Víno a destiláty 2006 - Druhý díl
Sobota, 03 Červen 2006 23:12
Víno a destiláty 2006Druhý díl reportáže z veletrhu Víno & Destiláty 2006 se ponese výlučně v duchu degustací. Všechny ochutnané vzorky jsem se snažil následně vyfotografovat. Již teď mohu předeslat, že až na jeden vzorek v hodnocení žádný nepropadl. Naprosto extatickým způsobem zapůsobilo víno Coyam roč. 2002 oceněné ve veletržní soutěži jako nejlepší. Pochvalu si zaslouží dovozce tohoto „skvostu“, že nešetřil a umožnil "láhev" v ceně 700 Kč bez DPH ochutnat širokému okruhu návštěvníků.

 

Seznam článků s tématikou Víno destiláty 2006

Víno destiláty 2006 – První díl
Víno destiláty 2006 – Druhý díl
Víno destiláty 2006 – Třetí díl
Víno destiláty 2006 - „Miss mladé víno“

 

Kolouch import

Dovozce „nadkvótových“ vín z francouzských vinařství. Jedná se bez debat o velmi zajímavý způsob nákupu vína. Ceny za lahev Vin de Pay se pohybuje okolo 50 Kč!! V nabídce jsem dokonce narazil na AOC vína za 49 Kč.

 

 • Chateau Lamonthe AOC 1998 - Bordeaux za 49 Kč! - zázrak se nekoná. Napadá mě jediné – výplach sudu.

 

Image

 

Habánské sklepy

 • Savignon 2005 – pozdní sběr - 171 Kč - příjemné víno s kouzelnou aromatickou křivkou a decentní kyselinkou.
 • Andre 2003 - 170 Kč - Stříbrná medaile Valtické trhy 2006 - První červené víno ochutnané zde na veletrhu. Třešně, višně a „decentní tanin“ rozhodně potěší.

 

Image

 

Vinařství Pavlov

 • Rulandské bílé 2005 – výběr z hroznů – 190 Kč - Stříbrná medaile Valtické trhy 2006 – Úžasné víno! Vůně s přítomnými medovými a květinovými tóny, chuť je plná s krásným vyrovnaným zbytkovým cukrem. Úplně jsem si k němu představil filet z tresky s kaparovo-smetanovou omáčkou.
 • Rulandské šedé 2005 – výběr z bobulí Stříbrná medaile Valtické trhy 2006 – Další povedené víno z vinařství Pavlov. Sytě zlatavá barva, mohutná a intenzivní vůně přezrálého exotického ovoce a medu. Úžasná u tohoto vína byla fascinující „komunikace“ buketu a reálné chuti. Co nos začal, jazyk dokončil a oba orgány měli z vína stejný pocit. Zní to kostrbatě, ale je to tak. Skvělé víno!

 

Image

 

Chateau Mikulov  

 • Ryzlink Vlašský 2005 - pozdní sběr - Stříbrná medaile Valtické trhy 2006, Vinium Juvenale 2005 - vítěz kategorie - krásný "vlašák" plný květin a ovoce s přiměřenou kyselinkou.

 

La Caoba s.r.o.

Dovozce kvalitních vín od vybraných producentů z celého světa – Argentina, Chille, Francie, Španělsko a Slovensko. K degustovaným vzorkům jsem dostal profesionální výklad od zástupce firmy pana ing. Tomáše Bedřicha.

 • Viu Manet Merlot 2005 - 169 Kč - Colchagua. Plné slunce s chutí černého rybízu a vůní černých višní. To vše společně s větší tříslovinou dělá z tohoto vína ideálního společníka k „masité večeři“.
 • Casona Lopez Cabernet Savignon 1999 303 Kč – Mendoza. Plné, mohutné víno. Struktura chuti je prostoupena tříletým zráním v sudu (barrique) a doplněna minerálními tóny. Dokonalý společník při konzumaci pokrmů z červeného masa. Představuji si láhev dekantovaného CS, dvoulibrový krvavý biftek z argentického hovězího a grilovanou kořeněnou zeleninu... úžasná představa!

 

Image

 

Garpey Group s.r.o.

Tato firma se zaměřuje na dovoz prvotřídních španělských potravinářských produktů. Jednou z kategorií je i víno. Na stánku jsem sice ochutnal víno, ale můj hlavní cíl byla degustace panenského olivového oleje producenta Castillo de Canena 1780.

Ochutnal jsem bílé víno Bouza do Rei a červené Meridiano Semele. Omámen chutí olivového oleje a choriza jsem si zapomněl u vín udělat poznámky.

 

Image

 

Vinařství ing. Jiří Hort

 • Tramín 2005 – výběr z hroznů – 357 Kč. Ve vůni mě zaujaly růžové tóny, v chuti relativně nižší obsah kyselinek a příjemná „ovocnost“. Velmi dobré víno. Cenově zařazené do vyšší kategorie. Jestli kvalita odpovídá poměrně vyšší investici, v porovnání s nabídkou ostatních vinařství, musíte posoudit sami.

 

Image

 

ZVOS Hustopeče a.s.

 • Tramín červený 2005 - pozdní sběr - 110 Kč

 • Chardonnay 2005 – pozdní sběr – 110 Kč.Image

 

Vinařství Holánek

 • Rulandské bílé 2003 výběr z bobulí Certifikát "TOP 77 VÍN ČESKÉ REPUBLIKY" - 350 Kč. Sladké víno s mohutným zbytkovým cukrem. Vůně evokující představy o medu a přezrálém ovoci. Chuť je plná vyvážená postavená na stejných prvcích jako buket. Doporučuji.

 

Image

 

Chateau Topolčianky

 • Rizling vlašský 2003 – výber z hrozna - Příjemné víno se sympatickým zbytkovým cukrem a příjemně květinovou vůní.
 • Rizling vlašský 2002 – neskorý zber - Ač stejná odrůda, od prvního vzorku se liší díky jiné třídě vína a odlišnému ročníku sklizně. 

 

Image

 

To je z druhého dílu vše. Dokončení degustací a představné vítězného vína vás čeká v díle třetím. 

 

 

Přidat komentář
Komentářů (0)