VÍNO: Beaujolais Nouveau Est Arrivé
Středa, 15 Listopad 2006 00:00
VÍNO: Beaujolais Nouveau Est ArrivéKdyž se mi dostane do rukou sklenička mladého Beaujolais, kladu si otázku, jestli je toto víno synonymem kvalitního, tradičního a poctivého francouzského vína nebo je prototypem marketingově veleúspěšného vinařského projektu. Pravdu nacházím někde uprostřed. Ale ať už se na Beaujolais koukáte jakkoli, vždy se jedná o příležitost setkat se se svými přáteli, které se vám nedaří zastihnout v běžném shonu všedních dnů. Více v článku.
 
EXKLUZIVNĚ: Svatomartinské posvícení 2006
Pondělí, 13 Listopad 2006 00:00

REPORTÁŽ: Svatomartinské posvícení 2006Letošní Svatomartinské posvícení jsem strávil v pražském Hotelu Regina. Kromě „husích hodů“ zde proběhla řízená degustace prvního ročníku (2005) vín nového vinařství Galant. Odborný komentář k jedenácti ochutnávaným vzorkům poskytoval ing. Zdeněk Peřina a celým večerem hosty provázela cimbálová hudba Kasanica. Akce se velmi povedla a v následujícím článku jsem pro vás připravil detailní reportáž s 20 fotografiemi. Račte vstoupit a ochutnat.

 
Cheesy: První sýrový butik v Praze
Pátek, 10 Listopad 2006 00:00

Cheesy:  První sýrový butik v PrazeJsou tomu čtyři týdny, co byl na Letenském náměstí otevřen první pražský „sýrový butik“ Cheesy. Nabídkou produktů a formou jejich prezentace se stává první vlaštovkou v oblasti „sýrových speciálek“ v ČR. S nasazením vlastních chuťových buněk jsem pro vás připravil detailní představení tohoto smělého, a k velkému úspěchu „odsouzeného“, podnikatelského záměru. Hned na první pokus jsem utratil přes dvěstě korun.. A stálo to za to!

 
TEST: Sádlo – Kdo maže, ten jede
Čtvrtek, 09 Listopad 2006 00:00

TEST: Sádlo – Kdo maže, ten jedeJe tomu cca týden, co vyšel jsem uveřejnil test másel a margarínů. V tom shonu jsem zapomněl na jednu velmi důležitou alternativu k zmíněným mléčnému tuku a olejům. Tím neznámým není nikdo jiný než obyčejné vepřové sádlo. Živočišný tuk se dlouhodobě pohybuje na okraji „gastronomické společnosti“. Já se na sádlo rozhodně přes prsty nekoukám, naopak. V situacích, kdy je namazané na čerstvém chlebu nebo se na něm smaží řízky, mu vzdávám tichý hold. Sádlu 3x zdar! :-)

 
RECENCE: Restaurace Pravěk – Praha
Úterý, 07 Listopad 2006 00:00

RECENCE: Restaurace Pravěk – PrahaDalší recenzetní nášup jsem pro vás vytvořil v pražské restauraci Pravěk. Přesněji řečeno v jedné z jejích filiálek v ulici Milady Horákové. Restaurace se honosí přívlastkem „jeskynní“ a snaha o stylizaci se odráží nejen v interiéru, ale i v názvech pokrmů. Pravěk jsem si vybral hned z několika důvodů. Zaujalo mě atypické zpracování interiérů, relativně dobré reference na kvalitu pokrmů a perfektně fungující "pravěké" internetové stránky.

 
VÍNO: Úvod do testování vín
Neděle, 05 Listopad 2006 00:00

VÍNO: Úvod do testování vínV sekci Víno na GurmetKlubu by se nemělo jen filozofovat o víně a vinařích, ale měly by se zde objevit také praktické testy nebo řekněme recenze vín, které si může každý čtenář „ošahat“ a zdegustovat sám doma. Úkol pro mne jako „testéra“ zdá se být jednoduchý. Koupit láhev vína dle určitého klíče v běžném obchodním řetězci, zhodnotit obsah láhve podle nějakého transparentního systému a vynést závěrečný verdikt.

