RECENZE: Best Western Tulipán **** – Slovensko
Čtvrtek, 21 Září 2006 00:00

RECENZE: Best Western Tulipán – SlovenskoDost bylo jelítkových prejtů a polévek z krabice. Následujících několik článků budu věnovat výhradně tématům s „přidanou pozitivní hodnotou“. Na rozehřátí vás čeká recenze špičkové restaurace ze slovenské Tatranské Lomnice. Ta je součástí nově otevřeného čtyřhvězdičkového hotelu Tulipán (zařazeného v sítí Best Western) a rozhodně má co nabídnout i té nejnáročnější klientele. Podrobná recenze vás čeká v článku. Dobrou chuť :-)

 
TEST: Jelítkový prejt v plechovce – Jídlo? To stěží!!
Úterý, 19 Září 2006 00:00

TEST: Jelítkový prejt v plechovce – To lze jíst??Na základě velkého ohlasu na recenzi hotové polévky Vitana vám přináším test, dle mého názoru, té nejodpornější potraviny, jakou jsem kdy v životě viděl. Obsah plechovky mě zcela konsternoval.. Napadá mě jediné slovo.. HNUS. Doufám, že se tímto testem dotknu pomyslného „gastronomického dna“ a nic horšího už v životě neochutnám. Co dodat, pokud máte silný žaludek, račte vstoupit do světa, kde vládne Zvrat Kin..

 
Reportáž: Biojarmark Toulcův dvůr 2006
Pondělí, 18 Září 2006 00:00

Reportáž: Biojarmark Toulcův dvůr 2006 Nejen, že jsem dohnal resty v podobě reportu z Biodožínek, ale dokonce se mi podařilo zpracovat i  proběhnuvší BIOjarmark konaný v pražském Toulcově dvoře. Oproti Nenačovicím probíhaly zdejší slavnosti v řádově „uvolněnější“ atmosféře. Navštívil jsem řadu velmi zajímavých stánků a s několika „jarmarečníky“ si výtečně popovídal. V článku vás čeká informační nášup, račte ochutnat :-)

 
Reportáž: Biodožínky v Nenačovicích
Neděle, 17 Září 2006 00:00

Reportáž: Biodožínky v NenačovicíchDruhá zářijová neděle proběhla zcela ve znamení Měsíce Biopotravin. V Nenačovicích proběhly biodožínkové slavnosti spojené s oslavou 15. narozenin firmy Country Life. Akce se konala v prostoru farmy a návštěvníci mohly nejen ochutnat a zakoupit řadu výrobků v BIOkvalitě, ale zároveň jim bylo umožněno nahlédnout do zákulisí zdejší pekařské výroby.

 
RECEPT: Kuřecí steak tak trochu na červeno
Pátek, 15 Září 2006 00:00
RECEPT: Kuřecí steak tak trochu na červenoKuřecí prsní řízky nepatří k mým oblíbeným typům masa. Ale co nadělám, v ledničce se povalují již několik dní a na mě přišel hlad monstrózních rozměrů. Jako přílohu jsem zvolil na přípravu nenáročné těstoviny, přesněji špagety značky Agnesi. Za 20 minut je hotové jak maso, tak příloha. A to je u mě zásadně důležitý parametr. Pokud vařím víc jak půl hodiny, "nacpu se" během přípravu oběda tak, že hotové jídlo musím doslova rozdat:)
 
FOTOREPORT: Toulání po moravských vinařstvích
Středa, 13 Září 2006 00:00

PHOTOBLOG: Toulání po moravských vinařstvíchBlíží se doba vinobraní a tak jsem si pro vás přichystal fotoreportáž z letní akce VínoTour 2006. Během několika dní se mi podařilo navštívit pěknou řádku vinařství, poznat mnoho velmi příjemných lidí a ochutnat nejedno skvělé víno. V dnešním článku budete moci nahlédnout do vinařství Tanzberg, Kovacs, Winberg a vinného sklepa rodiny Zatloukalových. Bylo krásné zjistit, že víno není o "kvalitě hroznů a zbytkovém cukru", ale hlavně o lidech kolem něj. A o tom to je....

 
TEST: Hotová polévka Vitana Selection
Pondělí, 11 Září 2006 00:00

TEST: Hotova polévka Vitana SelectionPravděpodobně neexistuje Čech, který by v životě alespoň jednou neochutnal instantní polévku. Vždyť je to tak jednoduché: rozmíchat ve vodě, pět minut vařit a podávat. Osobně jsem velký odpůrce čehokoli instantního a razím heslo, že je lepší kus dobrého chleba, než talíř zaPětMinutDelikatesy. V dnešním testu udělám výjimku a předvedu vám novinku společnosti Vitana hotová polévka v krabici.

