SOUTĚŽ: Průmyslová špionáž 2 - Starbucks
Neděle, 27 Leden 2008 00:12
Image

Od oka Paparazziho – Chronologicky:)

SOUTĚŽNÍ PŘÍSPĚVEK ČTENÁŘE PAPARAZZIHO. TEXT NEZKRÁCEN A NEUPRAVEN.  

Vyvolávač, zpětně zjišťuji, že nemá bucksí uniformu. Vyvolává opravdu podle jmen (pozn. Paparazziho: neumí korektně výslovnost japonských křestních jmen).

Na zákazníka jsou evidentně kladeny vyšší nároky, pamatovat si musí nejen svou objednávku ale i své jméno. Jen pak může dostat svůj šálek.

Nepředbíhejme, nejdříve vystát frontu. Ano, na nezájem zákazníku si ve StarBucks nemohou stěžovat.

 Image

 

Stydlivějším z vás doporučuji se vyhnout manažerce. Pobíhá frontou a snaží se přirozenou konverzací doporučit nápoj dle vašich představ. Místo konverzování jsem se soustředil na nápojový lístek – visí nad barem. Ceny nápojů představují drahotu, nicméně cenový rozdíl mezi malou a střední není tak hrozný.  Tak jsem na řadě: „Jednu střední čokoládu pro Paparazziho prosím“. No a teď jen počkat než ten zázrak připraví.

Tak jo hrnek máme, můžeme jít. Cestou si u samoobslužného stolku, můžeme nabrat cukr, míchátko či jiné ingredience a propagační brožurky.

Image

 

Paparazziho typ: budete-li mít tu smůlu jako já, že nenajde žádný volný stolek. Neklesejte na mysli, a zajděte do suterénu. Tam kromě toalet mají ještě jeden salónek. Nelze zde sice sledovat projíždějící tramvaje, ale zato tu můžete v klidu dokončit svou prezentaci pro šéfa.

Image

Image

 

Vychutnávám svou zaslouženou čokoládu.

Image

 

Kávu nemusíte jen pít, můžete si jí i zakoupit.

Image

 

Jako důkaz, že se jedná skutečně o českou pobočku, přikládám účtenku a propagační brožurky ve stylu vychovejte si svého zákazníka.

Teď už vím, jak a co si můžu objednat a dokonce jak se to na kelímkách značí. Z těch letáčku mě zaujal ten nazvaný: Objevte nejkvalitnější kávu na světe – přehled jednotlivých druhů kávy dle oblasti původu.

Image

Image 

 

Děkuji tedy GurmetKlubu za pěkné odpoledne. Bylo pro mne velmi příjemné zkusit si průmyslovou špionáž na místo nudného sledování celebrit.

Váš oddaný Paparazzi - Palacinky.net

 

Paparazzimu děkuji a zároveň gratuluji k výhře, vám ostatní díky za... to, že pijete POUZE dobrou kávu :-)

Přidat komentář
 • Guest  - L
  95 žetonů za tenhle hrnek? Tak tam vážně nevlezu, protože mi moje kapsy říkají bohužel, bohužel.
 • Ondrej - GurmetKlub.cz  - 95
  95 voci za coko v porcelanu? SB baby SB ;-)
 • Dave  - A jak chutnala?
  Bohužel se autor nezaměřil na hodnocení podniku a daného nápoje, nicméně jsem se "dozvěděl", že si vystál frontu. :-( OK. V daném podniku na Malé straně jsem byl cca již 3x a hodnotím: Káva Grande Laté (myslím, že za 85Kč) 8/10. Hustá krémová pěna, na můj vkus trošku hořká káva (dosladil jsem-rád sladím), nebyla přepálená, celkově chutná a dobrá. Bohužel cena vysoká. Podnik na mne zapůsobil velmi kladně krásnými vnitřními prostory a výborným posezením (ve spodní části krásné obrazy, fotky a křesla.Baristé skvělí.Byl jsem v časných raních nebo pozdních hodinách a vždy jsem měl kávu připravenou dříve, než jsem stihnul zaplatit. :-) Ovšem co mne nadchlo byly výborné "luxusní" zákusky. Podotýkám, že nejsem na sladké,ale opravdu si mne dostal borůvkový muffin a malinový koláč.
 • Dana
  Kávu jsme ochutnali a byli nadšení. Že jsme stáli frontu nevadilo, bylo pořád na co koukat. Určitě jsme tam nebyli naposledy.
 • simaja
  Tuto kavarnu znam ze spojenych statu. Tam prisla v prepoctu kava o 1/3 levneji. Bohuzel nemohu rict nic az tak moc fajn na tuto "rychlokavarnu". Cena se nevyrovna kvalite.
 • caesar  - atmocfera
  Starbucks jsem si oblibil hlavne kvuli atmosfere. Je to tam drahe, co si budeme povidat. Kdyz nekoho pozvete na kavu se zakuskem je 300 korun pryc ani se nenadejete. Ale ten klid, prijemna hudba, nekuracke prostredi a pohodlna kresla. Velice rad bych si doma zridil pokoj prave v podobnem stylu ale nikde nemohu natrefit prave na kresla a stolky ktere by se podobaly nabytku jaky je ve Starbucks. Nevi nekdo o necem?
Komentářů (6)