PREVIEW: Pivovar Regent - Třeboň
Středa, 09 Srpen 2006 00:00

RECENZE: Pivovar Regent - TřeboňPo recenzi restaurace Šupina přichází na řadu malé ohlédnutí za návštěvou pivnice třeboňského pivovaru Regent. První, co Vás při vstupu do areálu Regentu zaujme, je dvůr jako vystřižený z počátku dvacátého století. V rámci komplexu pivovaru najdete kromě firemní prodejny i originální pivnici, sklípek a rozlehlou terasu. Zvláště z terasy je krásný výhled do okolní zeleně a strávit zde s přáteli večer patří k mým oblíbeným  kratochvílím.

 
TEST: Čistý alkohol - potravina nebo chemikálie
Pondělí, 07 Srpen 2006 00:00
TEST: Čistý alkohol - potravina nebo chemikálieS nasazením vlastního života jsem pro vás otestoval 96% "alkoholový likér". Tento skvost pochází z Itálie, kde byl zakoupen v bezcelní zóně za v přepočtu několik desítek korun. Jeden můj kamarád má pro tuto delikatesu velmi specifické využití. Ledově vychlazenou jí podává jako wellcome drink zamaskovaný za "slabší vodku". To, co se následně odehrává ve tvářích konzumentů, mohl do této doby spatřit pouze profesionální travič.
 
RECENZE: Restaurace Šupina a Šupinka - Třeboň
Sobota, 05 Srpen 2006 00:00

Recenze Supina

Kdo by neznal Třeboň. Rok od roku krásnější a útulnější městečko na „jihočeské riviéře“. Mám pro toto místo zvláštní slabost, a tak se v sezóně neubráním minimálně dvěma jeho návštěvám. První z nich byla zakončena večeří v proslulé rybí restauraci Šupina. A stejně jako u recenze kavárny Ateliér v Pelhřimově, mohu i zde srovnávat. I v Šupině jsem se ocitl přesně rok od poslední návštěvy. Jak dopadla zdejší kuchyně v ročním srovnání? Zaslouží si Šupina pochvalu nebo pokárání?

 
Soutěž: Reverzní inženýrství pro kuchaře
Středa, 02 Srpen 2006 00:00

První soutěž GurmetKlub.cz je tady. Historicky prvního výherce čeká luxusní čokoládové opojení ve formě 85% čokolády Lindt. Pravidla najdete v článku. Hrajte a vyhrajte!

Image 

 
POZVÁNKA: Oslavy sv. Vavřince 2006 - Kladno
Pondělí, 31 Červenec 2006 17:35

Dne 5.8.2006 proběhne v centru Kladna další ročník oslav sv. Vavřice. Patron kuchařů převezme záštitu nad kuchařskými exhibicemi a soutěžemi. Zúčastnit se mohou jak profesionálové, tak všichni kolemjdoucí. Bližší informace a harmonogram akce je ke stažení zde. GurmetKlub.cz pro vás chystá reportáž. Foto převzato z www.akc.cz

Image
 
 
RECEPT: SkoroKulajda s čerstvým koprem
Neděle, 30 Červenec 2006 00:00

RECEPT: SkoroKulajda s čerstvým koprem

Už se opakuji, ale současné počasí nemůžu ohodnotit jinak, než citací okřídlené věty: „Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastný.“ Teplotní rekordy si hrají na honěnou a tak jsem pro vás připravil recept na osvěžující skoroKulajdu neboli bílou mléčnou polévku. Konzumovat ji lze nejen teplou, ale i vlažnou a v některých případech dokonce i studenou. Příprava je  velmi jednoduchá a nenáročná na suroviny.

 
RECENZE: Kavárna Caffe Ateliér - Pelhřimov
Středa, 26 Červenec 2006 00:00

RECENZE: Kavárna Caffe Ateliér - Pelhřimov Kavárnu Caffe Atelier najdete na hlavním pelhřimovském náměstí. Vaří zde Lavazzu a rozhodně ne špatně. A hlavně, mohu srovnávat. První epresso z Atelieru jsem měl možnost ochutnat na den přesně před rokem. V dnešní době co měsíc nových receptur a ještě krémovějších konzistencí je příjemné zjistit, že rok je „dlouhá doba“ a není během něj třeba třikrát změnit značku kávy. Více v článku.

