RECEPT: Velejemný květákový krém
Pátek, 20 Říjen 2006 00:00

RECEPT: Velejemný květákový krémMiluji jednodruhové krémové polévky. V dnešním receptu jsem si pro vás připravil velejemný květákový krém. Jeho zvláštností je, že ho lze servírovat jak teplý, tak studený. Příprava až trapně jednoduchá a rychlá. Výsledný pokrm lze servírovat jako klasickou polévku a po vychlazení v koktejlové skleničce i jako studený předkrm. Přijde vám to divné? Studená polévka a ještě k tomu v koktejlové sklenici? Ničeho se nebojte a přečtěte si raději celý článek :-)

 
REPORTÁŽ: Sýrárna bratří Brunnerů
Středa, 18 Říjen 2006 00:00

REPORTÁŽ: Sýrárna bratří BrunnerůOlomoucké syrečky, jeden z mála výrobků českého mlékařského průmyslu. V podobném „chuťové“ duchu se nese i produkce zrajících sýrů typu Romadur. Pivní sýr z jarošovské sýrárny Bratří Brunnerů se snaží přebrat to nejlepší z obou obou jmenovaných. Během krátké sobotní exkurze jsem navštívil vyzrávací sklepy a některé části výrobního procesu. Více podrobností v článku.

 
RECENZE: Pizzerie Pardino - Jindřichův Hradec
Pondělí, 16 Říjen 2006 00:00

RECENZE: Pizza Pardino - Jinřichův HradecDnešní recenze restaurace vznikla doslova omylem. Původně jsem měl otestovat restauraci v motorestu „Číměř“ nedaleko Jidřichova Hradce. Bohužel stejně jako před cca dvěma měsíci i tentokrát zde celou restauraci „okupovala“ uzavřená společnost. Tato skutečnost mě malinko vyvedla z míry a následující hledání náhradního podniku jsem pro jistotu přesunul přímo do blízkého Hradce. Jak jsem dopadl zjistíte po přečtení článku.

 
NÁZOR: Víno a jídlo
Čtvrtek, 12 Říjen 2006 00:00
Víno a jídloHarmonický vztah vína a jídla je všeobecně znám a tak akceptován. Ale v českých zemích, kde je za zcela přirozenou považována pivařská tradice, nemá u jídelního stolu víno takovou váhu. Je to nápoj vhodný pro slavnostní příležitosti, ne pro běžnou spotřebu. Pokud chceme změnit přístup běžného konzumenta, je víno třeba popularizovat jako přirozenou součást jídla.
 
NÁVOD: Domácí výroba vína
Úterý, 10 Říjen 2006 00:00

NÁVOD: Výroba domácího vína Vzhledem k dostupnosti a šířce „vinné“ nabídky v naší milované vlasti si asi málokdo položí otázku: „Jak se to víno vlastně vyrábí? Víno se přeci kupuje..“ Takovéto odosobnění odvádí konzumenta od podstaty vinařství, kterou je tvrdá práce na vinici a posléze i ve sklepě. Lahev vína, jak ji běžně známe, je až na úplném konci dlouhé a mnohdy svízelné cesty. Chcete si v domácích podmínkách vyzkoušet vyrobit vlastní víno, v článku se dovíte jak na to.

 
TEST: Sušené rybí maso aneb.... Fiš is gut :-)
Neděle, 08 Říjen 2006 00:00
TEST: Sušené ryby aneb.... Fiš is gut :-)Postupné sušení je jedna z nejstarších konzervačních technik. Kromě křížal a švestek lze tímto způsobem uchovávat i nejrůznější druhy masa. Od vepřového a hovězího až k rybímu. V dnešním testu jsem pro vás připravil malou ochutnávku sušených ryb velikosti „snack“. Tyto 7-10 cm dlouhé exempláře se doporučuje konzumovat k pivu namísto klasických chipsů a buráků. Více v článku.

