PHOTOBLOG: Pařížské degustační menu - Bon appetit
Středa, 24 Říjen 2007 09:14

PHOTOBLOG: Pařížské degustační menu - Bon appetitNávrat z podzimním sluncem zalité Paříže do studené a zatažené Prahy s sebou přináší i některá pozitiva. Mezi ty příjemnější patří i zpracování zážitků a fotografií pro vás, čtenáře GK. Dnes Vám předložím francouzské menu a hned od zítřka začnu servírovat jednotlivé chody. Bude jich minimálně pět a co pokrm to žánrová specialita + čokoládový bonus zdarma!

 

Chod první – Salon du Chocolat Paris 2007

parizZačneme dezertem v podobě reportáže z „Salon du chocolat“. Jedinečné a exkluzivitou nabité přehlídky těch nejlepších světových „čokoládoven“. S klidným svědomím mohu říct, že lepší sladkosti jsem v životě nejedl. Famózní japonské pralinky, belgické třešně v čokoládě a luxusní čokoládový bonbón s náplní z pravé máty. Více už zítra!

Kompletní report ze Salon du Chocolat 2007 očekávejte během pátku...spíš v úterý :-)

Image 

 

Chod druhý – Paříž dle čtenářů aneb díky za tipy!

parizOtestoval jsem několik vašich tipů na restaurace, bistra i bary. Ve všech případech se jednalo o skvělé podniky, jejichž návštěvu budu opakovat při každé další cestě do Paříže.

Image

 

Chod třetí – „Ondřej dělá Paříž“ :-)

parizNaservíruji vám něco z mé „kuchyně“. Oblíbené kavárny a dojmy z návštěvy čínské čtvrti – ochutnávka zdejší kuchyně. Přidám report z půlnočního „snacku“ v thajské restauraci v Belleville a mnoho dalšího.

Image

 

Chod čtvrtý – Řezníci a bouřliví demonstranti

parizNakoukání a paparazzi report z čtvrti Belleville, a v ní probíhající protiprezidentské demonstrace. Jen díky většímu než malému množství lidí bylo možno fotografovat i jiné věci, než rozvášněné horníky a přistěhovalce.

Image

Image

 

Chod pátý – Nakupujeme na ulici

parizReport z proslulé rue Mouffetard a tisíce a jednoho obchůdku. Kavárny, pekaři, rybárny, řeznictví. To vše ve velmi kultivované formě a jako bonus nefalšovaný bleší trh.

Image

Image

 

Chod šestý – Toulky podzimní Paříží

parizNefalšovaný photoblog s nulovým gastronomickým obsahem. Ale i to je občas potřeba :-)

Image 

 

 

Přidat komentář
 • DolceVita  - Paříž plná čokolády :-)
  To jsem si neměla nechat ujít! Jak chutnají japonské pralinky si představit neumím, ale určitě by mě nenechaly v klidu :-) Pokochám se pohledem na reportáž a bude to bez rizika, že by čokoláda nadměrně uškodila tělu :-) V každém případě je možno celoročně navštívit Čokoládové muzeum - to taky není k zahození. Těším se na sladkou reportáž, při které se nám vyplavovat z těla endorfiny štěstí :-) To čokoláda umí dokonale.
 • Kuba2  - .
  Tak na zítřek se teda těším! A věřím, že i chod 2 si zaslouží samostatnou recenzi(e). :-)
 • Bali  - Uf
  Ježišmarjáááááááá, já to do zítra nevydržííííím! Ale mám dojem, že jsem zahlédla můj oblíbený salát s kachním stehnem ;-)
 • DolcVita  - Pro hlavu plnou čokolády jsem nenapsala
  Muzeum čokolády je tady http://schokoladenmuseum.info/dt_index.htm
 • Kuba2  - .
  Rád bych se zeptal do pléna - byl by tip na dobrou restauraci v Leuvenu / Brusselu? Event. co v Belgii nevynechat?
 • Ondrej - GurmetKlub.cz  - Parizske degustacni menu
  DolceVita: Japonske pralinky je mozna zavadejici;) Jedna se o pralinky z tokyjskeho cukrarstvi Madam Setsuko. Vubec asiati se predvedli jako producenti TOP vyrobku. Nektere kreace vzhledem i cenou spise nez "sladky mls" predstavovaly drahy sperk. Ad muzeum cokolady.. hmm o tom jsem nevedel. Kuba2: Jednicka bude zitra.. kolik fotek unesete, tolik jich naserviruji:)) Druhemu chodu se budu tez venovat s maximalni peci! Bali: Ano, je ta "Vas" salat:)) A musim rict, ze byl "BOHOVSKEJ".. Rozplyvat se budu v samostatnem clanku... Cordial byl tip za vsechny penize. Diky!
 • Golop  - Wow
  Ty pralinky vypadají lákavě! Ty peníze by mně netrápily. www.golop.cz
 • Guest  - PHOTOBLOG: Pařížské degustační menu - Bo
  Golop: Koukam, ze pisu s krizkem po funuse:) Report ze Salon du Chocolat uz je "vcerejsi minulosti":)
 • katuška  - rovnou
  Do Paříže jeďte osobně:-) Soutěžte a vyhrajte víkendový pobyt dle Vašeho výběru. Jeďte se podívat do Londýna, Barcelony, Říma nebo do Paříže!
 • Paříž  - Fotky
  Nádherné fotky!
Komentářů (10)