Photoblog
PHOTOBLOG: Jihočeské toulání
Pondělí, 24 Červenec 2006 00:00
PHOTOBLOG: Jihočeské touláníNejen "jídlem je člověk živ". A tak jsem se rozhodl, že v pauzách mezi jednotlivými "přísně" gastronomickými příspěvky tu a tam uveřejním několik fotografií z mých "Gurmetích cest". Všechny prezentované fotky vznikly během nedávné jihočeské expedice. Každá z nich v sobě skrývá unikátní minipříběh. Jednoduše řečeno, Jižní Čechy jsou mají své kouzlo a já se jím rád znova a znova nechávám podmaňovat, ovládat..mámit.
 
PHOTOBLOG: Havelský trh v detailech
Středa, 19 Červenec 2006 00:00
PHOTOBLOG: Havelský trh v detailechHavelský trh byl dlouhá léta jediným místem v centru Prahy, kde bylo možné nakoupit čerstvou zeleninu a ovoce. V současné době okupují většinu stánků podivní prodavači pochybných suvenýrů. Zbylí zelináři nabízejí až na jeden-dva případy zcela totožné zboží. Doufám, že fotografie na vás budou působit aspoň o řád lepším dojmem, než na mě "havelská realita". Vítejte ve světě ovoce a zeleniny :-)
 
BLOG: Na chalupě u lesa
Neděle, 09 Červenec 2006 23:23

BLOG: Na chalupě u lesaÚmorné vedro posledních dnů mě doslova vyhnalo mimo dočervena rozpálený domov. Azyl jsem našel na chalupě mých přátel. Masivní kamenné zdi starého stavení společně s mohutným ořechem poskytovaly tolik ceněný stín a chlad. Víkend se nesl v poklidném duchu. Návštěva střídala návštěvu, inu klasický „letní provoz“. Až na přípravu nedělního oběda byla má role čistě pozorovatelská. Nachomýtl jsem se k přípravě domácího rybízového vína a jahodového koláče.

 
Přátelé: LHOTA GOLF TOUR OPEN 2006
Pondělí, 03 Červenec 2006 13:29

Přátelé: LHOTA GOLF TOUR OPEN 2006

 
Babička přijela: jahodové šílenství začíná
Středa, 28 Červen 2006 17:49
Máte nějaký nápad, co s takovým množstvím jahod podniknout? Diskuze je Vám k dispozici.
 
Babička přijela - jahodové šílenství začíná 
 
KNIHA: Labužníkův lexikon
Úterý, 20 Červen 2006 20:00
KNIHA: Labužníkův lexikonJelikož jsem dnes ve stavu „oslaveneckém“, musím se pochlubit s jedním mooc šikovným darem. Je jím Labužníkův lexikon známého českého publicisty Vladimíra Poštulky. Čím víc se člověk snaží proniknout do tajů gastronomie jako takové, tím víc naráží na neznalost některých pojmů. Jako rytíř O´Světa vysvobozující mou mysl ze zakletí Nevěd O´Mosti působí tato encyklopedie obsahující na 6000 gastrohesel.
 
BLOG: Pražské Jaro – Guarneri Trio
Středa, 31 Květen 2006 00:00
prazjarob.jpgStejně jako před rokem jsem 31.5.2006 navštívil koncert z festivalové řady „Nokturno“. Jak název napovídá, začátky koncertů jsou posunuty do pozdních večerních hodin - konkrétně 22.30. Nejinak tomu bylo i tuto středu. Blížila se dvaadvacátá hodina a já se pomalým krokem proplétal promoklou Prahou směrem k Rudolfinu..více v celém článku.
 
Není auto jako auto
Neděle, 28 Květen 2006 23:52

Tohle není příspěvek o jídle, ale s kvalitou života a řekněme jeho prioritách něco společného má. Jezdit se dá autem i "autem". Krásně zachovalý Rolls byl k vidění kousek od pražského velvyslanectví USA.

Image

Image

Image

Image 

 

Na závěr jen maličkost. Na fotografii to není možná zřetelné, ale na předposledním snímku lze vidět ponechané klíčky v zapalování. A pak, že se u nás kradou auta... :-)

 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 Další > Konec >>