SOUTĚŽ: Těstoviny s ořechy aneb národ sobě
Pondělí, 22 Leden 2007 20:39

RECEPT: Těstoviny s ořechy aneb národ soběNení tomu tak dávno, co mi jeden známý vštěpoval ideu, že obsah serveru mají v ideálním případě tvořit jeho denní čitatelé. Jako že to jednoduché, provozovatel si jen kontroluje narůstající databázi textů a opěvuje denní statistiky návštěvnosti :-) Tak jsem si řekl, že dnešní článek bude pokusný a bude dokončen na základě právě vašich příspěvků. Takže národe, uvař sobě jak nejlépe to umíš. A ty umíš :-)

 

Bylo, nebylo

infoChcete příběh? Není problém :-) Bylo, nebylo.. jednoho chmurného dne na mě padla tak mizerná nálada, že jsem si rozhodl připravit něco neobvyklého masa prostého a těstovinového. Po Vánocích mi zbylo něco vlašských ořechů, stačilo tedy málo a hlavní neobvyklá ingredience byla na světě. Neobvykle chmurný den ale vyžadovala další ještě méně obvyklé suroviny......

…..zde se otvírají vrátka vaší bezuzdné a vypečené fantazie. Naplňte své chuťové pohárky ideami gourmetských rozměrů a opepřete život své minimalisticky submisivní klávesnici.

Uzávěrka soutěže je 28.2.2007 

UKONČENO 

Z došlých odpovědí jsem vybral tři nejlepší. Každý z finálových příspěvků byl trochy jiný a vybrat jeden konrétní nebylo možné. Do losovacího osudí jsem vložil Florentynu za pohotovost a dobrý recept u ní na webu, Šárku - DolceVita za dokonalý odhad sladkého provední receptu a nakonec Hedviku za ulítle geniální příběh na pokračování.

Vítězem se stává Florentýna :-)

 

Co a za kolik

co a jakAbych vás navnadil, připravil jsem pro nejlepšího „receptoTvůrce“ zajímavou odměnu. Bude mít možnost zúčastnit se na živo průběhu recenze restaurace!

A co je vaším úkolem? Napsat recept na základě níže uvedených fotografií. Berte je jako podklad, ale pamatujte, že ne vše „bílé“ musí být smetana :-) V rámci zachování přehlednosti vás poprosím o tvorbu se strukturou podobnou receptům zde na GurmetKlubu.

Recepty můžete přidávat jak do komentářů (doporučuji ho napsat jinde a pak vložit copy/paste), tak zasílat na email: soutez(zavinac)gurmetklub(tecka)cz

 

Závazně inspirativní fotogalerie

Image

Image

Image 

Image

Image

Image

Image 

 

Líbil se vám článek? Zalinkujte ho klinutím na ikonku pro další čtenáře :-)