 
NÁZOR: Hudba v restauraci – dobrý sluha, zlý pán
Sobota, 09 Září 2006 00:00

NÁZOR:  Jídlaso a hudba – dobrý sluha, zlý pánVlivů psychologicky ovliňující výsledný gastronomický zážitek je několik. Mezi ty nejznámější patří (v případě, že mluvíme o návštěvě restaurace) kvalita obsluhy, interiér restaurace a čistota toalet. Na mě ale působí ještě jeden prvek a tím je „zvuková kulisa“. Mnoho restauratérů tento fakt naprosto opomíjí, nebál bych se užít slova – ignoruje. Hudba je trochu jako víno. Ke každému pokrmu a prostředí se hodí jiný žánr. Pojďte se společně trochu zamyslet nad tím.. jak chutná hudba...

 
TEST: Avokádový olej - PREMIÉRA V ČR
Čtvrtek, 07 Září 2006 00:00
TEST: Avokádový olej - PREMIÉRA V ČRV dnešním testu vám představím novozélandský panenský avokádový olej od firmy Olivado. A to jako první médium v ČR! Použití avokádového oleje pro potravinářské účely je novinka a náš trh patří mezi první v Evropě, kde lze takový produkt zakoupit. A jaký avokádový olej je? Má jemnější aroma než jeho olivový „bratříček“, obsahuje velké množství nenasycených kyselin, vitamínů a umožňuje tepelnou úpravu až do teploty cca 255 oC!
 
 
RECENZE: Culinaria - Gourmet Fastfood
Úterý, 05 Září 2006 00:00
RECENZE: Culinaria - Gourmet FastfoodRestaurací, kaváren a podobných podniků, které dokážou uspokojit náročného pražského gurmeta je nepočítaně. Co ale, kdyby zákazník chtěl po výtečném obědě nějakou z dobrot přinést ochutnat manželce? Nebo jinak, kdyby si inspirován nabídkou delikates světoznámých výrobců rozhodl dát lehký oběd - například neodolatelný sendvič s roastbeefem a jablečno-celerový džus? Je Culinaria stále obchod nebo už restaurace?  Odpovědi naleznete v recenzi.
 
Reportáž: Likérka Hill's - příběh nejen o Absinthu
Pondělí, 04 Září 2006 00:00
Reportáž: Likérka Hill's - příběh nejen o AbsinthuKdo by v dnešní době neznal Absinth. Tajemná typicky nazelenalá tekutina proslulá jako múza umělců a bohémů počátku dvacátého století. V současné době lze na našem trhu vybírat z nepřeberného množství značek. Ale prvenství ve výrobě Absinthu v České Republice patří jen a pouze likérce Hill´s z Jindřichova Hradce. GurmetKlub pro vás během svých „jižních“ toulek Jindřichův Hradec navštívil a během schůzky s majitelkou paní Musialovou, zaznamenal řadu velmi zajímavých informací nejen o Absinthu. 
 
VIDEOBLOG: Reklamy na jídlo z doby minulé
Neděle, 03 Září 2006 00:00
VIDEOBLOG: Reklamy z doby minuléNa blo(ku) Filipa Rožánka jsem narazil na krásně ucelenou sbírku historických televizních reklam. A co mě zaujalo nejvíc, nacházelo se zde i několik "potravinových exemplářů".  Ty nejlepší z nich vám představím v dnešním článku. Můžete se těšit na reklamy následujících produktů: Jo Jo Marshmallow, zelný salát Merkur, džusy Disko, melouny, Olomoucké syrečky, párky Bivoj, Pizzu od Vitany a ovocné knedle. Nevím jak u vás, ale u mě vedou párky Bivoj :-) Více v článku.
 
TELEVIZE: Kluci v akci – co je moc, to je moc
Pátek, 01 Září 2006 00:00

TELEVIZE: Kluci v akci – co je moc, to je mocSouhrou náhod jsem se v dnešních odpoledních hodinách stal svědkem vysílání „kuchařské show“ - Kluci v akci. Jednalo se o reprízu dílu ze dne 27.2.2006 s názvem – Studentská. K pořadu jako takovému mám řadu výhrad. Na jednu stranu si cením snahy vytvořit českou mutaci svěže moderovaného pořadu typu „Duo - Jamie Oliver“, na druhou mě provokuje často až násilná snaha být maximálně free, in a cool. Pohár trapnosti přetekl a GurmetKlub.cz tak obdržel první kritický článek.

 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>