RECEPT: Skopové kotletky na česneku
Čtvrtek, 14 Prosinec 2006 00:17

RECEPT: Skopové kotletky na česnekuSkopové maso se v našich zeměpisných šířkách netěší zrovna extrémní oblibě. Možná jeho to dáno specifickou chutí a vůní. Tedy možná, zcela určitě. Mnohem oblíbenější je jeho „light“ verze ve formě jehněčího. Ale já jsem si řekl NE! Nechci vám ukázat recept z obyčejného jehněčího. Když maso z ovce, tak skopové! Navíc pořizovací cena takové dobroty je více než zajímavá. 95 Kč za Kg není věru mnoho. Podrobnosti v článku. 

 
RECENZE: Mexická Cantina – Praha
Úterý, 12 Prosinec 2006 00:00

RECENZE: Mexická Cantina – PrahaHistoricky první recenze mexické restaurace je tady. A když premiéra, tak rovnou v první pražské restauraci tohoto druhu jménem Cantina. Podnik se nachází na Újezdě ve velmi „lukrativní“ lokalitě blízko Malostranského náměstí. Byl jsem zvědavý, jak se „mexické klasice“ daří držet kvalitu přípravy pokrmů, na které jsem mimochodem dostal velmi pozitivní reference. To by myslím na úvod stačilo. Zbytek najdete v kompletní recenzi.

 
TEST: Kvas – ruská Coca Cola
Neděle, 10 Prosinec 2006 00:00

TEST: Kvas – ruská Coca ColaPo delší době jsem se cestou z Prahy zastavil v Pavlově u Hostivic a navštívil krámek s ruskými potravinami. Předmět jménem „Úvod do sušených ryb I.“ mám úspěšně absolvovaný, chladící pult s rybím bohatstvím jsem tedy nechal bez povšimnutí a zamířil rovnou k regálu s nápoji. Očima míjím vystavený monotónně „vodkovitý“ alkohol a zastavuji se až u dvoulitrové petlahve s nápisem KBAC. A já ho pro vás zakoupil, nafotil a ochutnal :-) Více v článku.

 
KNIHA: Normalizační kuchařka pro závodní kuchyně
Čtvrtek, 07 Prosinec 2006 00:00

KNIHA:  Normalizační kuchařka pro závodní kuchyněŘada z vás se možná vylekala už pouhým názvem článku  Normalizační kuchyně.. Ve skutečnosti se jedná o naprosto jedinečnou kuchařku pro závodní stravování, kde najedete obrovské množství receptů s podrobným postupem výroby na 100 porcí, ale i velmi rozumné pojednání o podstatě zdravého stravování. Recepty, nejen na smažené vemínko a překvapivě kvalitní názory na zdravou stravu, najdete v článku.

 
RECENZE: Cukr Káva Limonáda – Praha
Úterý, 05 Prosinec 2006 00:00

RECENZE: Cukr Káva Limonáda – PrahaMáte rádi kávu? Já ano, a tak jsem se vydal po stopách soutěžících z kvalifikace Mistra kávy 2006. Mé dnešní kroky vedly do kavárny CukrKávaLimonáda. Najdete ji na Malé straně, 100m od Karlova mostu. Místo baristy Tomáše se o spokojenost hostů staraly dvě mladé servírky. I když v tomto případě je slovo servírka lehce zavádějící. Řekněme tedy dvě slečny. O tom, jaké bylo testovací espresso a cappuccino se dovíte v článku s detailní fotodokumentací.

 
HÁDANKA: Soutěž o pozvánku na degustaci kávy
Neděle, 03 Prosinec 2006 00:33

HÁDANKA: Soutěž o účast na degustaci kávyDnešní soutěž obsahuje záludnou fotohádanku. O to lákavější je výhra, kterou jsem připravil pro úspěšné a rychlé „řešitele“. Dva (dvě) z vás získají možnost zúčastnit se degustace hned osmi druhů zrnkových káv. Ta proběhne v sobotu 9.12. dopoledne. Veškeré vzorky pocházejí z programu FairTrade a některé jsou držiteli BIO certifikace. Osobně se na akci moc těším a doufám, že i vy... potenciální výherci :-) Fotografii s hádankou najdete v článku.

