FOTOREPORT: Toulání po moravských vinařstvích
Středa, 13 Září 2006 00:00

PHOTOBLOG: Toulání po moravských vinařstvíchBlíží se doba vinobraní a tak jsem si pro vás přichystal fotoreportáž z letní akce VínoTour 2006. Během několika dní se mi podařilo navštívit pěknou řádku vinařství, poznat mnoho velmi příjemných lidí a ochutnat nejedno skvělé víno. V dnešním článku budete moci nahlédnout do vinařství Tanzberg, Kovacs, Winberg a vinného sklepa rodiny Zatloukalových. Bylo krásné zjistit, že víno není o "kvalitě hroznů a zbytkovém cukru", ale hlavně o lidech kolem něj. A o tom to je....

 

Vinařské potřeby

Potřebujete si koupit láhve, zátky nebo jen sháníte vinné kvasnice a postřik proti plísním? 

Image

Image 

 

Vinařství Tanzberg

Známé vinařství produkující velmi kvalitní vína v nezaměnitelných lahvích. Budova na fotografii je ve skutečnosti několik let stará novostavba.

Image

Image

Image

 

Vinařství Winberg Mikulov

Náhodou jsme natrefili na pana majitele a bylo nám umožněno nakoupit přímo ve skladu za více než sympatické ceny.

Image

Image

 

Vinařství Šustera

Do tohoto sklepa jsme se dostali úplnou náhodou. Pan vinař měl trošku problém s označováním jednotlivých lahví. Domácí degustace bude velkou neznámou :-)

Image

Image 

 

Vinařství Kovacs

Zde máte možnost nakouknout do zákulisí finálního procesu lahvování a expedičního skladu.

Image

Image

Image

 

Vinařství Zatloukal

vinoMalé pavlovské rodinné vinařství vedené neuvěřitelně sympatickým panem Zatloukalem nám umožnilo prožít krásný večer plný maximálně přátelské atmosféry. Pan Zatloukal se rozpovídal o svých pokusech s výrobou cuvé (mimochodem velmi podařenou) a hledáním jejich jmen. Naprosto fantastická byla i jeho manželka - paní Zatloukalová, která nám povyprávěla o strastech rodinného pěstování vinné révy.

Image

Image

Image

Image

Image

 

nabidkaVečer jsme strávili v restauraci (kulturním centru), které vlastní syn pana Zatloukala. Shodou okolností se zde konala vernisáž koláží mně neznámého rakouského umělce. A právě zde se nám podařilo zastihnout pana Abrleho, výrobce BIOvína - REPORTÁŽ ZDE.

Image

Image 

 

A jako bonus přikládám jednu velmi inspirativní fotografii - s "vinnou výchovou" je třeba začít již od útlého věku :-)

Image 

 

Líbil se vám článek? Zalinkujte ho klinutím na ikonku pro další čtenáře :-) 

Přidat komentář
Komentářů (0)