PHOTOBLOG: Havelský trh v detailech
Středa, 19 Červenec 2006 00:00
PHOTOBLOG: Havelský trh v detailechHavelský trh byl dlouhá léta jediným místem v centru Prahy, kde bylo možné nakoupit čerstvou zeleninu a ovoce. V současné době okupují většinu stánků podivní prodavači pochybných suvenýrů. Zbylí zelináři nabízejí až na jeden-dva případy zcela totožné zboží. Doufám, že fotografie na vás budou působit aspoň o řád lepším dojmem, než na mě "havelská realita". Vítejte ve světě ovoce a zeleniny :-)

 

fotoFotogalerie

 

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

 

Diskuze:  Dáváte přednost tržišti nebo prodeji v kamenném obchodě?

 

Přidat komentář
 • pan Cuketka  - sto let za opicema :(
  jsme tady. tyhlencty "trhy" s ovozelem ze stejného velkoobchodu jako berou supermarketové řetězce. no kde to jsme? když vidím tohle: http://www.fwi.co.uk/gr/foodmiles/index.html a u nás tohle: http://www.eklasa.cz http://www.ovocnarska-unie.cz/ http://www.zelinarska-unie.cz/ chce se mi, no víte asi co... proč proboha tady všichni konzumujeme většinu dovezených produktů i v těch kategoriích, které jsme schopni pěstovat sami. hlavně že se tady s velkou pompou rozjíždí fairtrade, kdy se podporují zemědělci z druhé strany zeměkoule. a čeští "farmers" mezitím vklidu vymírají... no ale jinak: fotečky nádherné :) !!! (ale stejně tak bys mohl fotit třeba v Kauflandu... :/)
 • GurmetKlub.cz  - Jen sto let?
  Mohu s tebou jen souhlasit. Nevim jestli me to vic mrzi nebo stve.. Asi oboje.. Priklad Logika nabizet (napr. v Kauflandu) v dobe ceske jahodove sezony nemecke jahody je zrejme.. "penize". Tohle tema je obecne dost "vomitozni"..
 • GurmetKlub.cz  - Kanadske boruvky
  Boruvky na fotce jsou "kanadske". Za hrst (v mini vanicce jich je mozna i mene) je uctovano "lidovych" 80 Kc... co dodat.. V dobe, kdy u nas zacina sezona..
 • pan Cuketka  - Salima a Ovocnarksa unie
  BTW na Salimě jsem se pokoušel z těch lidí z unie (OVO+ZEL) dostat něco jako jak si představují propagaci & marketing českých produktů, jakém mají připravené kampaně, jestli se tím vůbec zabývají, že není v ČR vidět českou zeleninu atd.... můj dojem - ti lidi tam jsou úplně marní a vůbec neví která bije!!! např. ta britská kampaň podporující lokální farmery, to je teď nejnovější trend, provozují lokální farmers markety/tržiště na kterých je možno zakoupit britské produkty, které cestovaly méně než půl zeměkoule. ceny jsou přitom vyšší než v supermarketu, ale zboží je hodnoceno i oblíbeno zákazníky jako high quality. to samé fičí v US, i v tom pitomém New Yorku je pradoxně více farmers markets než v celé ČR...
 • GurmetKlub.cz  - Nechapou podstatu
  O propagaci lokalne pestovanych produktu by se mel starat sam farmar - velmi komplikovane, dale rekneme ovocnarkska unie - neuvedomuji si situaci / nemaji na to finance a v neposledni rade stát. Jedina moznost jak na trhu s CR produkty, je prodavat kvalitu, mistni speciality, dodat cele procedure "opravdovost". Konat jarmarky, trhy... Mit sveho oblibeneho zelinare, reznika... Vetsina populace je totalne zdegenerovana.. a kdyz ma na predplatne UPC a HBO, vystaci si klidne s cinskym cesnekem a polskou hruskou:(( Dle meho by mel zasahnout stat. Kolik financi bylo zcela zbytecne proinvestovano na ruzne "klasy".. Najdeme si vyrobky.. a budme na ne opravnene pysni..
 • pan Cuketka  - hm
  no..., aspoň můžeme mezitím čubrnět na pěkné obrázky .)
 • iva  - Prazska trznice
  zkusil jste nekdy po ranu Prazskou trznici v Holesovicich? Tam je jeste k sehnani ovoce+zelenina od domacich pestitelu. Akorat se pripravte na to, ze tam budete preskakovat pres hordy duchodcu a jejich tasek na koleckach...
 • Ondrej - GurmetKlub.cz  - Re: Prazska trznice
  iva: Holesovickou trznici znam.. a bohuzel znam i jeji odvracenou stranu v podobe "duchodcovskych bojuvek" :-) No a jelikoz po Praze jezdnim vyhradne MHD.. nemam o na trati Vltavska - Trznice nouzi o radu velmi pikantnich zazitku :-) Na druhou stranu si rikam..lepsi, kdyz si ta babicka dojede pro pul kila rajcat pres celou Prahu do Holesovic, nez aby koukala doma na televizi :-)
Komentářů (8)