REPORTÁŽ: Mistr kávy 2006 – FINÁLE
Čtvrtek, 01 Březen 2007 21:37

REPORTÁŽ: Mistr kávy 2006 – FINÁLEA je to tady. Mistr kávy zakončil letošní ročník již tradičním finálovým kláním, které proběhlo v rámci veletrhu Apetit. Den „D“, pro všechny přítomné baristy, nastal 18.2.2007. Nicméně bojům o stupně vítězů ještě předcházelo dvoudenní semifinále. Toho se zúčastnilo celkem osmnáct soutěžící. Všichni samozřejmě s patřičnými ambicemi, vyhrát:) Podařit se to mohlo pouze jednomu. Reportáž z nedělního finále a spoustu detailních fotografií naleznete v článku.

 
ÚVAHA: Žlutá limonáda – kulturní dědictví?
Pondělí, 26 Únor 2007 00:00

TEST: Žlutá limonáda – kulturní dědictví?Kdo by jí neznal, žlutou perlivou královnu školních večírků, letních táborů a vesnických tancovaček. Její žádostivé bublinky neúnavně dráždily patra několika generací školáků, dělníků, úředníků i sportovců. Ať si oblékla normalizovanou průhlednou třetinku, udělala si pohodlí v komfortní sedmičce nebo podlehla kouzlu nekonečného prostoru plechového soudku, vždy byla dokonale žlutá a všemi oblíbená. Ach ta božská limonáda..

 
TELEVIZE: Kluci v akci - Show must go on!
Čtvrtek, 22 Únor 2007 15:26

TELEVIZE: Kluci v akci - Show must go on!Je tomu téměř půl roku, co jsem uveřejnil článek o nevydařeném dílu pořadu Kluci v akci. Jednalo se o epizodu jménem „Studentská“, která byla vysílána před rokem - 27.2.2006. Dvanáct měsíců je hodně dlouhá doba a z velké míry pozitivních ohlasů by bylo možné usuzovat, že pořad s časem nabírá na kvalitě. Udělal jsem si tedy čas a po několik odpolední procházel video archiv České televize s jediným účelem, „detailně poznat“ Kluky v akci :-)

 
REPORTÁŽ: Audience Grand Cru Classé - Bordeaux
Středa, 21 Únor 2007 00:00

REPORTÁŽ: Audience Grand Cru Classe BodreauxDnešní reportáž si zaslouží přívlastek exkluzivní. A aby ne, měl jsem možnost navštívit degustaci nazvanou Audience GCC a pořádanou dovozcem vína, firmou Merlot d'Or. Pod zkratkou GCC se skrývá kvalitativní hodnocení vinic, z kterých pocházela prezentovaná vína. Hosté Míčovny Pražského hradu měli možnost za přítomnosti zástupců jednotlivých Châteaux degustovat 35 vzorků vín Grand Cru Classe ročníku 2004.

 
PHOTOBLOG: Audience GCC - Fotolagerie
Úterý, 20 Únor 2007 23:43

PHOTOBLOG: Audience GCC - FotolagerieV tomto článku můžete shlédnout fotogalerii k reportáži Audience GCC 2007. Z bezmála sto třiceti fotografií jsem vybral dvacet pět těch nejzajímavější. První záběry pocházejí z tiskové konference, ostatní z průběhu celého odpoledne. Dle množství lidí a změny charakteru osvětlení lze pozorovat, jak se akce blíží ke konci. Nechybí několik záběrů na degustující, média v akci a také dvě fotky oddychového charakteru.

 
REPORTÁŽ: Jak (ne)ztratit Apetit
Sobota, 17 Únor 2007 11:50

REPORTÁŽ: Jak (ne)ztratit ApetitNávštěva gastronomického veletrhu Apetit, který v těchto dnech (15. -18. 2. 2007) probíhá na holešovickém výstavišti, mě postavila vstříc zcela nové definici pojmu zklamání. Apetitu byl přidělen montovaný „přístřešek“ v těsné blízkosti jednoho z křídel Průmyslového paláce. Složení stánků a úroveň vystavovatelů odpovídaly cca situaci v polské příhraniční tržnici. Konečně rozlícená „teleshopingová“ Mrs. Božský Vysavatch mluví za vše :-(

 
ZÁKULISÍ: Recenze restaurace - hodnotíme obsluhu
Úterý, 13 Únor 2007 22:43

ZÁKULISÍ: Recenze restaurace - hodnotíme obsluhuDruhý článek na téma – "jak se dělá recenze" následuje záhy po prvním. Původně jsem chtěl dnes přidat další z připravených recenzí. Po zralé úvaze mi přišlo praktičtější „předsunout“ před ní text pojednávající o způsobu hodnocení restaurací a kaváren zaměřený na oblast obsluhy. Její výkon často zásadním způsobem ovlivňuje výsledné hodnocení celého podniku. Malé zamyšlení nad tím, jak by se měla chovat správná obsluha, naleznete v článku.