 
REPORTÁŽ: Cukrář roku 2006
Pátek, 03 Listopad 2006 00:00

REPORTÁŽ: Cukrář roku 2006 Druhý díl reportáže z veletrhu HORECA se ponese na sladké vlně finálového klání soutěže Cukrář roku 2006. Tradiční akce organizovaná Asociací Kuchařů a Cukrářů tímto vrcholila finálovým kolem, kterého se zúčastnilo osmnáct nejlepších ve dvou kategoriích – junior, senior. Zachytil jsem pro vás několik velmi neobvyklých situací a soutěžícím doslova koukal pod „nůž“. Velká škoda, že soutěžní "dortíky" nebyly k ochutnání. Jedlo se jen očima.

 
SOUTĚŽ: Litr Grant's - aneb gurmetí Skotské střiky
Středa, 01 Listopad 2006 00:00

SOUTĚŽ: Litr Grant's - Skotské střikyPo dlouhé době je tu další soutěž GurmetKlub.cz .Pro výherce mám přichystaný litr. Přesněji řečeno litr skotské whisky Grant's. Vyhrát ji může kdokoli (starší 18ti let), kdo splní soutěžní úkol. To by samo o sobě bylo docela málo. Lahev dostane logicky ten(ta) nejlepší. Na úvod prozradím, že soutěžní úkol bude lehce kreativní a pro někoho i trošku delikátní. Jste zvědaví? Podrobnosti naleznete v článku. VSTUP OD 18 LET.

 
TEST: Máslo nebo margarín, co je lepší?
Pondělí, 30 Říjen 2006 00:00

TEST: Máslo nebo margarín, co je lepší?Troufnu si tvrdit, že v našich domácnostech stále převládá návyk mazat veškeré pečivo nejprve „tukem“. Takzvaný chléb s máslem pravděpodobně hned tak z našich stolů nezmizí a tudíž nebude od věci podívat se podrobněji na problematiku másel a jejich náhražek. V testu najdete nejen informace ohledně jejich skutečného složení, ale i test čtyř výrobků – dvou másel a dvou margarínů. Kdo zvítězil, se dozvíte v článku.

 
REPORTÁŽ: Veletrh HORECA 2006
Pátek, 27 Říjen 2006 00:00

REPORTÁŽ: Veletrh HORECA 2006Ve dnech 24-26.10.2006 proběhl v pražském Veletržním paláci veletrh HORECA věnovaný gastronomii a hotelnictví. Pokud vás zarazila úvodní fotografie, rád uvedu důvod jejího zveřejnění. Tato hosteska zvítězila v mé soukromé soutěži o nejznuděnější osobu na veletrhu. Konečně pracovat ve stánku s disko technikou není v případě gastroveletrhu žádná „výhra“. Podrobnosti o veletrhu a podrobné informace o těch nejzajímavějších exponátech naleznete v článku.

 
RECEPT: Ovesný koktejl – Nebojme se ho!
Středa, 25 Říjen 2006 00:00

RECEPT: Ovesný koktejl – Nebojme se ho!Dokážu si živě představit váš mírně vyděšený pohled po přečtení názvu dnešního receptu. Když se k tomu přidá možná až příliš detailní záběr na jednoho z hlavních aktérů celého článku, jistě řada z vás zaváhá, zda má vůbec cenu pokračovat v jeho čtení. Musím vás uklidnit. Ovesný koktejl je nejen zdravý, ale také mooc dobrý. Slušelo by se předeslat, že chutná sladce a voní po skořici a vanilce. Chcete vědět víc? Tak račte vstoupit:)

 
RECENZE: Potrefená Husa – Praha
Pondělí, 23 Říjen 2006 00:00

RECENZE: Potrefená Husa – PrahaPo skličující recenzi pizzerie Pardino jsem pro vás připravil test restaurace Potrefená Husa. V podstatě se jedná o „značkovou hospodu“ pivovaru Staropramen, jakých je po republice už několik. Recenzí prošla filiálka v pražských Dejvicích. Široká nabídka piva a zajímavých pokrmů dělá z „Husy“, po „papírové“ stránce, podnik hodný návštěvy. Jestli si takové hodnocení opravdu zaslouží, se dočtete v článku.

 
ÚVAHA: Investice do vína
Neděle, 22 Říjen 2006 10:11
ÚVAHA: Investice do vínaZ vlastní zkušenosti vím, že investice do výsadby vinice není zrovna výnosným obchodním záměrem, zvlášť když nemáte k dispozici pěkných pár hektarů pozemků ve viniční trati. V denním tisku i na internetu jsem našel několik návodů a rad jak investovat do vína a dokonce se zde hovoří o finančním zisku. Celá problematika je ale mnohem složitější. Představa o snadném miliónovém businessu je bohužel mylná.  Víno nejsou diamanty!
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>