RECENZE: Radniční sklípek – Litoměřice
Pátek, 19 Leden 2007 00:00

RECENZE: Radniční sklípek – LitoměřiceTento týden byl tak hektický, že jsem se málem nedostal k napsání následujícího článku. Celé úterý jsem strávil v Litoměřicích a kromě recenzované restaurace Radniční sklípek jsem navštívil další dva podniky – kavárnu a bar. V těchto dvou případech si budu muset vystačit jen se psaným slovem, zato ve sklípku již plně „úřadoval“ fotoaparát. Salát doplnila vepřová panenka plněná sušenými švestkami a delikatesní káva Corsini. Podrobnosti v recenzi.

 
ČAJ: Čajová konvice na tři způsoby
Úterý, 16 Leden 2007 00:00
Image
 
OMG: Jak se ze mne stala ústředna
Sobota, 13 Leden 2007 00:00

OMG: Jak se ze mě stala ústřednaDivný nadpis, říkáte si. Provozovaní GurmetKlubu s sebou kromě davů rozdováděných fanynek,  studentek středních hotelových škol, přináší i řadu stinných stránek. Tou nejpodivnější je nedobrovolná spolupráce se službou O2 Asistent. Její operátoři se zřejmě mají, dle korporátního manuálu, snažit klientovi vyhovět za každou cenu. Ale proč do toho proboha „tahají“ mě?!? No.. jak se do lesa volá, tak se za lesa ozývá. Šokující podrobnosti naleznete v článku!

 
RECENZE: Žlutá pumpa – Praha
Středa, 10 Leden 2007 00:00

RECENZE: Žlutá pumpa – PrahaNa Žlutou pumpu jsem, společně s několika dalšími podniky, dostal tip během nedávné kávové degustace. Nabídka a informace o cenové kategorii pokrmů mi poskytla „pumpácká“ internetová prezentace. Malinko mě překvapila absence fotografií interiéru, tvůrce zřejmě preferoval osobní zkušenost návštěvníka:) Ve Žluté pumpě připravují pokrmy mexické kuchyně a nutno předeslat, že na svou kategorii velmi dobře.

 
INSIDER: Aneb tak trochu ze zákulisí
Neděle, 07 Leden 2007 00:00

INSIDER: Aneb tak trochu ze zákulisíS příchodem nového roku jsem se rozhodl udělat pořádek v gurmetí „fotobance“. Procházel jsem adresáře s fotkami a třídil.. mazal.. archivoval. Během této velmi nezáživné avšak nutné práce se mi podařilo narazit na řadu velmi zajímavých záběrů, které neměly a často ani nemohly spatřit stránky GurmetKlubu. Zapomenuté recepty, tajné lásky, neuveřejněné recenze, o tom všem bude dnešní článek. Uvidíte i první fotografii vyfocenou pro GK, nejvíce fotografovaný objekt a mnoho dalšího.

 
DIETA: Od zítřka hubnu I.
Čtvrtek, 04 Leden 2007 00:00

DIETA: Od zítřka hubnu I.Okřídlená věta velké části nejen naší populace a zároveň nejhorší alibi všech dob. V současné povánoční době zavalené předsevzetími všech možných i nemožných typů je hubnutí skutečným evergreenem. Jelikož mám s tímto fenoménem osobní zkušenost, rozhodl jsem se napsat následující definitivně nízkotučný a přesto vysoce „výživný“ článek. V prvním díle si posvítíme na takové to začátečnické hubnutíčko, tak račte vstoupit. Všichni hladoví dostanou dárek.

 
GurmetKlub06: Bylo je a bude
Neděle, 31 Prosinec 2006 00:00

GurmetKlub06: Bylo je a bude Je to tady, konec roku 2006 se nezadržitelně blíží. GurmetKlub za sebou má šest měsíců ostrého provozu. Nehodlám zde vypisovat statistická data typu, kolik článků bylo napsáno, fotografií pořízeno, nocí probděno a kJ zkonzumováno:) Snědlo se toho na můj vkus až moc. Když k tomu připočtu omezenou pohyblivost způsobenou vysedáváním před počítačem a postáváním u plotny, mám tu rázem námět na novoroční  „slib tělu“.

