Fotomedailónek: Mistr kávy 2006 František Roháček
Sobota, 03 Březen 2007 15:03

Fotomedailónek: Mistr kávy 2006 František RoháčekReportáž z finále soutěže Mistr kávy máme úspěšně za sebou, nicméně nebylo by od věci si podrobně představit vítězného baristu Františka Roháčka z kladenského Zanzi baru. V jeho vystoupení byly čitelné letité barmanské zkušenosti v kombinaci s baristickou virtuozitou. Lehkost s jakou připravoval soutěžní cappuccino mě doslova a do písmene uchvátila. V dnešním článku jsem pro vás připravil fotomedailonek Mistra kávy ČR.

 

Patnáct minut slávy

vitez mistr kavyKaždý barista měl k dispozici soutěžních 15 minut. Co všechno musel František Roháček splnit ve stanoveném limitu si můžete podrobně přečíst v reportáž z finále Mistra kávy 2006. Pozvolný začátek v rytmu hudby Boney M a přípravy čtyřech espress pokračoval mléčně krémovou fází zpěňování mléka a servírování cappuccina. Do nefalšovaného varu dostal okolní publikum až během přípravy volného nápoje. Barmanské kreace a shaker ve vzduchu s neúprosnou časomírou v zádech gradovaly servírováním „kávového koktejlu“ doslova v posledních dvou vteřinách patnáctiminutového limitu!


Volný nápoj

napojVítězný nápoj lze ochutnat přímo v kladenském Zanzi baru. Podařilo se mi zjistit, že se skládá z banánovo-smetanového krému, ochucených sirupů a silného espressa. Jmenuje se Gloria (podle hrocha v animovaném filmu Madagaskar) a svou zásluhu na jeho vývoji má údajně i syn Františka Roháčka:) Jakmile ho ochutnám, dám dispozici fotografii.

To by na úvod stačilo. Je čas přejít k fotografiím:)

Image

Image

Image

Image

Image

Image 

 Image

 Image

 

Bonusový materiál

fotoPřikládám dvě fotografie z plesu, kde Mistr kávy 2006 předváděl barmanskou fireshow. František si zjevně nezahrává jen s ledem a horkou vodou, nebojí se ani ohně :-)

Image

Image 

 

Upřímně gratuluji k vítězství!

 Ondřej - GutrmetKlub.cz

 

Články s podobnou tématikou 

REPORTÁŽ: Mistr kávy 2006 - Kvalifikace

REPORTÁŽ: Fotomedailonek: Mistr kávy 2006 - František Roháček

REPORTÁŽ: Mistr kávy 2006 - Finále

 

Líbil se vám článek? Zalinkujte ho klinutím na ikonku pro další čtenáře :-)

pošli na vybrali.sme.sk
Přidat komentář
  • Laaja
    Na tom plese jsem byla, to byl nejakej maturitak.. loni? Jinak dotycneho jsem v Zanzibaru jeste nevidela tak nevim.
  • Ondrej - GurmetKlub.cz  - Upresneni
    Laaja: Je to tak:) Fireshow pochazi z lonskeho maturitniho plesu kladenskeho gymnazia, kde jsem fotil. Jinak "Mistra kavy" lze v Zanzi zastihnout prevazne v dopolednich hodinach:) Osobne jsem ho kavu pripravovat nevidel...
Komentářů (2)