi, které proběhly v sobotu 5.8. v „historickém“ centru města Kladna. Organizaci akce zajišťovala Asociace kuchařů a cukrářů. A za bezchybný chod celého dne si zaslouží velkou pochvalu. Jediný škraloup na pomysleném poháru „smetany“ tvořilo ne zcela ideální počasí. Konzumace čehokoli na vytrvalém dešti jednoduše není mou oblíbenou činností :-) Další podrobnosti najdete v uvnitř prvního dílu reportáže.

 
RECEPT: Teplý malinový dezert
Neděle, 13 Srpen 2006 00:00
RECEPT: Malinový dezertMalinová sezóna za sebou zavřela dveře a milovníky tohoto jedinečného ovoce odkázala výhradně na mrazících zařízení. To s sebou přináší nutnost zdlouhavého rozmrazovaní. Vymyslel jsem velmi primitivní a rychlý recept, který přípravu malinového dezertu, včetně  procesu rozmrazovaní, zkracuje na necelých 5 minut. Jste zvědaví? Více v článku.
 
 
TEST: Bryndzové halušky, strapačky a pirohy
Pátek, 11 Srpen 2006 00:00
haluskyKdo by neznal bryndzové halušky, slovenskou národní specialitu. Během akce Tatry foodtour 2006 jsem pro GurmetKlub.cz zmapoval zdejší nabídku halušek, strapaček a pirohů. Z mé strany šlo o velmi příjemný úkol, jelikož jsem bryndzofil prvního stupně. A v tom je jádro pudla. Mnoha lidem je chuť a vůně bryndzy přinejmenším nepříjemná. Ve výsledku si nakonec půlka lokálu  objedná „vyprážaný syr“ a je vymalováno. Čtěte celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>