 
RECEPT: Sváteční kachna s šouletem
Pátek, 29 Prosinec 2006 11:44

RECEPT: Sváteční kachna s šouletemŠtědrý den je minulostí, na boží hod se nám podařilo vytrávit a tak nic nebrání tomu si na Štěpána užít pořádné kJ orgie :-) Na popud jednoho čtenáře jsem připravil šoulet a k němu pečenou kachnu s kouskem vepřového. Šoulet, původem židovské jídlo, patří svým složením k vydatným a zároveň zdravým pokrmům. V gastroliteratuře i na internetu lze najít velké množství jeho modifikací. Nicméně jedno je neměnné, základním kamenem je hrách a kroupy. Další podrobnosti v článku.

 
DÁRKY: New Year's Eve Gourmet accessories
Úterý, 26 Prosinec 2006 00:00

DÁRKY: New Year's Eve Gourmet accessoriesTak to je za námi. Dárky jsou rozbaleny, štědrovečerní tabule sklizeny. No a jelikož s vánočními svátky souvisí i blížící se konec kalendářního roku, rozhodl jsem se vám ukázat několik vyloženě silvestrovských specialit. Část z nich byla vytažena z úkrytu smrkových větví, část se na svůj osud připravovala již delší dobu. Kromě šampaňského se můžete pokochat kaviárem a kusem sýru Maasdam + BONUS.

 
PF07: Šťastné, klidné a veselé
Neděle, 24 Prosinec 2006 12:31

Image 

 
ÚVAHA: Moravská vína versus Evropa
Čtvrtek, 21 Prosinec 2006 00:00
ÚVAHA: Moravská vína versus EvropaPsát na toto téma je dnes oblíbenou záležitostí a já se nechci pouštět do dalších výčtů úspěchů a neúspěchů tuzemských vín, do srovnávání ploch vinic jednotlivých zemí a produkce vína na jednoho obyvatele. Stačí kliknout na webovou adresu svcr.cz a každý čtenář má podrobné informace od Svazu vinařů ČR. Je jisté, že moravská vína, potažmo i česká vína, mají potenciál na to, aby se prosadila na evropském trhu.
 
KÁVA: Voňavá degustace fairtrade kávy
Úterý, 19 Prosinec 2006 00:00

KÁVA: Voňavá degustace fairtrade kávy V návaznosti na vyhodnocení poslední gurmetí soutěže proběhla ochutnávka fairtrade kávy za odborného „dozoru“ pana Bilíka. Na každého z účastníků/účastnic čekalo šest vzorků v espresso přípravě a jako bonus zdejší neopakovatelné cappuccino. K mému překvapení se akce protáhla na bezmála čtyři hodiny čistého času a tudíž lze hovořit o velmi příjemném a nadstandardně kávovém dopoledni. V článku na vás čeká velké množství fotografií jak z přípravy jednotlivých vzorků, tak z jejich ochutnávání.

 
RECEPT: Pečeme vánoční cukroví
Neděle, 17 Prosinec 2006 00:00

RECEPT: Pečeme vánoční cukrovíSpecifikem dnešního lehce vánočního článku je to, že se v podstatě nejedná o recept v pravém smyslu slova. Velmi rád se s vámi podělím o libovolný návod.. jakoukoli zkušenost. S jednou výjimkou, tou je vánoční cukroví. Používané receptury si uchováváme jako rodinné „dědictví“. Vám nabízím aspoň několik voňavých fotografií z výroby nejen lineckého cukroví. Čtenářům prozradím, že letos nechystáme víc, než čtyři druhy.

 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>