Pozvánka: Veletrh Biostyl 2007
Čtvrtek, 08 Březen 2007 14:31

Pozvánka: Veletrh Biostyl 2007Jste zarytí BioKonzumenti nebo vás zajímají nové trendy v pěstování a produkování ekologicky nezávadných potravin? Konečně nemusíte být ani v jedné ze zmíněných skupin a přesto pro vás může být Biostyl místem, kde si rozšíříte gastronomické obzory a načerpáte „probiotické“ názory (pokud tedy nezavítáte na souběžně běžící veletrh Esoterika:)) Podrobnosti a termíny naleznete v pozvánce.

 

Kdo, kdy a kde?

Jestli jste četli mou poslední reportáž z veletrhu Apetit (stejný pořadatel Incheba), jistě si pokládáte otázku, jestli má vůbec na Biostyl chodit. Podle mě ano, seznam vystavovatelů neobsahuje prodavače bioPánví a bioVysavačů, což neznamená, že se tato „národní veletržní rakovina“ nemůže objevit v těsné blízkosti výstavních ploch.

 

Veletrh BIOSTYL proběhne ve dnech 16. - 18. 03. 2007 v Praze.

 

Kromě doprovodného programu a konference o biopotravinách je veletrh spojen s vyhlášením Biovýrobku roku 2007. Hlasováni probíhá na stránkách biospotrebitel.cz. Svůj hlas můžete přidat přes tento formulář – hlasuj.

Každý má možnost si prohlédnout seznam vystavovatelů.

 

Co neminout? 

Na základě mé osobní pozitivní zkušenosti byste neměli minout stánky:

Ing. Martin Kobera - Fairove.cz

Ing. Josef Abrle - Bio-produkty.cz

 

Reportáže z gastronomických veletrhů

REPORTÁŽ: Reportáž: Lehce pozitivní střípky z Bisotylu 

PHOTOBLOG: Veletrh Biostyl a Esoterika v obrazech 

REPORTÁŽ: Jak (ne)ztratit Apetit

REPORTÁŽ: Veletrh HORECA 2006

REPORTÁŽ: Biojarmark Toulcův dvůr 2006

REPORTÁŽ: Biodožínky v Nenačovicích

REPORTÁŽ: Salima 2006 - Cesta, úvod a pekaři

REPORTÁŽ: Víno a destiláty 2006

 

Návštěva Biostylu 

Já se na Biostyl chystám hned v pátek a co vy?

Přidat komentář
 • Ondřej Lipár  - chystám, naplno :)
  Došel jsem dokonce tak daleko, že v pátek budu na jednom ze stánků :) Kokosové nápoje a italská jídla připravená pouze k domácímu ohřátí.
 • Ondrej - GurmetKlub.cz  - Stylova navsteva
  No az takovou angazovanost jsem necekal:) Urcite se u Vas zastavim :-)
 • Jitka  - Vstupné
  Chtěli jsme jít, ale odradilo nás vstupné 250 Kč/osoba/den.
 • Ondrej - GurmetKlub.cz  - Vstupne
  Jitko 250Kc neni mnoho. Jeden listek na prumerny film stoji 150Kc. A tady budete moct ochutnat, nakoupit. Navic vyssi vstupne je nutne k odrazeni "vzorkovych turistu" :-)
 • Jana  - Biopotraviny
  Obecně nic proti biopotravinám nemám, ale přijde mi, že se kolem nich nadělá příliš povyku (teď mě jistě všichni zdejší ukamenují:-)Je pravda, že většinou obsahují méně kontaminantů, ale na druhou stranu je zde oproti "normálním" potravinám zvýšené riziko mikroorganismů a přírodních toxických látek. O obsahu základních živin, vitamínů a minerálních látek je jen málo opravdu seriozních a hloubkových výzkumů. Takže mi přijde, že je to jen o tom udělat "něco pro klid duše a životní prostředí":-)
 • Jana Z.
  Myslím si, že vstupné je opravdu moc. Když jdou dva, tak už je to hned 500 Kč. A to není zrovna málo. A Ondra píše, že je nutné odradit vzorkové turisty, tak by mě zajímalo o co vůbec teda jde? Jde jenom o peníze!!!!! Myslela jsem si, že lidé, kteří se zajímají o zdraví a další věci spojené s tím uvažují jinak. Mělo by jít především o to, aby se tento styl rozšířil mezi co nejvíc lidí a aby se konečně každý zastavil a zamyslel sám nad sebou a svým zdravím. Pak by možná nekrachovaly zdravotní pojišťovny..
 • Ondrej - GurmetKlub.cz  - BioVstupne
  JanaZ & Jana: Take si nemyslim, ze konzumace Biopotravin me prodlouzi zivot o deset let. Ale proc to nezkusit. V rade pripadu maji Bio produkty lepsi chut nez konvencne ty vyrabene. Co se vyskytu mikroorganismu tyce, nemyslim si ze to je pravidlo. Navic Bio neznamena pouze fakt, ze je produkt prosty chemickych stabilizatoru a konzervantu. Zasadni je hlavne kontrola nezavadnosti celeho produkcniho retezce napr.: zrni, slepice, vajicko.. vse musi byt v BIO kvalite. Vstupne musi byt vyssi. Ma zkusenost mluvi jasne, cim nizsi cena vstupenky, tim vetsi je zastoupeni "sberacu, letackaru a precpavacu". Nejde o to, ze se navstevnik na veletrhu nacpe k prasknuti.. Mel by mit takovou moznost. Ale ne v pripadech, ze se cpe, PROTOZE JE TO ZDARMA! U nas se tato kategorie musi odfiltrovavat vyssim vstupnym. Jinak to zatim nejde... mentalitu par let nezmeni..
 • Jana
  Jenže ona kontrola nezávadnosti je už dnes povinnost danná zákonem, tudíž se provádí u všech druhů potravin.O výskytu mikroorganismů a senzorických vlastnostech by se dali jistě vést sáhodlouhé diskuze:-)a co je to BIO kvalita?Biopotraviny jsou potraviny vyrobené z tzv. bioproduktů. Bioprodukty jsou pak suroviny rostlinného nebo živočišného původu, které se získávají v ekologickém zemědělství. A princip ekologického zemědělství je...no to je fakt na dlouho:-)Prostě mě ještě nikdo nepřesvědčil o vyjímečnosti Biopotravin...a ne..neperte mě..je to jen můj názor.
 • Jana
  Ale jinak moc pěkné a netradičně zajímavé stránky. Jen tak dál:-)
 • Ondrej - GurmetKlub.cz  - Reportaz Biostyl
  Prave jsem se vratil z Biostylu. Ach jo, to byla zase divocina:( Nicmene navstivil jsem nekolik krasnych a sortimentem velmi zajimavych clanku. Reportaz se chysta :-) Jana: Ona je nezavadnost a nezavadnost:) Ja rozhodne nepatrim mezi BioUctivace, ale ani naproste BioSkeptiky. Kazde ma sve:)
Komentářů (10)