Profesionální fotograf
Reportáž: Místní výstava vín - Napajedla
Úterý, 01 Květen 2007 00:00
Reportáž: Místní výstava vín - NapajedlaK pravidelným kratochvílím vinařů na Moravě patří jarní místní výstavy vín, tzv. košty. Jsou to akce s bohatou tradicí, oblíbené mezi širokou vinařskou i nevinařskou veřejností. Pro vinaře je zde příležitost pochlubit se vlastním vínem, které doma ve sklepě celý rok opatruje, pro milovníka vína je tu zase příležitost ochutnat spoustu zajímavých vín různých odrůd a různé kvality. Podrobnosti najdete v kompletní reportáži.
 
FOTOHÁDANKA: Kuchyňský pomocník jako odměna
Sobota, 28 Duben 2007 14:39
FOTOHÁDANKA: Kuchyňský pomocník jako odměnaPohodové sobotní odpoledne si zaslouží trávit nejen přípravou večerního grilování. Zabránit mentálnímu zakrnění a případnému nekontrolovanému přejídání má dnešní fotohádanka. Kromě alespoň minimálního  zamyšlení se, čeká na prvních šest úspěšných řešitelů praktická cena. Její přesnou specifikaci najdete až v kompletním článku. Odložte tenisové rakety a opalovací krémy, soutěž právě začíná.
 
RECENZE: Hospoda v Lucerně – Praha
Pátek, 27 Duben 2007 00:00

RECENZE: Hospoda v Lucerně – PrahaProhlížel jsem si strukturu recenzí podniků a zjistil, že v sekci hospody se nachází jediný článek a to z třeboňského pivovaru Regent. Posedlý touhou tento stav co nejrychleji změnit byla čtvrtá návštěva v Hospodě v Lucerně povýšena do stavu recenzního. Vzhledem k lokalitě se jedná o velmi zajímavý, kvalitní a cenově dostupný podnik. Pojďme se na něj podívat trošičku podrobněji. Milovníci pečených žebírek a tankové "Plzně" si přijdou na své.

 
TIP: Neapolská kavárna sto metrů od Národní
Úterý, 24 Duben 2007 00:00

TIP: Neapolská kavárna sto metrů od NárodníJestli za názvem článku hledáte přízemní SEO blouznění, musím vás zklamat. Cestou z recenze kavárny Savoy jsem úplnou náhodou narazil na nově otevřené take-away v ulici Na Perštýně. V Praze se zrodil první „coffee pub“ a jakkoli to zní hanlivě, opak je pravdou. Skvělá káva, která se ve zdejším podání dotýká podstaty italského způsobu konzumace espressa.

 
Vyhodnocení: Soutěž Champagne Castellane
Neděle, 22 Duben 2007 00:00

Vyhodnocení: Soutěž Champagne CastellaneOd ukončení soutěže uběhlo několik dní a po vyřešení problémů s tvorbou losovacího osudí vám přináším dlouho očekávané vyhodnocení a s tím související uveřejnění dvou šťastných výherců. Zájem ze strany čtenářů GurmetKlubu byl překvapivý. Do soutěžní schránky přišlo téměř 300 emailů. Všem zúčastněným děkuji za zaslané odpovědi. Výherce najdete po kliknutí na název článku.

 
INVENTURA: Ledničkové evergreeny na konci týdne
Pátek, 20 Duben 2007 00:37
INVENTURA: Ledničkové evergreeny na konci týdneV bleskovém skorothajském receptu přišla řeč na naše chrámy chlazené rozkoše – ledničky. Nedalo mi to a pustil jsem se do inventury doma dostupných potravin. Vzhledem k tomu, že se blíží konec týdne, není příliš z čeho vybírat. Když je nejhůř, udělá radost i domácí třešňový kompot. Ale i tak by šlo říct: špajzky a lednice všech domácností spojte se a nakrmte naše pracovním týdnem vyhladovělé krky.
 
