Pivo
PIVO: O Pitu, degustaci a kosmonautech
Pátek, 16 Listopad 2007 00:00

PIVO: O Pitu, degustaci a kosmonautechReportáž z letošního veletrhu Horeca jsem pro „nedostatek zajímavostí“ zredukoval na pouhé dvě zmínky. První se věnuje přehlídce tuzemského nealkoholického piva (velmi zajímavá akce) a druhá dalšímu kolu soutěže Mistr kávy 2007. Kromě ochutnávky Pita vás v dnešním článku čeká i report z (na vzorky bohaté) redakční degustace serveru Svetpiva.cz. a malý kosmický fotoBonus.

 
PIVO: Zámecký pivovar Chyše
Úterý, 16 Říjen 2007 00:00

PIVO: Zámecký pivovar ChyšeCestu z kvalifikace Mistra kávy 2007 jsem si zpestřil zastávkou v zámeckém pivovaru Chyše. Kdo ho ještě nezná, má možnost doplnit si své pivní vzdělání. Vyhlášená západočeská památka zrekonstruovaná rodinou Lažanských láká nejen k ochutnání zdejšího piva, ale i k návštěvě opravených zámeckých interiérů a krásné zahrady. Nepasterováno :-)

 
Je mi 27 let, piju pivo a nejmenuji se Barney Gumble
Středa, 29 Srpen 2007 00:00

ZPOVĚĎ: Je mi 27 let, piju pivo a nejmenuji se Barney GumbleNečekaně bohaté ohlasy na první pivní článek na Gurmetovi mě duševně podpořil k šokujícímu odhalení. Činím tak i za vědomí, že se tím v diskredituji ve vlivných gastronomických kruzích. Ano, piji pivo. Půjdu ještě o kousek dál, mám rád pivo. Cítím, jak mi bije srdce, ale musí to ven. Život bez piva by pro měl byl o pěkný kousek nudnější a chudší. Kdo chce, nyní nechť po mně hodí prázdnou lahví :-)

 
PIVO: Konec pivní kultury v Čechách
Úterý, 28 Srpen 2007 00:14

PIVO: Konec pivní kultury v ČecháchStav tuzemského pivovarnictví lze popsat jednoduchým slovním spojením: globalizovaný úpadek. Nenasytné molochy pohlcují menší pivovary a s nafouklým portfóliem začínají hrát hru na konkurenci. Z hlediska ekonomického je to logický posun ve jménu globalizace. Balanc s reklamou, image a uměním prodat impotentní europivo naproti tomu připomíná špatnou „grotesku ze sladovny“.