Report: Večer ve jménu kávy aneb slastná insomnia
Pondělí, 31 Březen 2008 00:34

FOTOREPORT: Večer ve jménu kávy aneb slastná insomnia Pátek se mi opravdu vydařil. Kombinace anginózní ataky s extra dávkou kofeinu mě před půlnocí přivedla do zvláštního stavu polovičního vědomí. Fyzická mizérie se prolínala s psychickou slastí z velmi příjemného večera. Za to vděčím vřelému a přitom profesionálnímu výkonu pánů „domácích“ a skvělé atmosféře generované všemi příchozími. Račte si srknout, degustace začíná!

 

Kdy a kdo?

Vy a já zde :-)


Kávový dýchánek

kavaDnes nechám hovořit fotografie. Kdo má zájem o prohlídku pražírny a více textu, nechť si přečte samostatný report z La Boheme Cafe. Na místo jsem dorazil mezi prvními a degustovat začal prakticky okamžitě po vystoupení z auta. Celým okolím se totiž linula vůně čerstvě pražené kávy. Konečně u pražičky jsem za několik odhalil překvapení, o kterém Jarda psal v komentáři. Z nedalekého Jílového doraziloduo Korálek v čele s čerstvou výherkyní soutěže Mistr kávy 2008! Na fotkách ji můžete vidět pijící i latte-artící :-)

Konečně baristů přišlo víc. Přítomno bylo kompletní osazenstvo z Domu kávy (svým příchodem omezili dostupnost dobré kávy v lokalitě Letná:) a delegace z La Bottegy.

No a to nejlepší na konec vy, kávomilní čtenáři. Mému téměř jmenovci děkuji za velmi příjemný rozhovor a zbytku za milé úsměvy a akceptování mé fotoMánie:)


Co že jsme to celý večer dělali?

kávaPoslechli si něco o historii kávy, prohlídli pražičku, očuchali zelenou i čerstvě praženou kávu. Otestovali své senzorické schopnosti při cuppingu kříženém s poznávačkou čtyřech druhů kávy a vypili několik espress a cappuccin. To vše okořeněné povídáním, setkáváním a poznáváním.

 

Image

Image

Image

Image

Image

Image

 

Čas espressa a cappuccina 

Image

 Image

Image

 Image

Image

 

Petra Veselá - Mistryně kávy 2007

Image

Image

 

Exkurze k přažičce 

Image

 

Vacuum pot v akci - to je show! 

 Image

Image

 Image

  Image


Ještě jednou děkuji oběma Jardům a všem přítomným za skvělý večer!

Kávě zdar!  

 

Přidat komentář
 • Jednorožec  - Kupink
  [I]Otestovali své senzorické schopnosti při cuppingu[/I] "Cupping" je přikládání baněk. Obrázky (mírně ekelhaft) si mohou zájemci prohlédnout na gůglu.
 • Duo Korálek  - Veliké díky!!!
  Stejně jako ostatní přítomní, i my chceme poděkovat Ondrovi i Jardům za krásný a poučný večer provoněný kávou a za setkání s příjemnými lidmi. A opět chválím nádherné fotky. Popravdě ani jsem netušila, že jsme měly být to utajované překvapení :o)) Takže moc děkujeme a zase někdy příště se těšíme :o)) Za duo slečen z Korálku Blanka
 • Jarda  - cupping
  Moc pekny fotoreport díky ! cupping je angl. výraz pro degustaci kávy ......
 • Jednorožec  - Kupink II
  [I]cupping je angl. výraz pro degustaci kávy ......[/I] Opravdu? Kde všude to platí? Rád se poučím. Moje anglická a kávu milující paní o tom nikdy neslyšela. Též můj zánovní Collins ED za vámi, Jardo, pokulhává. Uvádí pouze: Cupping = the process of applying a cupping glass to the skin = přikládání baněk.
 • Ondrej - GurmetKlub.cz  - Cupping
  Jednorozec: [URL=http://en.wikipedia.org/wiki/Coffee_cupping]Cupping[/URL]
 • Jarda
  to Ondřej: děkuji ... :o)
 • Jednorožec  - Cupping
  Rád jsem se poučil o nový význam tohoto slova. Mea [B]cuppa.[/B] Jak někdo poznamenal: "Až se bude blížit konec světa, odstěhuji se do Anglie. Tam vše dorazí až o 100 let později..." :-)
 • Khirsah  - cupping
  GurmetKlub.cz: no cupping je opravdu to léčení pomocí baněk. degustace kávy je až slovní spojení coffee cupping.
 • Ondrej - GurmetKlub.cz  - A je jasno
  Khirsah: A mame jasno:) Diky
 • Jarda T.
  kdyz ja uz jsem linej tam psat to coffee no:) jinak jsem (skoro) vystudovany lingvista a verte mi, ze kdybych nasel adekvatni termin pro cupping v cestine, tak bych ho pouzil...degustace kavy je fajn, ale nema to takovy ten smrnc:)
 • Jednorožec  - Kupink III
  Jsem všemi pěti pro nové významy. [B]Glassing[/B] by, krom slangového významu útočení střepy skla na tvář protivníka, mohlo znamenat koštování vín. Pool-littering by pak, pomineme-li svévolné znečišťování koupališť, mohlo znamenat ochutnávku piva z půllitrů. Jen houšť a větší cuppky. :-))
 • Charles
  Love the pics! and the coffee was good too! I just do not understand the insomnia part. I drink this amount of coffee every day and sleep fine. Looks like you need more practice! :)
 • Guest  - Petra Veselá - Mistryně kávy 2007 ...
  ... a nevie, ze sa lyzicka pred pitim kavy vytahuje zo salky ?!?
 • Pavel Bláha
  Dobrý večer,mam rád dobrou kávu a moc rád bych se nějaké takové akce zučastnil. Mám vubec šanci se tam dostat ?
Komentářů (14)