 
ZÁKULISÍ: Jak se dělá recenze – Díl první
Pátek, 09 Únor 2007 00:00

ZÁKULISÍ:  Jak se dělá recenze – Díl prvníUž nějaký ten pátek se na stránkách GurmetKlubu setkáváte s recenzemi restaurací a kaváren. Domnívám se, že nebude úplně od věci podívat se na způsob, jakým se hodnotí. Až na drobné rozdíly se jedná o universální „review-postup“, který  hodnotí všechny hlavní charakteristiky navštíveného podniku. Bystré oko, mlsný jazýček a citlivý nos neustále sbírají cenná data, jejichž výsledkem je pro vás připravená recenze:)

 
KUCHAŘKA: Počítání nudliček v jarní polévce
Úterý, 06 Únor 2007 21:00

KNIHA: Počítání nudliček v jarní polévceNedávno jsem se dušoval, že nepoužívám žádné kuchařky a vařím zásadně z hlavy. Tak to je sice pravda, ale čas od času se večer u čaje do nějaké té kuchařské knihy začtu. Schválně říkám začtu, protože dávám přednost psanému slovu a špetce představivosti před na odiv se dávajícím „foodstylovaným“ kreacím. Poslední týdny se snažím proniknout do asijské kuchyně. Přesněji řečeno do její čínské odnože. Více v článku.

 
VÍNO: Degustace 10 „kabernetů“ - Díl první
Pátek, 02 Únor 2007 21:45

VÍNO:  Degustace 10 „kabernetů“Červená kabernetová vína osloví každého vínomilce nemluvě o tom, že nabídka vín tohoto typu je velmi pestrá. Cílem naší degustace bylo tedy vybrat cca 10 lahví odrůdy Cabernet Sauvignon různé provenience, pokud možno průřez produkcí vinařských zemí celého světa. Cenová relace do 300,- Kč za láhev (objednávka proběhla přes internet). Jak se nám to podařilo, můžete posoudit v následujícím článku. Díl první - přivítejme Cabernet Sauvignon.

 
REPORTÁŽ: Mistr kávy 2006 - Kvalifikace
Úterý, 30 Leden 2007 00:00

REPORTÁŽ: Mistr kávy 2006 - KvalifikaceTak dlouho jsem otálel s napsáním reportáže z kvalifikace národního klání baristů, až se ze záležitosti akce stal pořádně vysušený kostlivec schovaný v mé dóze na kávu. Psaní článku jsem oddaloval díky přemíře kávově orientovaného obsahu zde na GurmetKlubu. Kvalifikace Mistra kávy proběhla v rámci veletrhu Horeca 2006. Shodou okolností jsem zjistil, že finálové klání proběhne 15. -18.2. 2007 v rámci gastroveletrhu Apetit v Praze Holešovicích.

 
RECENZE: Café Louvre – Praha
Pátek, 26 Leden 2007 00:00

RECENZE: Café Louvre – PrahaNávštěvu Café Louvre jsem plánoval již od počátku GurmetKlubu. Ačkoli vedení kavárny nemá s fotografováním interiéru žádný problém, komplikace přináší zdejší jedinečná atmosféra. Operovat zde s bleskem je vzhledem k velikosti prostoru nejen zbytečné, ale pro okolí i značně obtěžující. Přesto se mi podařilo nafotit řadu kávou vonících a  pravou kavárenskou náladou sálajících záběrů. Více v článku.

 
SOUTĚŽ: Těstoviny s ořechy aneb národ sobě
Pondělí, 22 Leden 2007 20:39

RECEPT: Těstoviny s ořechy aneb národ soběNení tomu tak dávno, co mi jeden známý vštěpoval ideu, že obsah serveru mají v ideálním případě tvořit jeho denní čitatelé. Jako že to jednoduché, provozovatel si jen kontroluje narůstající databázi textů a opěvuje denní statistiky návštěvnosti :-) Tak jsem si řekl, že dnešní článek bude pokusný a bude dokončen na základě právě vašich příspěvků. Takže národe, uvař sobě jak nejlépe to umíš. A ty umíš :-)

 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>