BLESKOVĚ: Mistr kávy 1. Kvalifikace - Karlovy Vary
Čtvrtek, 04 Říjen 2007 00:00

BLESKOVĚ: Mistr kávy 1. Kvalifikace - Karlovy VaryPrvní kolo kvalifikace Mistra kávy 2007 je za námi. V rámci partnerství s řetězcem Tesco proběhlo v prostorách stejnojmenného karlovarského hypermarketu. Prostředí pravda nezvyklé, ale pokud to má pomoci rozšířit povědomí o kvalitní kávě mezi širokou veřejnost, proč ne. Kdy se lidem poštěstí vidět v akci profesionálního baristu za současného tlačení vozíku s týdenním nákupem.

 

Mistr kávy – 2007

Další opakování pravidel a základních informací o soutěži Mistr kávy by bylo nošením „instantního kafe do italské kavárny“. Veškeré podrobnosti o pravidlech soutěže můžete najít na oficiálních stránkách zde, v mém starším článku zde resp. na speciální stránce zde.


Novinkové disciplíny

nove disciplinyKromě klasické baristické soutěže proběhne premiérově i klání o mistra Cup tastingu, Latte artu a přeborníka v míchání kávy a alkoholu Coffe in good spirit. Vypadá to na vydařený ročník s celou řadou inovací.

Coffe in good spirits - kombinování kávy a alkoholu

Latte art - kreslení za pomoci kávy a mléčné pěny

Cup tasting - rozeznávání vzorků káv


Průběh kvalifikace

kvalifikaceNa místo jsem dorazil až v neděli odpoledne a v akci zastihl reprezentanta z místní kavárny - Marcel Leech. Na to, že se jednalo o jeho premiérové „vystoupení“, klobou dolů. Nakonec se stal i vítězem karlovarské kvalifikace a získal tak cenné body do celostátních finálových bojů o pohár Mistra kávy 2007.

 

Jak hodnotí porota?

Nyní máte jedinečnou možnost nahlédnout do interních materiálů - hodnotících listů degustační a technické poroty.

Degustační porota - stahuj

Technická porota - stahuj

 

Ochutnávka kávy

kavaJedinečná šance přispět na dobročinné účely, a zároveň si vychutnat špičkovou kávu se naskytla hned u hlavního vchodu do komplexu. Přispět bylo možno od dvaceti korun výše. Servis do plastových kelímků má své limity, ale kvalita připraveného cappuccina je definitivně smazala. Když k tomu připočtu možnost zvolit si pro přípravu jednu ze čtyř prezentovaných, čerstvě namletých káv, nenapadá mě jediný důvod k návštěvě tamní kavárenské konkurence.

  

Image

Image

Image

Image

Image

Image 

 

Tip

tipNezapomeňte navštívit některou z dalších kvalifikací, které probíhají po celé republice. Nejbližší z nich se koná již tento víkend v prostorách plzeňského obchodního centra Tesco. V sobotu 6. 10. proběhne první kolo Cup tastingu a workshopy pro veřejnost. Neděle bude patřit hned čtrnácti soutěžícím baristům.


6. - 7. 10.        Tesco Plzeň

13. - 14. 10.    Tesco Praha Letňany

 

Speciální sekce GurmetKlubu věnovaná soutěži Mistr kávy - link

 

 

Přidat komentář
  • Julie  - Kvalifikace v Brně
    Ondro, tak jsem to pročetla - bohužel žádné kolo kvalifikace v Brně neprobíhá :-) Tak se asi vypravím v únoru do Prahy, no - na finále! Díky, vypadá to zajímavě. A silně uvažuju o kurzu, je vhodný pro "amatéry"?
  • Guest  - oficialni web?
    Zda se to jenom mne, nebo je oficialni web zoufale neaktualni?
  • Ondrej - GurmetKlub.cz  - Mistr kávy 2007
    Julie: Zadne brnenske kolo? Hmm.. Ale jak rikas, finale to jisti:) Ad kurzy. Ucastnit se jich muze kazdy kavomilny jedinec :-) Cela problematika se probira od zakladu a nemam obavu, ze zrovna tobe hrozi.. ze budes "tapat":)) Guest: Oficialni web prosel upravou a mohu rict, ze v ramci moznosti JE aktualni. Lec obcas neprehledna navigace a chvilemi "prosvitajici" clanky z rocniku 2003 tento fakt lehce zastinuji:(
Komentářů (3)