PREVIEW: Pivovar Regent - Třeboň
Středa, 09 Srpen 2006 00:00

RECENZE: Pivovar Regent - TřeboňPo recenzi restaurace Šupina přichází na řadu malé ohlédnutí za návštěvou pivnice třeboňského pivovaru Regent. První, co Vás při vstupu do areálu Regentu zaujme, je dvůr jako vystřižený z počátku dvacátého století. V rámci komplexu pivovaru najdete kromě firemní prodejny i originální pivnici, sklípek a rozlehlou terasu. Zvláště z terasy je krásný výhled do okolní zeleně a strávit zde s přáteli večer patří k mým oblíbeným  kratochvílím.

 

Bohemia Regent

infoPrvní „pivo“ se v Třeboni začalo vařit již v roce 1379. V současné době obsahuje portfolio pivovaru šest typů piva. Podrobný přehled sortimentu je k dispozici na oficiálních stránkách pivovaru . Mé sympatie získal speciální ležák President a kvasnicové pivo.

RECENZE: Pivovar Regent - Třeboň

 

Pivovarská hospoda

lokalitaVchod do prostor pivovarské hospody je situován hned u vjezdu do objektu. Všem návštěvníkům se tak naskýtá pohled do překrásně zrekonstruovaného dvora. O uspořádání a celkovém ladění interiéru vám dává představu níže uvedená fotografie.

Image 

 

Ochutnáváme

ochutnavkaVolba padla na kvasnicové pivo, zelňák a nakládaný hermelín. Kvasnicové pivo obstálo na jedničku. Mooooc jsem si pochutnal, konečně jedná se o podnikovou hospodu a o pivo se zde umí náležitě postarat. Teplotu i míru sycení hodnotím jako výborné. Zelňák je ve skutečnosti škvarkovo-zelná placka. Svou chutí skvěle doplňovala testované kvasnicové pivo. Trochu rozporuplný pocit ve mně vzbudil zdejší naložený hermelín. Mdlou chuť nezachránil ani přítomný feferonkový „fujtajbl“.

Omlouvám se za kvalitu fotografií. Bohužel jsem byl nucen fotografovat bez blesku a bílý sýr na červeném talíři se v takovém případě stává fotografovou „noční můrou“.

Image

Image

Image 


Hodnocení

Pivovar Regent si bez debat zaslouží vaší opakovanou návštěvu. Je mi jasné, že mnoha lidem toto pivo svou chutí příliš nevyhovuje. Ale já tvrdím, že podvečerní posezení na terase u kvalitně „udělaného“ ležáku President, uspokojí i nejnáročnějšího pivaře.... o "normálním" návštěvníkovi ani nemluvě :-)


Přidat komentář
Komentářů (0)