 
TEST: Olej ve spreji – Steak místo slibů
Pátek, 01 Prosinec 2006 01:26

TEST: Olej ve spreji – Steak místo slibůNa začátek dnešního článku jsem si nemohl odpustit malou parafrázi reklamy na nejmenovaný pánský deodorant. Pro mnoho z vás bude jistě olej ve spreji úplnou novinkou. Konečně na tom není nic špatného. Tuk ve spreji je totiž hlavně doménou velkých gastroprovozů. Navíc ve většině případů se jedná o produkty s „nongourmet“ nápněmi. Když se vám potom do ruky dostane sprej s panenským avokádovým olejem, sprejujete jednu pánev za druhou :-) Uff.. to je hroznej návyk!

 
REPORTÁŽ: Večer s Beaujolais Nouveau
Středa, 29 Listopad 2006 00:00

REPORTÁŽ: Večer s Beaujolais NouveauMalinko s křížkem po funuse přicházím s reportáží z ochutnávky letošního Beaujolais Nouveau. Na druhou stranu neuškodí malé ohlédnutí za oslavou uvedení letošního ročníku na pulty obchodů a stoly restaurací. Akce proběhla ve čtvrtek 16.11. ve večerních hodinách. Beaujolais se v tu dobu smělo prodávat rovných 20 hodin. Atmosféra tedy byla ušetřena „předpůlnočního šílenství“. A ačkoli se nejednalo o klasickou degustaci, byl jsem spokojen.

 
TEST: Sýr Gargantin – upečte si ho!
Pondělí, 27 Listopad 2006 00:00

TEST:  Sýr Gargantin – upečte si hoMožná váháte nad tím, kam zařadit objekt na fotografii. Trošku vám pomůžu. Nejedná se o koláč, houbu ani dušenou medůzu. Monstrum na fotce je rozpečený sýr Gargantin. Francouzský klon jedinečného dezertního sýra Vacherin Mont d'Or. Specifikem této sýrové delikatesy je její „předkonzumační“ tepelná úprava. Kromě ochutnávky jsem Gargantin pečlivě prozkoumal objektivem fotoaparátu. Na vás je chopit se virtuální lžičky a ochutnat.

 
TEST: Müller Thurgau 3x jinak
Pátek, 24 Listopad 2006 00:00
TEST: Müller Thurgau 3x jinakPro první test jsem zvolil odrůdu Müller Thurgau, která je široce zastoupená v obchodní síti. Je to oblíbené víno lehčího typu, které zná i méně zasvěcený milovník vína. Kritériem výběru byla pouze cena do 100,- Kč a tuzemský výrobce i původ vína. Paradoxně jsem vybral všechny vzorky ročníku 2004, přitom „Müllerka“ je reprezentantem spíše mladších svěžích vín, ale je to dáno širokým zastoupením tohoto ročníku v nabídce. Podrobný test v článku.
 
Názor: Prodejny prošlých potravin
Středa, 22 Listopad 2006 00:00

Názor: Prodejny prošlých potravinObchod s potravinami jak ho neznáte. Možná jste o tom až do dnes nevěděli, ale kromě standardních obchodů s potravinami, existují speciálky s neobvyklým sortimentem – prošlým zbožím. Jeden takový krám jsem pro vás vyhledal a v rámci možností i nafotografoval. Konečně šlo o jedinečný zážitek, kde jinde můžete vidět důchodce přetahující se o tři roky prošlé olivy... A co si o tom myslíte vy? Více v článku.

 
FOTORECEPT: Svíčková na smetaně
Pondělí, 20 Listopad 2006 00:00

FOTORECEPT: Svíčková na smetaně po chalupářskuUž si ani nevzpomínám, kdy jsem na Gurmetovi uveřejnil poslední recept. Tak abych to napravil, přináším Vám jeden ultraPodrobný záznam z přípravy svíčkové na smetaně. Veškeré práce probíhaly na klasických kamnech – zapomeňte na plyn a indukci:) Celou proceduru budete mít možnost shlédnout na bezmála dvaceti fotografiích. Současně s tím vyhlašuji anketu o nejlepší recept na svíčkovou. Podrobnosti najdete na konci článku.

 
Důmkávy: Káva s lidskou tváří
Pátek, 17 Listopad 2006 00:00

Důmkávy: Káva s lidskou tváříDnešní článek předběhne reportáž ze soutěže Mistr kávy 2006, přestože spolu určitým způsobem souvisí. Hlavní protagonista následujícího textu je totiž dlouholetým úspěšným soutěžícím ve této soutěži českých baristů. Kromě účasti na soutěžích a konzultační činnosti v oboru „káva“, provozuje kamennou prodejnu kávovarů a příslušenství spojenou s úžasně charismatickou, kávou vonící kavárničkou.

 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>