PHOTOBLOG: Umění v jídle, jídlo v umění
Pondělí, 23 Červenec 2007 00:00

PHOTOBLOG: Umění v jídle, jídlo v uměníCesta zpět do ČR byla delší a komplikovanější, než jsem očekával. Přesto si nemůžu pomoct a z posledních sil upravuji a přikládám několik koláží. Veškeré záběry byly pořízeny v prostorách muzea Kroller Muller a přilehlém parku De Hoge Veluwe (Holandsko). Budiž použito jako appetizer. Hlavní chod se chystá.

 

Kroller-Muller muzeum

kroller muller muzeumKromě rozsáhlé expozice děl Vincenta van Gogha a dalších mistrů, doplněné výstavou nejmodernějšího umění využívá Kroner-Muller muzeum i okolní park. Naučná stezka s moderními plastikami renomovaných autorů přechází ve volně rozprostřené exponáty v okolí hlavní přístupové cesty.

Park Hoge Veluwe je jedinečný svým neobvyklým přírodním rázem s rašeliništi, vřesovišti, písečnými dunami a výjevy jako vystřiženými z afrického cestopisu. Celý areál je komfortně dostupný na kolech, které jsou zdarma k dispozici v několika depech po celém parku.


Jídlo v umění

jidlo v umeniNež zpracuji reportáž z holandských rybích a sýrových trhů, můžete se navnadit  několika obrazovými kolážemi. Jak sami uvidíte, jídlo a s ním spojené činnosti inspirují autory už od nepaměti.

Image

Image

Image

Image

Image

Image 

 

Otázka pro bystré

Uhádnete aspoň dva autory výše zobrazených maleb?

 

Příští díl: Rybí a sýrové trhy

 

Líbil se vám článek? Zalinkujte ho klinutím na ikonku pro další čtenáře :-)

pošli na vybrali.sme.sk
Přidat komentář
 • Víťa  - Těžký úkol :-)
  Takže, Auguste Herbin, Piotr Piotrovič Končalovski, Paul Signac?
 • Vita  - Autoři
  No pár bych jich dal : Van Gogh, Fantin - Latour, Auguste Herbin, Piotr Konchalovsky
 • DolceVita  - V pravém horním rohu
  Henri Toulousse-Lautrec? I když jídlo samotné nebývalo jeho nejčastějším námětem pro malování, mám pocit, že ten malý obraz v pravém horním rohu je od něj.
 • Ondrej - GurmetKlub.cz  - Dobry odhad
  Vita: Klobouk dolu:) Spravne jste urcil dva z "tezsich" autoru. Jen Paul Signac nevysel, ackoli to na nej dle pouzite techniky ukazuje, pohled do restaurace namaloval V.v. Gogh.
 • Ondrej - GurmetKlub.cz  - Obrazy
  Vita nebo Vita:) Malinko jste me zmatli.. je Vita stejny clovek jako Vita? Kazdopadne tip od Vita bez "ť" je cely spravne:) DolceVita: Ve sbirkach nechybel ani obraz od Henri Toulousse.. ale s ciste figuralni tematikou:) Kazdopadne spravneho autora "namodraleho" obrazu v pravem hornim rohu vam nereknu.. i kdyz ho mam jak se rika "na jazyku"... proste okno jako hrom:(
 • Vita  - neni Vita jako Vita
  Hezká náhoda, každopádně jde o dvě různé osoby :-)
 • Ondrej - GurmetKlub.cz  - Souhra jmen
  Vita a Vita, tajemstvi odhaleno... pro me to je stejne zahada. Dve osoby.. temer stejne nicky a nadprumerna orientace ve vytvarnem umeni:)
 • Liška  - Renoir
  Ten namodralý obraz v pravém horním rohu je Auguste Renoir - ten má jídlo snad na všech obrazech mimo klasické portréty.
 • Ondrej - GurmetKlub.cz  - Trn z paty nevedomosti
  Liska: Diky za pripomenuti. Uz mi bylo trapne z toho, ze jsem si nemohl vzpomenout :-/
 • Levi
  Obraz ženy stojící u zátiší s bažantem bych odhadl na Fernanda Légera...
 • Romano
  jak koukam na posledni fotky tak se mi neco vybavuje, nejednalo se nahodou o muzeum uprostred lesu a vresovist kde se dalo jezdit na erarnich kolech po nekonecnich cestickach...?? jen ten nazev se mi totalne vyparil
 • Ondrej - GurmetKlub.cz  - Park Hoge Veluwe
  Romano: Je to tak.. muzeum je uprostred prirodniho parku. Doprava je zajistena bilymi erarnimi bicykly :-) Jmenuje se: Hoge Veluwe
Komentářů (12)