 
RECEPT: Thajská lehce pikantní desetiminutovka
Úterý, 17 Duben 2007 00:00

RECEPT: Thajská lehce pikantní desetiminutovkaVčera jsem přišel domů, hladový, nervózní a s úplným minimem kulinářské invence. Jediná šance, jak zabránit zcela nekultivované „návštěvě“ ledničky, spočívala v bleskové přípravě něčeho přiměřeně delikatesního. Víkendový zbytek kuřecího masa a osamocený fenykl daly společně s několika dalšími ingrediencemi jako kokosové mléko a pikantní curry omáčka, vzniknout Thajskem navoněné nudlové desetiminutovce.

 
Pozvánka: Gastro Hradec 2007 – Mistr kuchař ČR
Neděle, 15 Duben 2007 11:23

Pozvánka: Gastro Hradec 2007 – Mistr kuchař ČRPostižen výpadkem internetu přidávám lehce opožděnou pozvánku na gastronomickou soutěž Gastro Hradec 2007. Klání kuchařů a cukrářů se zúčastňují jak profesionálové, tak studenti. Hlavní sál kongresového centra Aldis napěchovaný stovkami špičkově aranžovaných pokrmů. Hlavní chody, předkrmy, dezerty, kreativní cukrářství a mnoho dalšího vás čeká tento čtvrtek 19.4. jen a pouze v Hradci Králové.

 
Preview: Brasserie M - Bib Gourmand Restaurant
Středa, 11 Duben 2007 00:00

Preview: Restaurace Brasserie M – PrahaJak jsem slíbil v reportáži z tiskové konference Dne Francie v rámci veletrhu Vína & Destiláty, přináším malé preview z restaurace Brasserie M. Tento pražský podnik byl jako jeden ze tří z ČR uveden v aktuálním vydání průvodce Michelin. Získal ocenění Bib Gourmand za vynikající poměr mezi kvalitou a cenou poskytovaných gastronomických služeb. Ochutnané menu bylo připraveno v "burgundském stylu": šneci a hovězí na víně.

 
VELIKONOCE: Bochánek jako od maminky
Neděle, 08 Duben 2007 00:00

VELIKONOCE: Bochánek jako od maminkyMusím konstatovat, že jsem podlehl všudypřítomné velikonoční masáži a připravil pro vás recept pro mě v této době nejdůležitější. Neznám nic lepšího, než pozdní snídani složenou z několika plátků bochánku a sklenice čerstvého plnotučného mléka. Ruku v ruce s tím dostávám statut „škodné“ a přísný zákaz vstupu do spíže. Ještě, že to je jen jednou do roka. Tady jednou, podobná situace nastává i zimě. Vánočku já totiž tuze rád :-)

 
Reportáž: Den Francie - Veletrh Víno a Destiláty 2007
Pátek, 06 Duben 2007 00:00

Reportáž: Den Francie - Veletrh Víno a Destiláty 2007Kdo to ještě nezaregistroval, za necelých šest týdnů proběhne na pražském holešovickém výstavišti jubilejní 10. ročník odborného gastronomického veletrhu Víno & Destiláty. Pro tuzemské milovníky vína a ušlechtilého alkoholu je to akce s „povinnou“ účastí. Loni jsem byl premiérově přítomen za GurmetKlub a po letošních veletržních katastrofách se nemohu dočkat poloviny května a zahájení Vína & Destiláty 2007.

 
RECENZE: Outcafe Chocolate – Praha
Středa, 04 Duben 2007 00:00

RECENZE: Outcafe Chocolate – PrahaTip na podnik OutCafe vzešel z diskuzí zde na Gurmetovi. Vzhledem ke špičkovému zpracování domovských stránek kavárny se recenzní návštěva jevila jako čas ztrávený s relativně vysokým kvalitativním potenciálem. Ale jak to tak v životě chodí, "html snese" všechno a reálný prožitek se často odlišuje od teorií ovoněných představ. Pro OutCafe Chocolate to platí dvojnásob.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>