 
RECEPT: Kotletky na švestkách s čedarovým toustem
Pátek, 06 Říjen 2006 00:00
RECEPT: Kotletky na švestkách s čedarovým toustemDruhá polovina září s sebou rok co rok přináší více či méně bohatou úrodu švestek. Přejeden exkluzivních babiččiných buďáků jsem se rozhodl pro zpracování "švestkového téma“ slanou cestou. Kombinace vepřového masa, švestek (povidel) a slaniny patří k mým oblíbeným. Od představ bylo jen kousek k zakoupení vepřových kotlet a přípravě dnešního receptu. Jako přílohu jsem zvolil jednoduché čedarové tousty. Dobrou chuť!
 
RECENZE: Burger King - Triple Whopper útočí!
Středa, 04 Říjen 2006 00:00
RECENZE: Burger King - Triple Whopper útočí!Protagonistou dnešní recenze bude restaurace rychlého občerstvení Burger King. Že vám to nic neříká? Nedivím se, v naší domovině podobný podnik nenajdete. Tedy nenajdete. Podobný systém prodeje a výrobkového portfolia nabízí u nás známější McDonald's. Pro hamburger z BK si budete muset zajet k našim západním sousedům. Stejně jsem to udělal i já a v rámci „Německého turné“ pro Vás připravil tuto recenzi.

 
REPORTÁŽ: Jak chutná Německo
Pondělí, 02 Říjen 2006 00:00

REPORTÁŽ:  Jak chutná Německo

Ctění čtenáři GurmetKlubu si jistě všimli určité publikační pauzy. Ta byla způsobena malým víkendovým výletem do země našich západních sousedů. Sběr gastrodat proběhl dle očekávání a tak vám servíruji ještě „horké“ fotografie a povídání na téma „Jak chutná Německo“. Navštívil jsem Chemnitz, Drážďany a Regensburg (Řezno) a v každém z měst něco zajímavého detailně ochutnal. A přestože rozhodně nejsem germanofil, stále platí, že máme oproti „Evropě“ co dohánět.
 
Reportáž: GurmetKlub.cz vyráží do Německa
Sobota, 30 Září 2006 00:00
Odjíždím na sběr gastronomických dat do Německa. Další článek budu publikovat až 2.10.
 
Image 
 
RECENZE: Ambiente Pizza nuova - Praha
Čtvrtek, 28 Září 2006 00:00

RECENZE: Ambiente Pizza nueva - PrahaSíť restaurací s logem Ambiente patří již řadu let k pražským „gastronomickým ikonám“. Někdo může říct, že to je kvůli neodolatelnému „eat as you can“ systému. Jiný zase, že díky kvalitě poskytovaných služeb. Jedna věc je „co se říká“, druhá osobní zážitek. Jako první v řadě jsem otestoval nově otevřenou pobočku Pizza Nuova. Najdete ji na Náměstí republiky. Podrobnosti a fotky v článku.

 
TEST: Kozí sýr z ekofarmy Žalmanov
Pondělí, 25 Září 2006 13:24
TEST: Kozí sýr z ekofarmy ŽalmanovV dnešním testu vám představím sýr z kozí ekofarmy paní ing. Králové. Na ne zcela ideální a lehce dvojsmyslné webové adrese kozicky.unas.cz najdete veškeré podrobnosti nejen o produktech z kozího mléka. Na testovaný sýr jsem narazil během biojarmarku v Toulcově dvoře. Stánek paní Králové mě zaujal na první pohled absencí reklamních poutačů a barevných propagačních materiálů. Přesto byl stále v obležení a v krátké době i kompletně vyprodaný.

 
RECEPT: Sobotní snídaně "šampiónů"
Sobota, 23 Září 2006 00:00
RECEPT: Snídaně Nejprve bych rád upřesnil název dnešního článku. Zcela vylučuji jakoukoli návaznost mezi titulkem a faktem, že se jedná o mojí snídani. Šampióny jsou myšleny použité ingredience, nikoliv jejich konzument :-) Ale zpět k tématu. V kvalitní sobotní snídani vidím možnost, jak udělat pomyslnou čáru za pracovním týdnem a zároveň nabrat síly do víkendových oslav „nicnedělání“. Návod na superSnídaní najdete v článku.
 
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>