PHOTOBLOG: Jihočeské toulání
Pondělí, 24 Červenec 2006 00:00
PHOTOBLOG: Jihočeské touláníNejen "jídlem je člověk živ". A tak jsem se rozhodl, že v pauzách mezi jednotlivými "přísně" gastronomickými příspěvky tu a tam uveřejním několik fotografií z mých "Gurmetích cest". Všechny prezentované fotky vznikly během nedávné jihočeské expedice. Každá z nich v sobě skrývá unikátní minipříběh. Jednoduše řečeno, Jižní Čechy jsou mají své kouzlo a já se jím rád znova a znova nechávám podmaňovat, ovládat..mámit.

 

Příběh první - Červená Lhota

fotoNa zámek Červená Lhota jsem se vydal na základě udání. V jeho těsné blízkosti se nachází stejnojmenný restaurant. Na první pohled moderně a vkusně zařízený podnik s velmi zajímavým jídelním lístkem. A jelikož ten den bylo horko a dusno, mé oko spočinulo na „položce“ - polévka Gaspacho 80 Kč. Osmdesát korun za polévku mě přišlo docela dost, a tak jsem započal takzvanou „odůvodňovací“ obhlídku restaurace. Ušel jsem sotva deset kroků a ocitl se před služebním vchodem. Při pohledu na znuděný personál mě přešla veškerá chuť k jídlu a jako náhradní program posloužila procházka po břehu rybníka, kde jsem pořídil tuto fotografii.

PHOTOBLOG: Jihočeské toulání

 

Příběh druhý - Kadibudka

Při pohledu na takto krásný květ by rozhodně nikdo z vás netypoval, že fotografie byla pořízena 150 cm od staré polorozpadlé zapáchající suché toalety. Život je plný paradoxů.

PHOTOBLOG: Jihočeské toulání

 

Příběh třetí - Utopenec

fotoUprostřed sluncem vyprahlého třeboňského zámku stojí kašna a v ní překrásný leknín. Tak vehementně jsem se při focení nahýbal, až se mi do kašny z kapsičky u košile vysypaly všechny drobné... Snad jsem si tím "předplatil štěstí" aspoň na rok dopředu :-)

PHOTOBLOG: Jihočeské toulání 

 

Příběh poslední - Hříšná duše

Až zde jsem pochopil, co znamená:   Odevzdat duši bohu....

PHOTOBLOG: Jihočeské toulání 

 

Přidat komentář
 • Guest  - moc hezky fotky
  Velice mne zaujali Vase stranky a to jak do obsahu tak do formy - z te ocenuji predevsim velmi povedene ilustracni fotografie. Mohu se Vas prosim optat jakym pristrojem fotite? Dekuji Vojtech Brown
 • GurmetKlub.cz  - Fotografie
  Predne Vam dekuji za slova uznani. Pouzivam Nikon D50 spolecne se nekolika objektivy a externim bleskem (kde to je potreba).
 • Milan Kryl - kryl.info  - Prekvapeni v diskusi :)
  Vsechny pripojene fotografie me hodne zaujaly, tak jsem se snazil jednu stahnout a prozkoumat EXIF informace, abych nasel pristroj, kterym byly snimky porizeny. To se mi sice nepodarilo, ale v diskusi jsem nasel priznani, ze fotografie jsou porizovany Nikonem D50. :) Tento fakt me jen utvrzuje v dlouhodobych uvahach tento fotoaparat poridit :o)
 • Ondrej - GurmetKlub.cz  - Fotografie
  Nikon D50 je vynikajici pristroj. Bohuzel cim dal casteji narazim na jeho "limity". Nicmene tak jako tak.. fotku dela hlavne fotograf a az pak aparat :-)
 • Ondrej - GurmetKlub.cz  - Jeste dodatek
  Nikon D50 mohu s klidnym svedomim doporucit kazdemu vaznemu zajemci o fotografii... Muj nazor je takovy, ze cenu ma kupovat pouze kompatky a DSLR. S vlastnictvim DSLR souvisi i jedna neprijemna vec.. neustaly "vitr" v penezence zpusobeny nakupem noveho prislusenstvi :-)
Komentářů (5)