pošli na vybrali.sme.sk
Přidat komentář
 • Kuba2  - Odkaz nefunguje
  Jedna technická. Odkaz nefunguje ;)
 • Ondrej - GurmetKlub.cz  - Opraveno
  Kuba2: Diky za postreh! Odkaz opraven.
 • Martiska  - Soutěžení
  Chtěla jsem se zapojit do soutěže, ale nešlo mi sem vložit celý receptík. Poslal jsem tedy emailem. Snad dorazil :-)
 • Florentyna  - Hlásím se do soutěžní třenice!
  A protože už mám několik týdnů uvařeno, posílám jen odkaz na soutěžní recept, doufám, že i takto lze splnit soutěžní podmínku vepsat recept do zdejšího komentáře :) [URL=http://www.florentyna.cz/blog/450660_item.php]Těstoviny s vánoční omáčkou[/URL] V mém receptu jsem ořechy předem neopražila, protože byly poměrně čerstvé, ale v rámci soutěže šup s nimi tedy před mixováním na chvíli na pánev!
 • Florentyna  - A propo,
  kdy je uzávěrka? :)))
 • Ondrej - GurmetKlub.cz  - Recept a uzaverka
  Florentyna: Co se tyce "vlozeni" komentare, nemam s tim problem :-) Uzaverku jsem neuvedl. Videl bych to tak na 14dni. Odkaz na soutez pozdeji vlozim na titulku :-)
 • Hedvika
  Tady u nás, na vánoce, nebyly vůbec žádný ořechy,tudíž mi žádný nezbyly,tak nemůžu ten svůj úžasný recept doladit a poslat....Ach já nešťastná ,co mám dělat?..:-)) Teď nevyhraju !:-((
 • Ondrej - GurmetKlub.cz  - Ladime recept
  Hedvika: Ukolem je poslat recept popisujici vyrobu na fotografiich:) Fantazii se meze nekladou :-)
 • DolceVita  - Pokus o popis receptu
  Domnívám se, že fotografie mohou znázorňovat asi tento popis receptu: ořechy se opraží s medem, přidáme k nim mascarpone (ricottu? - to se opravdu hůř odhaduje, ale versi sladkých těstovin by lépe vyhovělo mascarpone), poté se vše spojí s uvařenými těstovinami ;), ale mohlo by to být klidně úplně jinak! Tipuji tuto sladkou versi proto, že při finální úpravě nevidím žádné koření (ani náznak dalších ingrediencí), V každém případě to vypadá chutně! ;) ... hodně úspěchu všem hadačům
 • Ondrej - GurmetKlub.cz  - Tomu rikam odhad!
  DolceVita: No... klobouk dolu:) Opravdu se jedna o sladkou variaci.. Mascarpone jste tipla spravne.. ale jeste je tam "schovanych" par dalsich dobrot :-)
 • DolceVita  - Skvělé ;)
  To mě těší, že jsem na špetku z toho tajemství přišla ;) Snad ještě javorový sirup, event. kokosové mléko bych si uměla představit, ale tam už má fantazie končí ;) Však on na to někdo přijde. Už neplatí, že šikovných kuchařů je jako šafránu! Vidím jich tu dost ;)
 • Hedvika
  A já jsem řekla NE.Sladké to nebude!Fotografie skýtají neomezené možnosti rozvinout fantaziii.Úkol z počátku nebyl jasný,ale teď už ano.Jdu fantazírovat..
 • Ondrej - GurmetKlub.cz  - To se rekne Ctvrtnickovi :-)
  Hedvika: Fantazirovani je spravna cesta k vyhre v teto lehce podivne soutezi :-) Uz se tesim na Vasi verzi!
 • Hedvika
  Achjo,člověk míní,život mění. Místo přemýšlení o receptu,se zabývám svojí malo dcerou,která má chřipku a odmítá jíst všechno,kromě " hadů s červenou polevou,ale tou kupovanou"!Tak vařím špagety s kečupem a vyprávím pohádku :Žily,byly,dvě špagetky. Slečna Bílá a slečna Celozrnná.Už je vůbec nebavilo,každý den se koupat v červených omáčkách,tak se rozhodly,že utečou. A také tak učinily. A jak tak jdou po ulici,koho to nevidí?! Proti nim se sunou,co noha nohu mine, dva oříšky,pan Vlašák a pan Lískáč. Dobrý den,slečny.Smekají pánové své skořápky. Dobrý den,šeptnou špagetky. Dovolíte slečny,abychom Vás doprovodili? Špagetky jsou na rozpacích,ale nakonec souhlasí.Takoví kavalíři se nedají jen tak odmítnout.Nezajdeme na kávu?Ptá se pan Lískáč.Jé já bych měla chuť na oříškový dort!Zasní se slečna Bílá. Slečno,já tedy nevím,nevím,ale měl bych snad jiný vhodnější nápad.Právě míjejí pivovar. Co třeba černé pivo? To je ono,to já moc rád,nadšeně vykřikl pan Vlašák......Dcera usnula u oříškového dortu.Naštěstí.:-))) Pokračování příště.....
 • Ondrej - GurmetKlub.cz  - Pohadka
  Hedvika: Tak tomu rikam story! Uz se tesim na pokracovani:)
 • Hedvika