 
PHOTOBLOG: Jihočeské toulání
Pondělí, 24 Červenec 2006 00:00
PHOTOBLOG: Jihočeské touláníNejen "jídlem je člověk živ". A tak jsem se rozhodl, že v pauzách mezi jednotlivými "přísně" gastronomickými příspěvky tu a tam uveřejním několik fotografií z mých "Gurmetích cest". Všechny prezentované fotky vznikly během nedávné jihočeské expedice. Každá z nich v sobě skrývá unikátní minipříběh. Jednoduše řečeno, Jižní Čechy jsou mají své kouzlo a já se jím rád znova a znova nechávám podmaňovat, ovládat..mámit.
 
RECEPT: Tuňákové penne Tonnino
Sobota, 22 Červenec 2006 00:00

RECEPT: Tuňákové penne TonninoPosledních několik dní je takové nesnesitelné horko, že se stravuji téměř výhradně stylem ref2Mrefrigerator to mouth. Bohužel i zeleninové saláty se časem přejí a střídat obden tzaziki s caprese mě začalo malinko nudit. Stižen monstrózní chutí na „normální jídlo“ padla volba na těstovinovou klasiku – penne s tuňákem. Příprava je relativně jednoduchá, rychlá a nenašpiní se při ní moc nádobí. Podrobnosti a fotografie najdete v článku.

 
TEST: Souboj rybích polévek - Třeboň
Čtvrtek, 20 Červenec 2006 00:00

TEST: Souboj rybích polévek - TřeboňOdhaduji, že pro většinu populace je rybí polévka „téma“ čistě vánoční. Ne však pro GurmetKlub.cz. Během návštěvy Třeboně jsem se rozhodl udělat minitest rybích polévek. Jako etalon jsem si stanovil babiččinu „Vánoční rybí polévku“. Bohužel musím konstatovat, že žádná ze soutěžících se v celkovém srovnání nedostala výš, než na hranici pomyslných 65% „etalonu“. Více v článku.

 
PHOTOBLOG: Havelský trh v detailech
Středa, 19 Červenec 2006 00:00
PHOTOBLOG: Havelský trh v detailechHavelský trh byl dlouhá léta jediným místem v centru Prahy, kde bylo možné nakoupit čerstvou zeleninu a ovoce. V současné době okupují většinu stánků podivní prodavači pochybných suvenýrů. Zbylí zelináři nabízejí až na jeden-dva případy zcela totožné zboží. Doufám, že fotografie na vás budou působit aspoň o řád lepším dojmem, než na mě "havelská realita". Vítejte ve světě ovoce a zeleniny :-)
 
Kde nakupovat: Prodejna sýrů - Jihlava
Úterý, 18 Červenec 2006 00:00

Kde nakupovat: Prodejna sýrů - JihlavaMám velký sen. Provozovat obchůdek specializovaný na prodej delikates. Bohužel si plně uvědomuji, jak nereálné to je přání. O to více mě překvapila náhodně objevená jihlavská „sýrová speciálka“. V boční uličce vzdálené cca sto metrů od hlavního náměstí nalézají místní labužníci vše, po čem jejich mlsné jazýčky byť jen zatouží. Strukturovaná a velmi obsáhlá, taková je zdejší nabídka sýrů.

 
RECENZE: Restaurace U Bazalů - Lechovice
Neděle, 16 Červenec 2006 20:35
ubazaluNejlepší způsob, jak získat tip na kvalitní restauraci, je zeptat se „místních“. K návštěvě nám byla doporučena restaurace U Bazalů v Lechovicích - podnik proslavený vynikající, nešizenou a cenově více než dostupnou kuchyní. U Bazalů jsou známí špičkovou přípravou pečeného vepřového kolena, na které se sjíždějí jedlíci z širokého okolí. Na následujících řádcích vás čeká možnost jedinečné virtuální ochutnávky. Nově i s exkluzivní reportáží z kuchyňského zákulisí. Račte vstoupit.

 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>