  Tak už je po chřipce.Nechtěla jsem psát další pokračování, ale... Já:Už nic psát nebudu Terezka:Ale teď nikdo nebude vědět,jak to dopadlo Já:Oni si to domyslí,mají fantazii. Terka:A to měli horečku jako já? Taky měli fantazii?.. Já:Uf,uf Tak jdu na to:-) Slečna Celozrnná začala protestovat,že prý ona rozhodně nikdy nebude sedět u jednoho stolu s nějakým tlustým pečeným a nezdravým kolenem.Pan Lískáč jen vzdychl a ujal se své gentlemantské povinosti-obrátit pozornost někam jinam.Kam? To nikdo neví.Mysleme si ,co chceme..Slečna Bílá byla pro,a tak se všichni usadili v pivovaru.Klid panoval jen do té chvíle,než od vedlejšího stolu zavanula libá vůně.Seděl tam chlapík,tedy, chlap,no prostě pan Koleno a měl na talíři něco,co velmi podráždilo nosíky naší čtveřice.První se odvážila slečna Bílá a přisunula se blíž.To se velmi nelíbilo panu Vlašákovi.Slečna Celozrnná hodila neviditelným faldíkem a odkráčela raději na toaletu.Nějak to nemohla skousnout.Mohu se prosím zeptat,co to máte dobrého,culila se slečna Bílá na pana Koleno a ještě se přisunula blíž.Dál už to nešlo a pan Vlašák byl celý brunátný.No já,já vlastně nevím,nějaký špagety,v rozpacích si utřel mastnou bradu pan Koleno.Kolem se mihnul kuchař.Haló, pane kuchaři,prozraďte nám recept na tady to úžasné jídlo,vyskočila slečna Bílá a dělala cukrbliky, jak se dalo.Jóó,to já nemůžu.To by byl padák,ale ne zlatej!:-)Ale máme černý pivo a zejtra přivezou čerstvou gorgonzolu..dneska to byl jen takovej zbytek.Posunul si kuchař čepici a zmizel..........Pomóóc,ty jeden nevychovanče, točeňáku úchylnej,co si to dovoluješ ? Ozval se výrazný hlásek slečny Celozrnné odkudsi z toalet.......Terka zase usnula v nejlepším,tak máte smůlu,pokračování příště.Já jsem z toho úplně na nervy ,jak to dopadne...:-)))))))
 • Ondrej - GurmetKlub.cz  - Celozrnna
  Uz se skoro zacinam o slecnu Celozrnnou bat:) No a jak to nakonec dopadlo?
 • Hedvika
  Já už jsem na pohádku úplně zapomněla..bacily se přestěhovaly k sousedům:-))Ateď máme Sůl nad zlato a řešíme,kterou sůl měl asi pan král na mysli.:-) Ale tohle musíme dokončit. Ostrý hlásek slečny Celozrnné ihned zaznamenal pan Lískáč.Vyskočil ze židle se slovy "proboha" a jal se ji zachraňovat. Slečno,slečno,co se stalo?Ten,ten mě urazil.Vyhrkla Celozrnka. Já ne! A co jsem řekl,za tím si stojím.Odsekl pan Točeňák.Tak co tedy?Trochu hodně zmatkoval pan Lískáč.Slečna Celozrnná našpulila rtíky a začala to ze sebe soukat. Tenhle,fňukala,tenhle, mi řekl,že jsem anorektická špageta a kdo se prý má na mě koukat. No? Co byste tomu řekl,pane Lískáči? Ehmm..no..tedy,měl bych jedno řešení.Pan Koleno totiž právě pojídá úžasnou dobrotu a snad bychom mohli nad touto delikatesou vyřešit náš problém. Co říkáte?Ti dva rozhádaní souhlasí...Uf.Pan Lískáč si hlasitě oddechl. U stolu je radostně vítá pan Vlašák se slečnou Bílou.Ti si tedy padli do oka!A také pan Koleno.Kde jste byli? Ptá se udiveně slečna Bílá s upatlanou pusou od omáčky. Kuchař se totiž slitoval a ještě přivařil pár porcí. To nic!! Již se usmívá slečna Celozrnná a také si objednává. Já bych také prosil.Ozval již uklidněný pan Točeňák. Tak tady to máte a pro dnešek končím! Pronesl důrazně kuchař a zmizel nadobro.Naše šestice nasála opět libé vůně z talířů..A co jsou ty hnědý kousky? Prohodil pan Točeňák.To neznám. To jsou vlašský ořechy,opečený na másle! Houkla mu přes rameno paní Tortelína,co tam uklízí.Už chtěla jít taky domů..A to už měli naši přátelé jasno a jen si pochutnávali. No a jak to dopadlo? Slečnu Celozrnnou si odvedl pan Lískáč do chaloupky ve vesničce Lísková a pan Vlašák slečnu Bílou do chaloupky ve vesničce Ořešná. A protože chlapi byli silnější,tak se jim po nějakém čase nenarodily špagetky,ale jenom samé oříšky. A jestli neumřeli,žijí tam dodnes....A asi umřu já.:-)) Jak to ta Rowlingova proboha dělá?..:-)))))
 • Jana  - Co takhle niva?
  Tak exotické jako s Mascarpone to asi nebude, ale kombinace nivy a vlašských ořechů je přímo božská, takže já bych ten recept viděla spíše takhle: ořechy lehce osmahneme na olivovém oleji, smícháme s nastrouhanou nivou, rozředíme trochou mléka a je to hotovo. samotná kombinace nivy a ořechů je tak vyrazná a výborná, že nic dalšího nepotřebujete :-))))
 • Florentyna  - Florentýna velmi děkuje
  a nesmírně se těší na vyzvednutí hlavní ceny :)
Komentářů (20)